Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Új főnökként hogyan kell...

Új főnökként hogyan kell beilleszkedni egy csapatba?

Figyelt kérdés
Én úgy szoktam, hogy mindig 1-2 emberrel kommunikálok, megbeszèlem velük a lènyeges dolgokat. A többiekkel nem foglalkozok. Ha már sok vèlemènyt kellene egyszerre befogadni, az már leterhelő lenne, emellett rontana a megìtèlèsemen. Szeretem, ha valaki cèltudatos, buzgó. Viszont, ha nem rendelkezik valaki azokkal a tulajdonságokkal, amelyek alapján a szimpatikus 1-2 embert bekategorizáltam, akkor tőlem hegyeket is megmozgathat a munka érdekèben. Szeretnék ezen változtatni. Hogy kell mindenkivel egysègesen kommunikálni? Segìtsetek. (32/F)
2020. aug. 14. 06:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#8-tól a #9-nek!

Ezt úgy értettem, hogy velük együtt, vagyis ez a gyakorlatban úgy volt, amikor egy nagy melón túl voltunk, akkor vittem/vitettem egy tálca sütit, üdítőt, körbeültünk, dumáltunk, nevetgéltünk, stb. stb. és amikor azt mondtam, hogy akkor most van vége, és mindenki térjen vissza a melóhoz... attól kezdve vége volt a lazításnak. Munkában nem engedtem, nem tűrtem, hogy az agyukat mással kössék le.


Régen volt egy főnököm, aki azt mondta: ha a dolgozót az foglalkoztatja, hogy mikor tud lemenni a piacra, megvenni a befőzni való gyümölcsöt, vagy a gyereknek a cipőt, addig nem fog 100 %-ban a munkájára koncentrálni. Vagyis, akinek ilyesmi gondja van, inkább elengedni a dolgozót, tudja le, majd utána 120 %-kal veti magát a melóba!

A dolgozókat akkor lehet a magunk mellé állítani, ha emberszámba vesszük őket, nem gépek, nem daráló-malmok, ha a maximumot akarjuk kihozni belőlük, akkor a főnököknek is kötelességük emberként bánni velük.

2020. aug. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nagyot tévedsz kedves kérdező!

Főnöknek nincs betanulási idő!! Vagy ismered a szakmát és a kisujjadban van annak minden egyes apró részlete, hogy a beosztottakat segíteni tudd, vagy már eleve el se vállald a megbízatást!

És ha nem tudsz az emberekkel bánni, nem tudod őket összetartani, nem tudod a közöttük levő esetleges összezördülések, vitákat lerendezni, nem tudsz vezető lenni!, akkor ismét csak megbuktál.

2020. aug. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nekem is volt nyalizós dolgozóm.

Állandóan annak a hibáit, tévedéseit súgta-búgta a fülembe, akinek a helyére szeretett volna kerülni.

Persze én mindig behívattam azt a dolgozót, megbeszéltem vele, hol hibázott, javítsa ki, és persze meg is dorgáltam, hogy ez így nem lesz jó, figyeljen jobban... amikor a besúgója már odáig ment, hogy annak a másiknak a magánéleti "tévelygéseit" kezdte nálam sorolni, mondtam neki, hogy hívja át azt a másikat is, jöjjenek vissza hozzám együtt: leültek, én pedig mondtam a csicsergőnek:

most ismételd meg, amit az előbb nekem mondtál, most mondd el úgy, hogy ő is hallja, és tudjon rá reagálni!!

Ez bevörösödött, nem szólt egy szót sem, felállt és kiment. Attól kezdve sohasem fúrta a másikat! És persze híre megy a többiek között, így meggondolják, mikor, mivel traktálják a főnököt. :))

2020. aug. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!