Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért tehetik meg a munkáltató...

Miért tehetik meg a munkáltatók, hogy elutasítják az embert tetoválásokra hivatkozva?

Figyelt kérdés

Ha fekete valaki vagy roma, azért nem utasíthatják el nyíltan, de ha tetovált, akkor csak simán megmondják, hogy nem tetszik a tetkód, szia. Az Egyesült Államokban komolyan veszik a feketékkel szembeni diszkriminációt, de a tetováltakat még ott sem védi semmi.


[link]


A felmérések alapján a munkaadók 17%-ánál esélytelenek a tetováltak, 36%-uknál csak simán egy rossz pontot jelent és 47%-uknak nincs problémájuk a tetováltakkal. És sajnos épp ott esélytelenek, ahol a pénz is van, a Morgan Stanleynél már akkor is kirúgják az embert, ha térdnél feljebb ér valakinek a szoknyája, a tetováltakat meg be sem engedik a biztonsági őrök.



2020. febr. 7. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem azokat nem veszik fel akik ügyfelekkel találkoznak. Érthető.
2020. febr. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Ha valaki tetoválást csinál az számíthat rá, hogy nem fogják olyan munkahelyre felvenni ahol számít, hogy milyen benyomást kelt az emberekben. Szóval mérlegelte a dolgokat és úgy döntött, hogy ennek ellenére is megéri megcsináltatni a tetkót. Ezek után nem értem, hogy mi ez a sírás
2020. febr. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Eléggé túlzó a kérdés.


Alapvetően senkit nem fognak úgy elutasítani, hogy tetkód van, bocs, csá.


Az nyilván nem mindegy, hogy szolid tetoválás, vagy ránézésre egy skinhead képe rajzolódik ki az illetőről. Ráadásul elég sok irodista lányon látok kisebb nagyobb tetoválást, mégis van munkájuk.

2020. febr. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Nézd, én eléggé ki vagyok varrva, de ezt én választottam, én tehetek róla, én vállaltam minden következményt, ami ezzel jár. Egy fekete vagy egy roma nem tehet arról, hogy honnan származik, hogy milyen a bőrszíne, nyilván őket védik a törvények. Ezt egyáltalán nem tartom felháborítónak, nem hiszem, hogy ugyanabba a kategóriába tartoznánk.

Én is dolgoztam bankban, sok volt kollégám volt Morgan Stanleys, aki hozzánk jött át, az egyik volt toborzójuk pedig egy jó ismerősöm. A Morgan Stanleys sztorit nem tudom kitől hallottad, de nem igaz, ott is dolgoznak tetovált emberek, mint ahogy a többi bankban is, csak annyit kérnek, hogy takarva legyen, főleg, ha ügyfelekkel kell foglalkoznod.

2020. febr. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Amúgy meg a pénz a tech cégekben van manapság, pár példa Apple, Facebook, Google, Amazon.. ezeknél meg nincs dresscode sem és senkit nem érdekelnek a látható tetoválások. :)
2020. febr. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Miért ne tehetnék meg?

Bármilyen munkáltatónak joga kéne legyen, hogy azt alkalmazzon, akit akar.

2020. febr. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Menj Angliába.Ott nem érdekel senkit,ha raszta,ha tetovált,ha homoszexuális. Ott elfogadás van.
2020. febr. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%
Ítélj el érte bátran, de én sem alkalmaznék egy élő hirdetőoszlopot, - pláne, ha olyan hülyeségekkel van kipingálva, amitől a legtöbb ember megbotránkozik! A gondolkodás nem kerül pénzbe, csak egyre kevésbé divat, - ha valakinek annyi esze van, hogy maga ellen hangolja a normális többséget a küllemének azon részével, amelyről vastagon tehet, akkor ne csodálkozzon, hogy az emberek miként viszonyulnak hozzá. Pl. kiállítasz ügyfeleket kezelő pultba egy olyan embert, aki tele van Pirelli, Kocka-Kóla, Disznó-diszkó, BiSztosító és hasonló baromságokkal, ill. "Anyukám nem az apukám volt" tartalmú baromságokkal, és még egy hímtag is van a homlokára varrva, az téged, a munkáltatót is minősít (az ügyfelek irányába).
2020. febr. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

„Szerintem azokat nem veszik fel akik ügyfelekkel találkoznak. Érthető.”


Nem, egyáltalán nem érthető. Betévedő, alkalmi ügyfelekkel, megrendelések kapcsán is, valamint régi partnerekkel is rendszeresen foglalkozom. Többször is dicsérték a szolgáltatás minőségét, a modoromat, a hozzáállásomat. Google Maps 5 csillagokat húzok be, annak ellenére hogy technikai probléma folytán még nem várt intermezzók is kísérik a kiszolgálást.

Mindkét alkarom és felkarom tetovált.

2020. febr. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%

Közben az interjúztató hájas seggén is ott a tetkó lemerem fogadni!

Ezeknem a kreténeknek minden baj. Már abból messzemenő következtetést vonnak le, milyen színű a felső rajtad. Szánalmas majmok.

2020. szept. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!