Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kiégnétek / otthagynátok az...

Kiégnétek / otthagynátok az ilyen "személytelen" helyet?

Figyelt kérdés
ahol vagyok, pár évig jól mentek a dolgok. Aztán ahogy jöttek-mentek a kollégák, átrendeződések voltak, úgy lett egyre sivárabb. Semmilyen céges, munkán kívüli program nincs, egy mozi volt tavaly év végén. Bemegyünk 9, jó reggelt, délután 5, viszlát. Munkán kívül nemis beszélgetünk, de nemis nagyon lehetne, néhányan kijárnak bagózni, de a többség simán végigüli az egész napot a gép előtt, talán WC-re/enni felállnak. Olyan társas magány a dolog, nem tudok szinte senkihez szólni. Amúgy fejlesztők vagyunk.
2020. jún. 6. 11:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
En nem tudom, miota dolgozol, de ha elkerulsz innen es gyargepek zajatol, vagy csacsogo venasszonyoktol hangos tobbmuszakos melohelyre kerulsz, rajossz majd, mekkora aldas egy csondes, irodai munkakornyezet...
2020. jún. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

9. Vagyok. Szerintem teljesen éthetően írtad ki a kérdést, és továbbra is irigyellek, ahogy úgy gondolom, a többi válaszadó is.

Nekem az előző munkahelyemen nyugdíj előtt álló kolléganők egész napos szófosását kellett hallgatnom az élet nagy dolgairól (főzés, mosás, takarítás). Végül miattuk jöttem el, mivel még egész hétvégén is tőlük zsongott a fejem, mire vasárnap estére elmúlt volna, hétfőn kezdődött elölről. A jelenlegi munkahelyemen ~35 körüli nők divat, műköröm és egyéb szépészeti bájcsevegése a fő téma, plusz mellé még jönnek az irodák falait megrengető vihogások, tehát ahogy mondják, cseberből vederbe estem. Ja, és még kaptam mellé 2-3 havonta egy-egy csapatépítőt, de szerencsémre a vírus miatt ez eddig elmaradt, viszont már így is kinéznek, amiért én dolgozni járok be és nem a folyosón/más irodákban lézengek a munkaidő 90%-ban.

Szóval komolyan kérlek, hogy áruld el privátban hol dolgozol, mert számomra a tiéd lenne az álommeló. Ahogy kiveszem békén hagyják dolgozni az embert, nem kell felesleges bájcsevejeket folytatni ahhoz, hogy ne legyél kiközösítve, illetve nem kell egész nap mások dumálását hallgatni, amitől még este is zakatol a fejed.

2020. jún. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Igen, kedves kérdező, tök jó ez. Ha nem tetszik, verd a sgged a földhöz, ahogy öreganyám mondta mindig. Vagy mondj fel.

Illetve javaslom, hogy legyen életed a munkán kívül, mert a többieknek valószínűleg van, ezért nem arénáznak itt nem létező problémákon.

2020. jún. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, Kérdező, és még mindig irigyellek. Írd meg légyszi privátban, hogy hol dolgozol. Ha nem is feltételen megyek oda, legalább tudjam, hogy lehet felismerni az ilyen helyeket. Ha nem akarod pontosan, elég csak kb. körülírni is :)
2020. jún. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

rájöttem, veletek nem lehet beszélgetni... pontosan, mint egy másik topicban "a karate nem ér semmit, mert utcán úgyis többen támadnak rád, késsel".

Kiragadtok valami extrém szélsőséges esetet, és ezzel azt hiszitek, győztetek!

Régen voltak itt jó emberek, el lehetett menni velük sörözni, elcssattant egy két sztorizás, poén egymás között ÉS nem ment a munka rovására! Most meg van a nagy kuss, és a billentyűzet csattogása, esküszöm én kérek elnézést, ha 1 óránként felállok, és megtöröm a csendet. Igenis, van akinek fontos, hogy hozzá tudjon szólni a másikhoz!

2020. jún. 8. 21:30
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mondj fel. Te azt kérdezted, hogy MI kiégnénk e tőle.
2020. jún. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Most hisztizel,mint egy kisgyerek, pedig semmi okod ra. Csunya mod lepontoztal mindenkit, aki nem nyalta ki a segged a valasszal, hogy igazoljon. En azt kivanom, ertsd meg ezeket a valaszokat a tapasztalataid altal kesobb. Visszasirod majd a billentyuzetcsattogast.
2020. jún. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

“ van akinek fontos, hogy hozzá tudjon szólni a másikhoz!”

Van, akinek meg nem, és a hisztid alapján ők vannak többségben. Szóval igen, kérj elnézést a felesleges szövegelésért, mert hát neked úgy jó, és ugye mindenki egyetlen emberhez alkalmazkodjon már, nem te fogsz mindenki máshoz.

2020. jún. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Engem is érdekel ám, merre van az a munkahely!

Egyébként én dolgoztam olyan helyen, ahol nagyon jóban voltunk. Ráadásul nem is szellemi munka volt igazából, hanem számítógép előtti betanított munka. Mégis sokszor volt csend, mert így lehet koncentrálni!

2020. jún. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Értem mire gondol a kérdező, de erre csak azt tudom mondani hogy munka után próbálj meg beszélgetni, ismerkedni, elmászkálni valakivel. Munkahely, ott dolgozni kell, nem pedig csevegni meg programokra mászkálni a csapattal. Ez nem egy tipikus "A day in the life of a software developer" hogy abból álljon, hogy reggel felkel, készülődik két órát, beutazik, lepacsizik a csapattagokkal, munkát végez kb 10 percig, azt is csak pár sorban teszi meg, meg napi 70szer csekkolja az emaileket, aztán 4 órán át kaja, kávézó, játékok, utána vissza a placcra beszélgetni, megint kávézó, jajjottegykiskutya, haza és done... Sajnos a munkahely az munkahely.
2020. jún. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!