Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Otthagynátok egy jó légkörű...

Otthagynátok egy jó légkörű munkahelyet, ahová örömmel jártok be dolgozni?

Figyelt kérdés
Jó a légkör, kedvesek a kollégák, jófej a főnök is, a munkában sem kell megszakadni. Az egyedüli probléma, hogy a végzettségemhez képest egy picit alacsonyabb színvonalú a munkakör. Továbblépési lehetőség nem nagyon van, viszont minden évben az inflációval megegyezően emelik a fizetést, ami nem olyan rossz, ha a diplomámmal akarnék elhelyezkedni, akkor is maximum csak 10-20%-al lenne magasabb a fizu. Otthagynátok a biztosat a bizonytalanért?

2020. febr. 25. 13:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

En el kezdenek keresgelni.

Mert hiaba jo a csapat, hossxu tavon nem leszel boldog.

Plusz, mit csinalsz, amikor eveket elvesztegetsz itt, kapsz egy uj fonokot, akivel nem jottok ki? Vagy a jofej kollegak tovabballnak?

2020. febr. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Volt egy munkahelyem, ahonnan nem akartam akkor eljönni, amikor eljöttem, de egy cégátalakítással kihúzták alólam a talajt. Nem onnan terveztem nyugdíjba menni, de megvolt az a nyugalom addig, hogy volt lehetőségem fejlődni, pont ők támogattak ebben, és tudtam haladni a céljaim felé, így eléggé váratlanul ért, hogy kezdhettem mindent elölről. Pár évvel későbbre terveztem a váltást, így viszont csak úgy tudtam onnan eljönni, hogy a következő hely minden tekintetben visszalépés volt, és az utána következő is valamennyire, a mostani helyem ugyan mindháromnál jobb, de jobb lett volna, ha a két köztes kitérő kimarad.
2020. febr. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nem hagynám ott.
2020. febr. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nyilván nem hagynék ott egy ilyen munkát, bár nem értem miért merül fel benned ilyen kérdés :D

Egyébként a munkahelyek többsége pont ezeknek a szöges ellentétéből áll.

2020. febr. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én nem hagynám ott.

Kicsit hasonló helyzetben vagyok: Én pár hónapja munkahelyet váltottam, majd kiderült, hogy az új munkahelyen hiába a munkakör az amit szeretek, sajnos a légkör, a munkatársak, a határidők, a munkaidő nem embernek valók.

Végül megkerestek egy cégtől, hogy lenne számukra egy ajánlatom (korábban másik munkakört pályáztam náluk). Mivel az akkori munkahelyre gyomorideggel mentem már be a próbaidő vége felé, így meghallgattam az ajánlatot. Számomra nem olyan izgalmas mint amit korábban csináltam, illetve mindent összevetve ez is alacsonyabb munkakör. Nem innen akarok nyugdíjba menni, de összességében jó a fizetés, a munkaidő rugalmas, nem stresszes és a kollégák is jó fejek.

Én csak akkor váltanék a helyedben munkahelyet, ha már biztosan van egy jobb (fizetés, általános légkör, munkaidő és feladatok tekintetében - kollégák miatt nem maradnék! ) . Persze biztosra csak akkor mehetsz ha már belecsöppentél, de azért az interjú során is érezni a hangulatot, hozzáállást, illetve amíg van munkahelyed könnyebben alkudozhatsz pl. rugalmas munkaidőről, esetleg homeoffice-ról.

Szóval szerintem keresgélj, de ne ugorj bele a semmibe vagy egy bizonytalanba csak azért, mert némileg többet fizetne egy másik és komolyabb munkát végezhetnél.

2020. febr. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én a biztosat fogom otthagyni lehet a semmiért. De én szenvedek már régóta mert pocsek a hangulat meg a fizetés és a főnök is...stb. utálok bejárni. Ha jól érezném magam és boldogan mennék be akkor eszembe nem jutna ilyen balgaság miatt amit írsz. Miért mennél el onnan ahol jól érzed magad? Nem is értelek. Pluszban mwg biztos is. Ez ertelmetlen. Az élet célja nem az előrelépés meg a szakmában való elhelyezkedés. A cél hogy olyan helyen dolgozz ahol jól érzed magad mert különben az egész életed egy szenvedés lesz. Inkább solgoznál a szakmádban hülyék között? Ha majd nem érzed itt jól magad akkor váls ne ilyen mondvacsinált célokért. Össze tenném a kezem ha ilyan munkám lenne ahol jól érzem magam és még csak nem is kell megszakadni.
2020. máj. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!