Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljak ha a munkatársai...

Mit csináljak ha a munkatársaim megtudták hogy meleg vagyok?

Figyelt kérdés

Sosem beszéltem róla, nem is reklámozom magamról, magánéletemről alig osztok meg dolgokat. Viszont a városban este felé amikor a párommal csókolóztam, az egyik munkatársam épp arra járt és látta, majd elpletykálta a többinek munkaidőben. Aztán az egyik bejött a műhelybe és kérdezi hogy "Feltennék egy kérdést ha nem gond. Amúgy nekem semmi bajom vele meg a te magánügyed.". Mondom hogy ennyit ne kerteljen, kérdezzen inkább egyenesen. Aztán kérdi hogy "Igaz hogy te a fiúkat szereted?". Rendesen zavarban voltam, látszott is rajtam hogy igen csak ideges lettem, remegtem és levert a víz. Annyit feleltem hogy "Erre inkább nem válaszolok semmit.". Amikor végigsétáltam benn, rendesen néztek, még a beszélgetések is abbamaradtak, szinte síri csend lett. Valaki szerint fotó is van, bár egyelőre nem kezelem ez utóbbit kész ténynek. Most mi lesz ezek után a munkahelyemen hogy tudják rólam?

26/F



2020. jan. 19. 04:19
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem a helyes válasz:

"Nem, nem a fiúkat szeretem, hanem a pasimat. Van még kérdésed? Akkor dolgoznék tovább, ha nem gond. "

2020. jan. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
13%
Várj mindenképp pár napot/hetet, amíg a kollégáid megemésztik a dolgot. Ha szerencséd van és nem tartod fenn az érdeklődésüket, lehet, rendeződik magától a helyzet. Nem kell semmit se csinálnod, mert a vègén még rád fogják, h provokálsz. Lehetne még írni, h vállald fel stb., de sajnos tudom, h a melós légkör nem ilyen, 90% egyszerűen gondolkodik ilyen témáról. Mint a gyerekek, csak nekik még el lehet magyarázni ezt-azt.
2020. jan. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
11%
Valami homofób proli máris lepontozta a 9-esemet. Holott tényeket írtam.
2020. jan. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
92%
Egy értelmes helyen nem állítunk csak úgy senkihez oda, hogy “na mi van meleg vagy” El tudom képzelni mekkora proli a munkatársad. Mégha szépen kérdezte is, akkor is illetlenség. Én csak annyit mondtam volna a helyedben, hogy ez egy munkahely, a magánéleti dolgaidhoz semmi köze. Én ugyanígy válaszolok, ha a kapcsolatomról kérdeznek, pedig hetero vagyok, de a munkahelyi pletykálkodást meg mások életében vájkálást ki nem állhatom. “Valaki szerint fotó is van” Kik ezek? Debil kisgyerekek? Szánalmas egy közeg lehet és nem csak a melegséghez való hozzáállásuk miatt, hanem mert hányni tudnék, amikor a munkában valakik nem tudnak meglenni valami szaftos pletyka nélkül.
2020. jan. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%

10-es!

Ne helyettesítsd be a fantáziavilágoddal a valóságot, és ne adj a számba olyan szavakat, amit te találsz ki. Mert így te vagy az, ami más f-ával veri a csalánt!!!


Értelmezd már, nem mondtam olyat, hogy a vegzálásra ne reagáljon, azt mondtam, hogy ne csináljon témát belőle, mert ez nem normális!

Én se állok ki a munkahelyemen mell döngetve, hogy hetero vagyok. Senki nem kíváncsi rá.


Nem is szólt ilyenről a kérdés, mit csináljon a kérdező, ha zaklatnák, mivel nem történt zaklatás!

Ha majd ez történik, és erre kérdez rá, akkor majd erre fogok válaszolni!


Egyébként ha már itt tartunk... #14-es!

Én ezt is csak tőled olvastam:

“na mi van meleg vagy”


Akárhogy keresem, nem látom, hogy ilyet írt volna a kérdező.

Ez valami járvány, hogy elhitetitek a saját agyatokkal a képzelgéseiteket?

2020. jan. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
90%

Várd ki a végét. Csinálj úgy, mintha téged nem zavarna, hogy megtudták rólad. Ha látdzik rajtad, hogy zavar, akkor ezzel támadási felületet adsz nekik, mert látják rajtad, hogy szerinted ez titkolni való. Ha valaki rákérdez felvállalhatod, hogy van barátod, és csak őt szereted, de ha intimebb dolgokra kérdeznek rá, kíváncsiságból vagy tapintatlanságból, mond meg nekik, hogy ez a magánügyed és gondolom ők se örülnének hasonló privát kérdéseknek.

A lényeg, hogy kezeld természetesen a szituációt, mintha ez téged nem zavarna, mert hidd el, egy idő után már nem lesz érdekes, max néha napján szóba kerülsz. De mindenki szokott pletyka szintem szóba kerülni ne aggódj. Akiről azt hiszed senki se beszéli ki azt is kibeszélik, ha nincs rajta mit kibeszélni akkor azt pletykálják ki, hogy miért ilyen átlagos.

Ja meg, icuka tegnap volt a diszkóba, de milyen ruhában. Jolán csalja a férjét. Gábornak giccses az új karórája. Feri nem igazi férfi mert vitamint szed. Istvánt láttam régen csókolózni egy pasival.

2020. jan. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
79%
Teljes mértékben egyetértek a 16-ossal.
2020. jan. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
15%

15: Idézet a kérdezőtől:


"Aztán kérdi hogy "Igaz hogy te a fiúkat szereted?". "

2020. jan. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, milyen jellegű munkát végzel milyen szakterületen és az ország melyik részében.

Budapesten egy irodában akár multi akár kis cég biztos vagyok benne hogy ez nem probléma. Én eddig ilyen helyeken dolgoztam és voltak nyíltan meleg kollégáim. Nem érte őket semmi hátrányos megkülönböztetés.

2020. jan. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
86%
19: De gyári munkában, segédmunkában, szakmunkában más a helyzet.
2020. jan. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!