Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha filmrendezéssel szeretnék...

Ha filmrendezéssel szeretnék foglalkozni, hogy lássak neki?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Még csak 16 vagyok, de nagyon érdekelnek az ilyen dolgok, mint a filmrendezés, színészkedés, kamerázás, stb stb. Tehát a jövőben valami ilyesmivel szeretnék foglalkozni, de nem irodában (vágás, vagy ilyesmik). Ehez milyen iskolába kell mennem? Hogy próbálhatnám ki ezek közül valamelyiket?

2020. febr. 3. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Gondolom egyetemi oktatásban kell részt venned. Amit ezzel kapcsolatban tudok az a média szak, de lehet, hogy hülyeséget beszélek.
2020. febr. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Színház- és Filmművészeti Egyetem.
2020. febr. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Keress inkább valami hasznos elfoglaltságot, amiből képes leszel később megélni. Ha gyk-n kell megkérdezned, akkor nem szorult beléd elég kreativitás hozzá, és ezt most nem trollkodásból mondom. Hobbi szinten attól még készíthetsz videókat, lehetsz befutsz a youtube-on, ha kitartó vagy... ki tudja.
2020. febr. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És az egyetem után, hol találok munkát és azt mennyire lesz nehéz? Tudom, hogy függ a munkától, meg sok mindentől, de milyen fizetésre lehet számítani? Filmrendező/operatőr/színész/ stb. Közül melyikkel érdemes foglalkozni? (
2020. febr. 3. 18:13
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább kapcsolatok kellenek
2020. febr. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

16 vagy... Majd elmúlik ez még nyugi!

4 év múlva már más fog érdekelni, főleg így, hoyg egy egész területet leírtál a-tól z-ig.

Mivel szülői engedély nélkül még statiszta sem lehetsz, szerintem nézegesd a werkfilmeket.

De ha a tettek mezejére lépnél akkor keress valami reklámügynökséget akik statisztákat keresnek.


A legtöbb filmes nem az egyetemről jön ki, addigra már amatőr filmjeik vannak, mire felveszik őket az egyetemre!

2020. febr. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A Színház- és Filmművészeti Egyetemen van rendező szak.
2020. febr. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#5-nél a PONT!


Jómagam dolgoztam néhány évig filmes cégnél - van némi rálátásom a szakmára. Nagyon belterjes, kapcsolatokon keresztül lehet szinte bármilyen melóhoz jutni a filmes brancsban.

(én nem filmes, hanem nemzetközis voltam...)

2020. febr. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát, már kiskorom óta érdekelnek az ilyen dolgok, nem hiszem hogy 3 év múlva ez változna. Csak ki szeretném próbálni, hogy melyik terület érdekel igazán. Nyilván szeretnék filmet rendezni, de egy operatőri vagy szinkronhang-os álással könyebb és biztosabb jövőm lenne.
2020. febr. 3. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!