Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Derogál az ,,alja" munka,...

Derogál az ,,alja" munka, inkább vegetálok és éhenhalok, mennyire normális ez?

Figyelt kérdés

Informatikus egyetemista vagyok, már a kellős közepén, a vége felé közelebb vagyok. Sosem szerettem a ,,normális alja" diákmunkát (gyár, gyorsétterem, szupermarket, fizikai munka, tudjátok ezek).


1 hónapig voltam Lidl-ben Pesten 8még akkor közel laktunk hozzá), majd fagylaltgyárban is voltam de ott csak erős 4 napot bírtam. Az első 15, a másik 16 évesen. Azóta nem dolgoztam semmit, minden nyáron vegetáltam a szobámban, mert nem volt semmire pénzem. tavaly elköltöztünk pesttől még messzebb, de így is az van a legközelebb, mint nagyváros 1,5 óra tömegközlekedés. (Ebben a kisvárosban semmilyen munka nincs, csak amiket felsoroltam max, hiába itt van az egyetemem). Anyám 18 éves korom óta üvöltözik velem, hogy menjek dolgozni egyetem mellett és nyáron is, de nem akarok a feloroltakhoz menni, pedig csak egy érettségivel máshova nem vesznek fel egyetemi diákot. Anyám gondolkodik rajta, hogy kidobjon, mert nem bírja a lusta fejem már (állami szakon vagyok, tehát az egyetemet nem mi álljuk).


Néztem munkát, de csak Pesten van ami érdekel. Apa Pesten lakik, onnan bejárhatnék, de anyám nem engedi, ha pedig mégis apámhoz mennék nyárra, akkor itthonról kitesz (ugye itt a kisváros az egyetem miatt fontos). Anya elvárja, hogy helyben rossz munkám legyen vagy pedig mehetek fel pestre, de akkor minden nap oda-vissza 3 óra az utazás. Ehhez nincs kedvem, akkor inkább vegetálok hogy egyetemre tudjak járni itt. Normális a gondolatmenetem, vagy ez már önpusztítás?



2020. jún. 16. 17:56
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Ember, húzd ki a fejed a seggedből! Informatikus vagy. A leendő kollégáid legalább harmada szakirányú végzettség nélkül dolgozik. Nálunk is a társaság fele diplomás csak.


Programozni meg nem az egyetem fog megtanítani, szóval ne gyere a szakosodással... Azt a tudást otthon és az iparban szeded magadra.


Itt vagyok én. Nincs szakirányú végzettségem. Egy számítógépalkatrészeket áruló cégnél kezdtem az előző (abszolút nem szakmába vágó) szakom közepén. Onnan lettem tesztelő, majd fejlesztő. Kvázi hobbiból végeztem el a mérnökinformatikus szakot, hogy mégis legyen valami normális végzettségem és rálátásom. Mikor kézhez kaptam a diplomám (és nem csúsztam), 4 év szakmai tapasztalatom volt (3 év tesztelő, tesztautomatizáló és egy év java). Tele van a szakma olyan emberekkel, mint én, többségük nem is végzi el az egyetemet. Ne hülyéskedj már, te csak játszod itt a tehetetlent és várod a sült galambot.

2020. jún. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
*nem volt, bocs. Februárban végeztem
2020. jún. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
70%
Biztos, hogy lennének lehetőségeid, csak annyira nincs kedved dolgozni, hogy inkább nem akarod észrevenni. 15 éves korom óta minden nyáron meg tudtam oldani, hogy legyen valamilyen munkám, pedig kisvárosi gyerek voltam. Volt, hogy árufeltöltöttem, éjszakai leltárra mentem más diákokkal (ez sok új barátságot eredményezett), volt hogy rendezvényeken dolgoztam valamilyen úton módon, és irodai kisegítő is voltam. Ha egyetem van ott, ahol jelenleg laksz, akkor biztos tudod valahol kamatoztatni az eddigi informatikus tudásodat. Nehezen hiszem el, hogy van egy semmilyen kis városka egy egyetemmel a közepén. Arra nem gondoltál, hogy igazából a fiatal éveidet pazarolod azzal, hogy a nyaraidat a szobádban feküdve töltöd? Én az egyetem mellett először bolti eladó voltam, aztán váltottam vendéglátásra. Egyik ismerősöm mesterképzés mellett árufeltöltő. Semmi ciki nincs ebben. Az egyetemisták, akik dolgoznak suli mellett, javarészt ezeket csinálják, mivel ezek a melók a legrugalmasabbak a sulihoz. Egyrészt rugalmas a munkahely, másrészt van pénz a nyárra.
2020. jún. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Ha ígyis-úgyis kitesz, akkor miért nem mész apukádhoz?
2020. jún. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
62%
Nem megy apához, mert akkor utaznia kéne az egyetemre, a kérdező pedig ehhez túl kényelmes.
2020. jún. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Martin?
2021. júl. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!