Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem szeretnék dolgozni,...

Nem szeretnék dolgozni, mitévő legyek?

Figyelt kérdés

Érettségi előtt nagyon szerettem volna melózni, csak én nem az az ember vagyok aki tanulás mellett tud bármire is koncentrálni pluszba, szóval szociális életem sem volt, nem azt jelenti ám mindez, hogy tanultam...ÁÁÁ, csupán azon agyaltam , hogy hogyan kéne kettest szerezni, majd minél előbb dolgozni menni.

Már két éve 2018-ba érettségiztem, azóta volt összesen 1 hónap 6 nap munkaviszonyom, szenvedés mind a gyári meló meg a raktározás is. Megcsináltam hát a kamion jogsit, héten mentem interjúra, aztán azt éreztem, nem is szeretek vezetni, hát még majd pakolni meg papírmunkát csinálni..


Hétfőn megyek egy céghez sofőrnek, elmentem ma megnézni a céget, aztán mivel eddig számomra ismeretlen helyen volt, gyomorgörcs kerülgetett, nem bírtam az útra koncentrálni, féltem mert ott még nem jártam, nem is tudtam milyen sebességbe vagyok, meg remegett a lábam.


Nem tudom ezt mire vélni, ilyet rég éreztem, kb. kezdő koromba, 4 éve.


Arra gondoltam, ez azért lehet mert dolgozni kell menni. Már november óta nem feküdtem le időbe, vizes kenyéren élek mert nem akarom el enni a családtól a kaját, hisz nem dolgozok. De ezt a nihilt már megszoktam, ugyan csak november óta nem is beszélgettem 4 mondatnál többet senkivel.


Így hétfőn biztos beparázok.


21/f


2020. ápr. 3. 23:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi van veled, de ez egy totál káosz. Úgy tűnik, hogy fogalmad sincs, mit akarsz, vagy hogy mi az, ami érdekel téged. Ott van rajtad a szülői nyomás, félsz attól, hogy a szemükben egy semmirekellő, otthon lébecoló púp leszel, és ezért inkább bevállalsz bármit, csak legyen valami munkád. Amit persze utálsz csinálni. Ezzel nem csak elpazarlod az életedet, de az egészséged is rá fog menni. Te magad is látod ennek a jeleit.


Gondolkozz el azon, hogy miben leled az örömödet. 21 éves vagy, nem késő egyetemre menni és azt tanulni, amit szeretsz.

2020. ápr. 4. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Akis_hamis válasza:
26%
Szar életed lesz barátom, ha büdös a munka. Vagy dolgozol és hasznos tagja leszel a társadalomnak vagy milliárdosnak kell születned. Ez utóbbit gondolom már buktad. A kék pirulát kellett volna választanod.
2020. ápr. 4. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Figyu, sokan paráznak az ismeretlentől. Nem hiába közhely, hogy minden kezdet nehéz. Az, hogy elkezdesz egy munkát, nem jelenti, hogy örökre azt kell csinálni.

Más 21 évesen idáig sem jut el. Nincs veled semmi gond.

Ha nagyon nem tetszik az új munka és még egy hónap után is ugyanolyan rossz, akkor keresel mást, vagy elmehetsz tanulni.

Egyetemen tudsz diák munkát vállalni, ami a szabadidődhöz igazodik. Vagy OKJ képzés, vagy bármi.

Ne add fel anélkül, hogy megpróbálnád.

És beszélj a családoddal, vagy ha velük nem megy, akkor szakemberrel.

Normálisak az érzéseid, csak ne hagyd felülkerekedni az aggodalmakat.

Hajrá!

2020. ápr. 4. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%

"Nem szeretnék dolgozni, mitévő legyek?"

Nézz ki egy fütött sarkot valamelyik aluljáróban, mert oda jutnak általában azok az emberek akik nem szeretnének dolgozni. Nekem úgy le a kérdésed hogy te igazából nem szeretnél kuli munkát végezni, de komolyabb végzettség nélkül másra nem hívnak. Szerintem még 21 éves vagy, iratkozz be valami suliba, tanulj tovább és akkor te választhatod meg hogy mit szeretnél csinálni

2020. ápr. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

"csupán azon agyaltam , hogy hogyan kéne kettest szerezni"


Tehát akkor nem voltál jó tanuló...ez a "stressz" miatt alakult így vagy valóban ennyi a képességed ?

Mert ha ment volt a 4-es 5-ös átlag akkor érdemes elgondolkodni az újra érettségizésen és az egyetemen ahogy sokan írják.

Ha nem akkor marad egy szakma amit szerencsére még ingyen biztosít számodra az állam 25 éves korodig.

Ezen kívül mehetsz még munkaügyi hivatalba ahol esetleg beutalnak valami tanfolyamra.Aminek az esélye most szerintem erősen csökkent a vírus miatt.


Nem tudom merre laksz de most megnehezíti a dolgodat a vírus miatt kialakult helyzet de én megpróbálnék a helyedben munkát szerezni és barátkozni.

Amire a hétfői alkalom tökéletes lesz.


Megértem a helyzetedet én is hasonlóan vagyok ennek több oka is lehet:

-Szülők "túl féltése" sok mindentől megóvtak téged helyetted oldottak meg dolgokat így a probléma megoldó képességed nem a legjobb.

-Esetleges depresszió vagy egyéb szociális szorongásra való örökölt hajlam

-Iskolai beilleszkedésből szerzett negatív tapasztalatok miatt szorongás

-Családon belüli problémák


A jó hír az hogy ezek mind javíthatóak.

Tudod magadat fejleszteni.


Sok sikert!


Majd írd meg hogy sikerült...

2020. ápr. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Szülők az egyetemmel piszkálnak, de kétszer rontottam el az érettségit a szóbeli miatt, mázli, hogy most nem jelentkeztem, mert most csak szóbeli lesz. Hármas lett az emelt törim. :(


Milyen érdekes, most ébredtem pár perce, és arra, hogy öklendezek, hányingerem van meg remegett a kezem. Eddig ilyen nem volt. Érdekes dolgok ezek.

2020. ápr. 4. 09:36
 7/24 anonim ***** válasza:

Nem tudom érdemben ilyen testi szorongásos tünetekre tanácsot adni ide már szakember kell...


Akkor a szavaidból azt olvasom ki hogy az egyetem már kizárt...így marad a kamionozás vagy egy szakma vagy esetleg valami egyéb munka.


Annyit hozzátennék hogy a vezetés annyiban lehet jó hogy nem liheg x kolléga és főnök állandóan a nyakadon.

Legalább is fizikálisan biztos nem :D

2020. ápr. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Szerintem is tanulj, fejleszd magad, eddig nem azt csináltad, amit igazán szeretnél.
2020. ápr. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Nem kell sajnáltatni magadat mr érdekes dolgok ezek. Sajnos nekem úgy jön le hogy te nem szeretsz se dolgozni, se tanulni és úgy istenigazából semmi és senki nem érdekel az életben. Ha nem így lenne akkor lennének barátaid vagy vmi hobbid de mint mondtad ezek sincsenek.


Aggódni felesleges viszont. Még fiatal vagy, gondolkozz el hogy mit szeretnél csinálni és olyan irányba menj. Tanulj vagy dolgozz valamit ami érdekel és tűzz ki célokat az életben mert ha céltalanul lebegsz a nagyvilágban akkor a mostaninál csak rosszabb sors fog jutni neked.

2020. ápr. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

És honnan volt pénzed megcsinálni a jogsikat? Mert én hiába dolgozom keményen még a B kategóriába is belefulladtam.

Ez az élet mindenesetre amit élsz az borzasztó, ideje lenne normálisan elkezdened étkezni, normális emberi kapcsolatokat építeni, és tanulni, vagy legalább valami jövedelmet generàlni magadnak. Mi érdekel? Mit szeretsz csinálni? Menj, és tanulj akkor egy szakmát estin, mellette meg vállalsz efóval valami könnyű melót, és megvan oldva egy ideig az életed. Aztán suli után elmész dolgozni rendesen, vagy elmész egyetemre.

2020. ápr. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!