Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szociális fóbia és új munka?

Szociális fóbia és új munka?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Pénteken kaptam végre egy állás ajánlatot 6 hónapnyi itthonlét után és most jött ki rajtam újra az idegeskedés. Nagyon szoc.fób-os vagyok eddig az előző munkahelyeket amit épp találtam lemondtam, mert megijedtem és nem mertem elindulni. Most is amikor beszéltem a hölggyel a telefonon, nagyon zavarba jöttem de sikerült összeszedetten beszélnem vele és most pénteken lesz az interjú egy viszonylag közeli helyhez és nekem ideális munkával. De ha csak arra gondolok, hogy új emberekkel kell egy légtérben lennem, meg kell szoknom a neveiket, hiba nélkül dolgozni folyamatosan kivet az ideg és izzadok, szédülök és minden bajom van. Pedig nagyon jó lenne ez a munka és sok pénzt is ígér. Csak egy gond van, ha reggel kéne beérnem az első busszal is ha megyek nem biztos hogy percre pontosan be tudok érni...vagy pontpercre pontosan de ezt ugye nem lehet pontosan kiszámolni főleg reggel nem. ezt hogy fogom majd elmondani nekik? Kérdezte a telóban, hogy melyik kerületből mennék mondtam hol lakok és mondta, hogy ó az közeli. Tényleg az csak a reggel macerás lenne, mert 3 műszakos lenne. Ez engem nem zavarna, mert megfizetnék. Hogy induljak el az interjúra pénteken és lépjek ki a házból magabiztosan? Ha az interjúra gondolok görcsbe rándul a hasam...Nagyon félek új emberektől meg új helyzetektől. Ha sikerülne ez a munka akkor gyűjtenék pénzt, hogy vehessek dolgokat amiket kinéztem rég magamnak, de így elég nehéz. ÉS nem sok hónapot kéne csak kitolni pénzkivétel nélkül. Megőrjít a szociális fóbia és az új helyzetek. Van ötletek? Valami tipp, hogy kezdjem majd meg az új munkás életet?



2020. márc. 5. 09:43
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
bocsi elírtam szerdán kaptam és pénteken lenne az interjú :D
2020. márc. 5. 09:51
 2/19 anonim ***** válasza:
4%

A kifogások azt mutatják, hogy vagy nem akarsz dolgozni és a szociális fóbia erre a mentség, vagy valóban naygon súlyosan szorongsz a munka és a megfelelés miatt. Ebben az esetben igen jó volna fénysebességgel egy pszichológushoz elhúzni, mielőtt az új melóhelyre el sem mersz menni vagy onnan is kipontozod magad.


"Nagyon félek új emberektől meg új helyzetektől."


Ezért a kedves mamád és/vagy a papád a hibás, úőgyhogy tényleg jó volna az szaki.

2020. márc. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Legjobb lenne ha pszichológushoz el tudnál járni, aki gyakorlatilag is tudna ezen segíteni.

Youtube-n keress rá: szociális fóbia

Szociális fóbia - Index Fórum erre keress rá, sok hasznos dolgot olvashatsz, hátha segít valamelyik.

2020. márc. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
kedves első, nem ők a hibásak hanem én, már ne is haragudj de te ki vagy, hogy ítélkezz felettem? Rágalmazd a szüleimet? Ez nem rég kezdődött nálam, nem születésemtől fogva...ember mielőtt ítélkeznél, gondold meg a szavaidat...És én igenis akarok dolgozni, csak nem megy, amimás kérdés..nem ismersz te engem.Kedves második köszönöm a válaszod,voltam pszihónál de semmit nem hatott, szóval erről ennyit...megbántam, hogy kérdést merészeltem itt feltenni...sértegetik as szüleimet, kamukat állítanak rólam minden előzmény nékül és kedves első kérlek akadj le rólam jó, ha lehet ne válaszolj erre a kis üzenetre ami neked szól, jól megbántottál, ezt diagnosztizálták rólam mikor voltam kórházban...semmit nem tudsz rólam..pukkadj meg
2020. márc. 5. 10:35
 5/19 anonim ***** válasza:

Másik szakembert is kereshetsz, valamint: minimum hónapoknak kell eltelnie hogy változást érezz, mert a lelki dolgok lassan történnek. Azt, hogy együtt tudtok -e dolgozni, valószínűleg az első pár alkalom alatt éreznéd.

Azért, mert egy nem vált be, nem szabad feladni. Illetve nem érdemes.

2020. márc. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nekem is nehezen ment, utána csináltam, áttörtem a félelmeim és most megy unalomig ez a fos. Losz4rt kell tökéletesen csinálnod. Amióta dolgoztam v 6 helyen egymás után azt látom mindenhol hogy rohadtul szarul végzi mindenki a saját munkáját. Lehet h megprobalnak lecseszni de szard le, ha akarnak téged adnak időt betanulni és nem csesztetnek, ha igen akkor az ő bajuk, mert nehezebben tanulsz stressz közepette.

Komolyan, semmi az egész ha már csinálod. Olyan mint otthon lenni. Attól is félsz? Nem, leszarod. Ezt is lefogod. Csak vállald be akármilyen vagy. Ha bena, ciki, ez van. Kinősz belőle. Itt mindenki ciki kb. De észre sem veszik, mert keménynek akarnak tűnni, és sokan beveszik hogy azok is.

2020. márc. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ebben mi megoldást tudunk nyújtani neked, ezért javasoljuk a szakembert. Lehet, hogy egy pszichológus nem volt megoldás, de hát fodrász is el tudja cseszni a hajad, meg a szakács is elsózhatja az ételt, pszichológusból se 100% hogy épp az tud segiteni neked, ahova eljutottál. A saját érdekedben kellene tovább keresgélned ezen a vonalon! Ebben nem tud laikus segíteni szerintem. Jó lenne még szerintem csoportos terápia, ahol eleve közösségben gyakorolhatnád leküzdeni a félelmeidet.
2020. márc. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszi a kedves válaszokat, bocsi, hogy kiborultam, lehet én reagáltam túl de mindegy, kicsit összeszedtem magam és elfogok menni holnap az interjúra. túl leszek rajta valahogyan..és meglátjuk, hogy sikerül e :)
2020. márc. 5. 11:37
 9/19 anonim ***** válasza:
érdekel
2020. márc. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Sok sikeret kívánok!

Aki szoc. fóbiás, a kritikákra is érzékenyebben reagál (vagy ha úgy érzi: kritizálják)

2020. márc. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!