Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi lehet az oka, hogy valaki...

Mi lehet az oka, hogy valaki évekig, évtizedekig marad egy munkahelyen, amit utál, és ahol alulfizetik?

Figyelt kérdés
Sok ilyen embert ismerek, anyukám is ilyen, hiába próbáltam neki érvelni, meg sem próbálja jobbra fordítani a sorsát, már a nyugdíjba vonulásra vár, pedig addig van még pár év.
2020. aug. 11. 18:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Biztonságot ad neki biztos. Hogy állandó, esetleg közel van bejárni, ismeri már a munkatársait, főnökeit biztos nem mer váltani az újdonság meg a bizonytalanság miatt
2020. aug. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
100%
A kiszolgáltatottság érzése és az ettől való félelem.
2020. aug. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Akármilyen szar hely, de mégiscsak biztos a munka.


Máshol lehet, hogy jobban fizet, de nem biztos, hogy hosszú távon egyéb szempontból is megfelel. És ha az nem válik be, nem biztos, hogy a régi helyre vissza tud jutni.


Aztán a szarból a még szarabba, vagy akár munkanélküliségbe jutni nem egy leányálom

2020. aug. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Igen, a közelség anyukám esetében igaz, de pl. ismerek olyat, aki hajnali 2:30 vagy 4:00-kor kelnek, és keresnek havi 180 ezret... Ezt nem tudom megérteni. Aki 4 órakor kel, ő ráadásul nem is falun lakik, mint a 2:30-as, hanem egy megyei jogú városban.
2020. aug. 11. 18:56
 5/20 anonim ***** válasza:
98%
Parom is ilyen. 7 eve dolgozik egy munkahelyen, tkp. szereti, sok mindent nem kell csinalni, nincs 7vege, ejaszakazas, csak eppen havi netto 110et keres, ami nulla. Az istennek nem birim rabeszelni h valtson...
2020. aug. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%
Ezek a konfliktuskerülő emberek, akik nem jöttek még rá, hogy az embernek időnként vállalnia kell a konfliktusokat, különben sok problémát nem fog megoldani. Az élethez kell valamennyi bátorság.
2020. aug. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Amúgy nem kritizálni akarom az illetőket, hanem megérteni. Szerintem sokkal jobbat érdemelnek. Ez a munkahely sem olyan nagyon stabil, mert amilyen rosszul megy az üzlet, kb. a következő hónapban bezárhatna. Próbálnak újítani, fellendíteni az üzletet, de sorra nyitnak meg konkurens cégek üzletei a környéken.
2020. aug. 11. 19:01
 8/20 A kérdező kommentje:

Ja, amúgy a havi 180 ezer az nem nettó, hanem bruttó...

5-ös, igen, pont erről beszélek én is. Nem tudom mi játszódhat le ilyenkor az emberek fejében, annyi más jó lehetőség van, ahol ugyanannyi idő alatt a dupláját megkereshetnék. Én is ezerféleképpen próbáltam már meg érvelni anyukámnak, de hallani sem akar róla, másnap persze újra hallgathatom a panaszkodást. :|

2020. aug. 11. 19:04
 9/20 anonim ***** válasza:
35%

"Szerintem sokkal jobbat érdemelnek"


aki lusta megemelni a seggét az nem érdemel létalapon jobbat... ha valaki 30 éve gyárban dolgozik, az nagy eséllyel oda is való. thats all folks.

2020. aug. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
96%
Anyám egyedül nevelt fel, 20+ éve dolgozik a munkahelyén. Mostmár meg egyszerűen nem veszik fel sehova.
2020. aug. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!