Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy jó főnök válsághelyzetben...

Egy jó főnök válsághelyzetben mit mond? Azt hogy „előre“ vagy azt hogy „utánam“?

Figyelt kérdés
Mert az én főnököm az előbbit mindig is azt tette, bort iszik és vizet prédikál.
2020. márc. 29. 14:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
72%
Az alapítványi iskolát nem zárták be?
2020. márc. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Az adott körülmények határozzák meg. Olyan a főnököd, amilyen, de vélhetően azért nem te ülsz a helyében, mert neked nincsenek meg a végzettségeid az általad nem megpályázott poszt betöltéséhez. Ahogy olvasom soraidat, neked nem is ajánlott, hogy emberekkel dolgozz és főleg nem, hogy emberek munkáját irányítsd. Aki ilyen szinten nem tudja uralni az érzelmeit, hogy még az írásából is lejön a vehemencia, agresszivitás, annak olyan munkakör a megfelelő, ahol saját maga felel mindenért és saját magát szapulhatja is a sorozatos kudarcok miatt. -Tehát még azt sem lehet tanácsolni neked, hogy szerezd meg a végzettségeket és próbáld meg leváltani! Olyan embert vettél célkeresztbe, aki - veled ellentétben - már bizonyított magasabb szinten is. Hogy ez fáj-e neked vagy sem, nem érdekel!
2020. márc. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Szerintem alapvetően elég nagy különbségek vannak. Én pl. középvezető vagyok és mindennap a beosztott fizikai munkavállalóimmal sz*pok vírus ide vagy oda. Ez így is lesz amíg élünk és mozgunk. :)

Az én közvetlen főnököm szintén sz*pó ágra lett helyezve, mert írja a szabályzatokat rendületlenül, amiknek többnyire semmi értelmük, de legalább látom, hogy ő is küzd velünk, értünk.

A nagy főnökről meg ne beszéljünk... Home office-ba helyezte magát két hete, kvázi érdemi ügyekben elérhetetlen, nem hajlandó döntéseket hozni a fizikai állomány védelme érdekében, pedig kidolgoztuk és letettük elé az asztalra 3 forgatókönyv alapján a szükséges szigorításokat. Ebből az lett, hogy holnaptól mindenki maszkot hord. Komoly. :D

Valaki alkalmas, valaki alkalmatlan. Különösen jó mutatója ennek a jelenlegi helyzet.

2020. márc. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Szerintem egyik sem teljesen helyénvaló, vagy kiegészítve "együtt előre".

A jó főnök melletted van "fogja a kezed" segít, ha elakadsz, számíthatsz rá és ő a rendelkezésedre áll, ha szükséges. Persze nem folyamatosan, mert akkor joggal vagy életképtelen és önállótlan, de néha-néha igenis kell a segítség.

2020. márc. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
47%
Ez a bolond Balázs, mi a faxnak válaszoltok neki, pszichiátriai eset szegény.
2020. márc. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
15: Na igen. A főnöke nyilván szó szerint iszik bort, hisz egy alkoholista zsarnok. :)
2020. márc. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Neked semmi se lenne jó, bárhogy is mondaná, Balázska
2020. márc. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Feladattól függ, de szerintem inkább jobb az utánam. Ha feladat van, akkor legyen benne ő is.
2020. márc. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:

Egy jó főnök azt mondja, hogy "utánam, előre!".


Lefordítva, példát statuál, és megmutatja, hogy adott (válság)helyzetben hogyan kell cselekedni.


Sajnos, rettentő kevés az ilyen. :(

2020. márc. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Lehetsz úgy is jó főnök, hogy az irodádban ücsörögsz, tehát azt mondod, hogy előre, viszont cserébe ellátod a saját feladatodat. Az én főnököm csak kávézik, meg néha úgy tesz, mint aki dolgozik, de amúgy direkt egymásnak ugratja a beosztottakat, hogy ne lássák, hogy ő nem csinál semmit.
2020. márc. 30. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!