Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kedves, igyekvő voltam próbana...

Kedves, igyekvő voltam próbanapon. Pozitív megerősítéseket kaptam, hogy jól csinálom a feladatokat. Mégsem vettek fel, mondván hogy passzív agresszív a magatartásom. Kicsit izgultam, de nulla agresszió volt bennem. Tényleg ez volt a hiba?

Figyelt kérdés

2020. jan. 10. 12:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%
Ez csak azt jelenti, hogy valami,kretén felvételiztetett, akinek fogalma sincs, mit jelent, hogy passzív agresszív, de most azt hiszi, valami nagyon menő szöveggel ba szott át téged. A jelölt a csicskamunkára ugyanis már rég megvolt. Ergo, örülj, hogy nem kerültél ezek közé a suttyók közé. Ez is a magyar munkahelyek gyöngye lehet...
2020. jan. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
23%

"Amúgy lehet, hogy már valóban megvolt ki megy majd oda ténylegesen és semmi kivetnivaló nem volt benned valójában"


Ez tuti nem. Akkor elég annyit mondani,hogy nem önre esett a választásunk. Ha azt mondják ilyenkor, hogy passziv agresszív vagy – az nem olyan jóleső elmondani (hasonlóan mint elmondani, hogy valaki büdös) – akkor biztos lehetsz benne, hogy úgy viselkedtél, még akkor is ha te nem vetted észre.



"Ez csak azt jelenti, hogy valami,kretén felvételiztetett, akinek fogalma sincs, mit jelent, hogy passzív agresszív"


Nem voltál ott = nem tudhatod!

2020. jan. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ne menjen el a kedved a további munkakeresésétől és interjúkra járásról sem. Legközelebbi alkalomra olvass szakirodalmat az asszertív kommunikációról (a passzív-agresszív kommunikáció ellentéte). Segíteni fog a soft skilljeid fejlesztésében.


Kitartást és mihamarabbi sikert kívánok neked a munkakeresésben!

2020. jan. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
69%

"Soft skill", "passzív agresszív"

Beszarás, micsoda kifejezéseket használnak! Okoskodnak, játsszák a nagyot, millió, nem eviálgi elvárásuk van, aztán a csodálatos soft skillért felajánlanak valami tróger munkát minimálbérért. Pffff...

2020. jan. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Egyszer én is voltam próba napokat valahol, ahol aki betanított, azt mondta jól csinálom, aztán 3 nap múlva a főnök elküldött azzal, hogy azt mondják lassú vagyok. Van ilyen. Ahol ez történik az nem a te helyed, ennyi. Máshol meg az első napon éreztem, hogy itt akarok maradni sokáig, így is történt/ történik.
2020. jan. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, ne szomorkodj ezen. A munka világa tele van elutasítással, tudom hogy rosszul esik, de meg kell szokni. Bármi lehet: nem voltál szimpatikus vagy megvolt már a jelölt vagy tényleg bármi. A passzív agresszívságot meg lehet csak úgy mondta, nem tudott éppen jobban. Vagy szimplán csak nem egyezett a személyiséged az övével. Felejtsd el, nem éri meg rágódni rajta.
2020. jan. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Amúgy az lehet, amit az egyik válaszoló írt, hogy amikor az elutasító e-mailre reagáltál, hogy miért nem, akkor a kérdőre vonásod miatt azt írta amit.. engedd el... találsz mást, max egy-két hónap múlva, amikor az új, jó helyeden vagy, el is felejted. Aztán az új, jónak vélt helyen is kijönnek a turpissagok kb fél év után, de el kell fogadni, ha amúgy szívesen végzed meg érdekel a munka.
2020. jan. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
70%

Ez csak egy ürügy volt. Ilyen alapon írhatott volna bármit. Lehet, hogy azt se tudta, mit is jelent.

Nyilván megvolt már a sógor/koma/jóbarát, akit fel akartak venni. Csak akkor elég lett volna annyi, hogy "Sajnáljuk, de másra esett a választásunk." Ennyi.

Én is jártam már így: próbanapon voltam, tetszett, igyekeztem, jól elvoltam a többiekkel, kedvesek és pozitívak voltak irányomban ők is, a főnök szintén, aki másnap reggel szeretettel várt...Majd kb. 1 óra múlva telefonált az ügyintézője, hogy hoppá, de mégse menjek. Persze, nyilván azt a szintén új arcot vették fel, aki ott sündörgött a főnök körül órákig, mikor próbanapon voltam.

Szóval, hiába érzed úgy, hogy oda-vissza okés minden, ha mégsem Te "nyersz a lottón". Meg, ha fel is vesznek, ugye, ott a próbaidő, és annak letelte után is simán elküldhetnek.

Lesz másik lehetőség, előbb-utóbb, ne aggódj! Tán még jobb is, mint ez lett volna.

2020. jan. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!