Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg vannak akiknek lelki...

Tényleg vannak akiknek lelki törést okozott a home office? Depresszió stb? Én hávájnak éltem meg és attól vagyok depressziós max hogy vége!

Figyelt kérdés

Olvasom hogy az ELTE pzsichomókus intézete lelki támogatási programot dolgoz(ott) ki azoknak akik hónapokra home officeba kényszerültek és nem mehettek be melózni. depresszió fásultság szociális hiány stb.


???? Ezek vajon melyik bolygón élnek? Nem azon amin én az egyszer biztos!


Depresszió ?? Mert nem kell bejárni ? És otthon homeban vagyok??

És KIVIRÁGOZTAM ujjongtam a home alatt. Márciustól abban voltam! Soha ilyen jól nem éreztem magam ! SOHA! A munka elvégezve pénz az jön, de ki se kell lépni az ajtón!

Lehet ennél jobb? Akkor kelek amikor akarok, a lyukas alsógatyámban a fotelból laptoppal végzem a melót.

Nem kell a napi 2 órás BKV bumlizást kibírni, a sok gyökér kétszínű mocskos nyalógép kollegát nem kell látni, az undorító gyűlölt főnökömet 4 hónapja nem is láttam... lehet ennél jobb?


És más emiatt depresszióba esik? meg visszavágyik? Szociális hiány? Hát akkor lássam az egészet amikor a hátam közepét! Tőlem 10 évig is lehet home office én benne vagyok!


Ennyire mások lennénk?


2020. jún. 15. 18:58
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
16%
A home office nem normális dolog, túl nagy a munkavállaló szabadsága és kevés a felügyelet a munkája felett. Az utazás és a fizikailag ottlét az irodában KELL a magyarnak, különben nem végzi normálisan a dolgát. Soha többet home office ebben az országban.
2020. jún. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 Sunshinedoll ***** válasza:
41%

#10

Jól van, szerintem abszolút haszontalan a válaszod. Rengetegen eljárnak egyedül ide-oda. Gratulálok, nem te találtad fel az egyedül eljárás mesterségét :D De dicsérd meg szépen magad, amiért MÁSODSZOR kötsz bele egy tök normális válaszba.

2020. jún. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
51%

"A home office nem normális dolog, túl nagy a munkavállaló szabadsága és kevés a felügyelet a "


Semmifajta felügyelet nem kell a munkám eredménye az maga a felügyelet. Ha kész van és jól van kész akkor mit kellene itt felügyelni!


Azzal nem vagyok előrébb hogy egy semmihez se értő felkapaszkodott szarf****ú barom aki seggel a főnöki székben tehénkedik mert jól feküdt jó helyen és odakerült, ez "felügyel" miközben szarhoz se ért...

Na nem. Ez nem kell.. nekem nem.


" Soha többet home office ebben az országban."


Légy erős pedig lesz. Ősszel.

2020. jún. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
67%

Egyesek magukból indulnak ki. :)

Mások otthon 3x annyi munkát képesek végrehajtani kevesebb idő alatt és kevésbé fáradtnak ki.

Ugye erről szól az, hogy kinek milyen személyisége van.


De aki kocka módon egy felé embert tud elképzelni, az csak azt az egyetlen személyiséget ismeri, amivel született. Miután a világ nem úgy működik, ahogy a saját elképzelései diktálják, akkor saját elkezdi furán érezni magát és dühös lesz.

2020. jún. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
100%

A szabadidős tevékenységek kezdtek hiányozni, bár az egyetem miatt úgyse volt szabadidőm.


De heti 2 napnál többet soha többé nem akarok irodába menni!


Nagyon sokat segített a napi 2, 2 és fél óra többlet szabadidő, hogy nem kellett utazni napi 2szer, 3szor (utóbbit sulis napokon).

Én csak csendben tudok koncentrálni. Zene se megy. Semmi.

Abszolút magamnak való vagyok.

Nekem túl sok is annyi ember, ha mindennap be kell menni.



Nem volt reprezentatív ez az időszak.


Az emberek a szabadidejükben se mehettek sehova. Plusz sokaknak a gyereküket is pesztrálniuk kellett.


Lehet, hogy aki normál esetben azt mondaná, heti 1 vagy 2 nap iroda untig elegendő, szabadidejében elég annyi ember, amennyivel találkozik, nos tavasszal ők is nehezen viselték.

Ugyanis se mozi, se színház, se uszoda, se kondi, se kocsma, se kávézó.

Így az egész helyzetet unhatta olyan ember is, aki amúgy abszolút home office párti lenne.



Amúgy úgy néz ki, nálunk is engedélyezik a heti 2 nap home office-t júliustól. Nem rossz azért.

2020. jún. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
34%

"Ugyanis se mozi, se színház, se uszoda, se kondi, se kocsma, se kávézó."


Hát én ezekből sehova se járok. Mind pénzbe kerül és /vagy nem érdekel.

Van ahova akkor se mennék ha ingyen lenne (ld színház kocsma)

2020. jún. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
Én se (bár én a munka + tanulás miatt), de sokan mások igen.
2020. jún. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
12%

"Légy erős pedig lesz. Ősszel."


Nem lesz. A 2. hullám (ha egyáltalán lesz), korántsem ilyen korlátozásosdival.

2020. jún. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
67%

Én azzal a hozzászólóval értek egyet aki azt mondta hogy a felkapaszkodott hozzánemértő senkiházi akarja nézni ahogy gépezek egész nap, annak semmi értelme. Mindezt 2 óra BKV árán. Mégis minek?

Ha kész a munka, akkor kész, ha meg nem, akkor arról beszéljünk.


Még csak szükség sincs az ilyen munkafelügyelőkre. És talán épp ezért ragaszkodnak ahhoz, hogy legyen bejárás, és végre úgy tűnjön, hogy van bármi haszna is a munkájuknak.

2020. jún. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
74%
Sokaknak azért probléma ez, mert ha valaki teljesen egyedül él és be van zárva akkor azért lehet baja ezzel, hogy túlságosan ingerszegény a környezete. Akinek meg mondjuk pici gyerekei vannak, annak pont az a baja, hogy túlságosan sok is az inger ami elvonja a figyelmét a munkáról, nem tud koncentrálni. Erre dobj egy maréknyi feszültséget a járvány és bezártság miatt és a gazdasági válság miatt. Amúgy is hajlamosak sokan többet túlórázni home officeból, most a sok leépítés, átszervezés, akadályozott kommunikáció ez hatványozottan igaz, és akkor arról nem is beszéltem hogy vannak cégek akik azzal ellensúlyozzák a kiesést, hogy duplájára emelik a KPIokat.
2020. jún. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!