Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Karrier vagy család?

Karrier vagy család?

Figyelt kérdés

Melyiket választjátok vagy választottátok és miért?

Saját nèzőpontom szerint 40 éves koromig a karrier lesz a legfontosabb ès addigra remélem biztos helyem lesz meg biztosabb anyagi hátterem, hogy családom lehessen. Szeretnék azonosulni az erős független nő típussal, addig nem is fontos, hogy legyen párkapcsolatom (jelenleg nincs is senki, aki érdekelne, úgyhogy inkább egyedül mint nem megfelelővel.)

Lehet sèrtő lesz egyeseknek, de úgy gondolom, hogy aki a családot választja, annak eleve nem is volt opció a karrier, mert semmiben sem tehetséges. Úgy gondolom, aki sok tehetséget érez magában valamihez, az hülye lenne nem kihasználni. Nem tudom, hogy lehet célok nélkül élni az életet. Ez az én látáspontom, mindenkit más tesz boldoggá.

Vélemények ?

25/N


2020. ápr. 18. 15:00
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy addigra nehezebb dolgom lenne, mint most. A karrier első évei a legnehezebbek és idővel kialakulnak ismeretségek, tapasztaltabb leszek, úgyhogy megbecsültebb munkaerőnek fogok számítani... Egyébként örülnék egy olyan társnak, aki ugyanolyan idősen akarna családat, főleg, ha kollégáról lenne szó. A hasonló mentalitás sok szempontból ideálissá tenné.
2020. ápr. 18. 15:46
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Nehezebb hidd el, már a gyerekvállalás is nehezebb. 40 éves vagyok, biztos nem vállalnék most gyereket. Teljesen más 20-on, 30 évesen igazodni egy új élethez, mint mikor már belekényelmesedsz, rigolyáid lesznek. Már fizikailag se fogod úgy bírni, mint fiatalon. A másik fele, milyen karrier az, amit nem tudsz elérni 30 éves korodig, viszont 40 évesen egy gyerek mellett tudsz csinálni? Ha annyira tehetséges vagy, akkor 30 évesen is tudod gyerek mellett építeni, ha van segítséged, ha nincs, akkor 40 évesen is ketté törik. A másik, azért elég nehéz lesz olyan férfit is találni, aki pont így akar gyereket vállalni, mert mi van, ha előbb akar vagy már nem is akar.
2020. ápr. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Metionin ***** válasza:
Én igazat adok neked abban, hogy ha valaki valamiben tehetséges, azt ki kell használni és addig vinni a dolgot ameddig csak lehet. De ha közben az illető belefárad, kiég, már nem tölti el boldogsággal amit csinál, akkor meg kell állni. Megállás nem egyenlő a családdal, hiszen az lehet karrier közben, előtt, után, stb. Meg aztán van akinek a család a célja és akkor érzi teljesnek magát, ha megházasodott és megcsinálta a kellő számú gyereket. Ez mindenkinek a magánügye és így a jó., bár kissé nekem is fura amikor egyébként tök értelmes és sikeres személyiségű emberek abbahagyják amit csinálnak és minden idejüket a gyerekezésnek szentelik. Van szerintem középút és van aki megtalálja. Én amúgy egyik se vagyok, törekszem a jó karrierre de csak addig amíg az egészségem és a józan eszem nem kerül emiatt veszélybe, családra (mint gyerek és háziasszony szerep) pedig nem vágyom.
2020. ápr. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Ezért kell olyan asszonyt elvenni akinek már van gyereke :D

A családdal már nem lesz gondja, mert megkapta ajándékba, helyette építgetheti a karrierjét. 2 in 1 :D

2020. ápr. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

14.

Nagyon nem értem, hogy egy férfit mi gátol meg a karrier építésben a gyerekvállalás, hacsak nem ő marad otthon 1-2 évig a gyerekkel.

2020. ápr. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

#15 Csak poénnak szántam :)

Gondoltam itt a sok komoly válaszadó között elfér egy ilyen enyhe kis "viccelődés"

2020. ápr. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
48%

Én azt nem értem, minek annak gyerek, aki úgyis bölcsődébe akarja nyomni meg random rokonoknak lepasszolgatni. Mire jó az, hogy este látod csak? Hogy elmondhasd magadról azt, ami egyébként nem is igaz, hogy anyaként és a munkádban is helytállsz, mint nagy erős nő?


Hagyjuk már ezt a szánalmas hobbiszülőséget. Aki családot akar, felejtse el 3-5 évig a karriert.

2020. ápr. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

#17 Jajj, ez annnyira szánalmas duma. Mert a nagyszülő besegít, akkor már rögtön hobbiszülő lesz az ember. Rosszul vagyok az ÉN ANYA vagyok, a GYEREK A MINDEN típusú szülőktől. Legyen már életed. Azért mert elhozza a nagyi az oviból és az anyja csak 1 órával később tud hazaérni, senkinek nem lesz bántódása.

#5

2020. ápr. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez mind szép és jó, de 40 éves korodra már csak a "maradékból" válogathatsz, a főnyeremény férfiakat addigra már rég elkapkodták. Nem mellesleg elég nagy bátorság lenne 40 évesen elkezdeni a gyerekcsinálást, amikor már oda a termékenységed.
2020. ápr. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

A második bekezdés egy nagy butaság, kérdező, mert ezer másik oka lehet, nem csak az, hogy valaki egy üresfejű valaki.


Ezen az előre eltervezett dolgon meg jót mosolyogtam, hogy Te majd 40 évesen kezdesz családot alapítani. Eleve, 40 évesen nem lehetetlen, de kockázatosabb gyereket szülni.


Majd szerintem öt év múlva másképp fogod látni az egészet. ;)

2020. ápr. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!