Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért provokatív ha azt...

Miért provokatív ha azt mondtam a főnöknek azért nem megyek szombaton túlórázni mert a maszek melómmal 3x annyit keresek egy nap?

Figyelt kérdés

A főnök ki van akadva provokátornak nevezett pedig full őszinte voltam. Szombatonként extra túlóra van ami ugye nem kötelező de ismerjük a szitut erősen ajánlott.

Én sose maradok. A főnök rákérdezett miért nem.

Én őszintén megmondtam azért nem mert eredeti szakmám szobafestő és mivel máskor nem érek rá így hétvégén szombat-vas vállalok maszek melókat. És ezzel a maszek melóval 1 nap alatt legalább 3x annyit keresek mint amit ő túlórával együtt is adna.

Van hogy 1 nap akár 50-80.000-et is, ami nem 3x hanem 5x annyi mint az itteni napi bér.

Ezt így tisztán és őszintén elmondtam neki.

Erre kiakadt. De nem értem mégis milyen választ. Nyilván oka van annak hogy szombatra sose maradok ott. Pl az hogy másutt sokkal jobban keresek így nem áll érdekemben itt maradni.

Mit kell ezen kiakadni?


2020. jan. 19. 21:31
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

" hogy teneked senki sem parancsol"


Pontosítva: a főnök nekem addig parancsol amíg a pénze ér.

Ha ad egy melóra 10 ft-ot más meg 30 ft-ot akkor az parancsol nekem aki a 30 ft-ot adja.

Ezt nyilván ő se gondolhatja másként.

Fizessen ő is 30 ft-ot és akkor majd ő parancsol (amíg nem jön valaki, aki meg 40 ft-ot fizet)

2020. jan. 20. 10:35
 12/23 remetdol ***** válasza:
Nem amíg a pénze ér, hanem amíg a szerződés, amit te is aláírtál.
2020. jan. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

"hanem amíg a szerződés, amit te is aláírtál."


Na azt ne firtassuk talán mert az 6 órára szól és mindenki én is 8 órákat vagyunk benn. Szerintem a szerződésről jobb ha mélyen hallgat a főnök mert ha a szerződést nézzük én 6 óra után kisétálhatnék.... (szokásos szittyamagyar csaló kkv, ismerjük ezt)

2020. jan. 20. 11:07
 14/23 anonim ***** válasza:
Maszek melóval ennyit keresel és mégis lenyeled, hogy törvénytelenül többet dolgoztatnak? Tök hihető.
2020. jan. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

" és mégis lenyeled,"


MIért ne nyelném le? Zsebbe megkapom a többletet. Mit érdekel engem hogy papíron csak 6 óra ha úgyis 8at fizet ki (alap + zsebbe).


A 6 órás szerződést csak annak a gyökérnek írtam aki azzal jött mi van a szerződésben és ahhoz tartsam magam. Oké ahhoz tartom de az a főnöknek nagyobb szívás lesz mint nekem mert akkor 6 óra után felállok (meg az egész cég).

Ki szív nagyobbat én vagy a cég? és semmi mást nem tettem csak a szerződéshez tartottam magam.

2020. jan. 20. 11:19
 16/23 A kérdező kommentje:

Mert nem értem mi a magas neki abban hogy ő 10 ft-ot ad más 30 ft-ot adott napra még jó hogy oda megyek és nem ide.

Miért ő talán másképp tenne a helyemben?

Ezért nem értem.

2020. jan. 20. 11:58
 17/23 anonim ***** válasza:
Oké, te őszinte voltál, elmondtad, ő kiakadt, majd megnyugszik és feldolgozza. Nincs probléma.
2020. jan. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 remetdol ***** válasza:
34%
Azzal sincs gond, hogy nem érted. Nem várható el tőled, hogy barmit megérts. Ez látszik a kommentjeidől.
2020. jan. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

És azt még el se meséltem abból mi lett amikor a főnök azzal jött hogy 10en állnak sorba a helyemre. Mondtam akkor hívjon a 10ből egyet ide és állítsa be helyettem és meg addig leülök kávézni amíg a 10 ember melózik. Érdekes egyből nem volt nem 10 még 1 se.


Akkor is én voltam a pofátlan mert mit mertem mondani.

Mit mertem? Az igazat.

2020. jan. 20. 12:33
 20/23 anonim ***** válasza:
Ja hogy te Balázska vagy! Akkor tárgytalan.
2020. jan. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!