Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki évekig a saját laptopját...

Aki évekig a saját laptopját használta céges melókra mert más nem volt, milyen magatartás ezek után hogy pont ők nem kapnak cégest?

Figyelt kérdés

Ez milyen már? A cégnél most jutottak el odáig hogy a várható home office hullámra készülve céges laptopokat vesznek amit majd kiosztanak.

Vannak mint én is, akik ezer éve a cégnél vannak és világ életben a saját gépüket laptopjukat használták céges melókra-nem jókedvből hanem mert más nem volt.

Soha ezért egy fillért pluszt de még egy köszönömöt se kaptunk. Soha.

Most meg hogy céges gépeket vesznek épp azok a „régiek“ nem kapnak gépet, akik leginkább rászolgáltak volna.

Ők nem kapnak hiszen „nekik van“. Van a szart van, a saját van, ami eddig. Céges nincs és nem is volt soha.


Nem vicces hogy aki 2 hónapja van itt céges gépet kap, hogy dolgozni tudjon, aki meg 10 éve a saját gépét nyűvi jobb híján az meg nem kap semmit mert „neki van“???


Elképesztő!!!


2020. aug. 27. 09:35
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
27%
A ti hibátok. Anno amikor munkába álltatok meg kellett volna mondani hogy laptop nélkül nem dolgoztok. Ha mindenki ezt mondaná a cég is rájönne hogy nekik kell a gépet biztosítani. Folyik a nyálatok beletörődtetek most meg csodálkoztok.
2020. aug. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
96%

Ahogy az első mondja, kellett volna szólni, hogy munkaeszköz híján nem lesz munka, sorry. Simán előfordulhatott volna, hogy csak asztali géped van vagy hasonló.


Engem személy szerint ez őszintén nem zavar amúgy, sosem szerettem a céges gépeket, mindig az lett a vége, hogy a sajátomat használtam. Korábban kaptam a mostani munkahelyemen is céges gépet, számomra a megjelenése és a teljesítménye is gyatra volt, azonnal váltottam is vissza a sajátra. Nem azért van prémiumlaptopom, hogy azt a sablon dellt/lenovot nyúzzam, amit eddig mindenhol láttam. Én így fogom fel.

2020. aug. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
95%
Ez a kérdés elég Bazsisra sikerült, bár úgy tudom ő nem dolgozik.
2020. aug. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
7%
Akire lehet pakolni, arra pakolnak. Aki jól dolgozik, azt túlterhelik...stb.
2020. aug. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

"Ahogy az első mondja, kellett volna szólni, hogy munkaeszköz híján nem lesz munka,"


És arra is tudod a választ hogy ha én anno állásért kuncsorgó új emberként azzal indítok a főnöknél hogy na vagy adsz gépet vagy nem dolgozom, akkor milyen gyorsan rúg ki? Vajon másnap reggel lett volna állásom? erre is megadod a választ?

2020. aug. 27. 10:19
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
Gép nélkül én sem tudok dolgozni. Ha alapfeltétele a munkavégzésnek egy számítógép, akkor nyilván ad a munkáltató. ha nem ad, nem tudok dolgozni-ez ennyire egyszerű. Biztos nem használnám a sajátom a munkára, ráadásul egy csomó céges program van rajta, meg dokumentumok..stb
2020. aug. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

Újra azt mondom. ilyen szöveget lehet nyomni de ha én anno évekkel ezelőtt amikor friss emberként bekerültem ezzel indítok, nos akkor másnap nem lettem volna ott.

Azért ne gondoljuk hogy nagyon lehet mellet döngetni állásért kuncsorgóként. Nekem van szükségem a cégre és nem a cégnem rám.

A cég talál a helyemre 20 másikat, de én találok -e ehelyett akár 1 másik helyet is? Ez a fő kérdés.

2020. aug. 27. 10:30
 8/38 anonim ***** válasza:
53%

Tényleg arról van szó, hogyha képtelenek vagytok kiállni magatokért, akkor nem fogtok kapni semmit. Ennyi a sztori. Kérdező, csűrheted, csavarhatod akárhogy, de attól még ez lesz a helyzet. Ezt igazolja az is, hogy se tegnap, se ma, se holnap nem lett új laptopod.


És lehet azzal jönni, hogy kirúgtak volna... És? Én voltam már hasonló helyzetben. Mentem állásinterjúra, mondták, hogy ezt meg ezt kéne csinálnom, de gépet nem tudnak hozzá adni, szóval behozhatnám a saját laptopom. Visszakérdeztem, hogy ugye csak viccelnek? És én hagytam ott őket. És lám, rá két hétre találtam másik melót, ahol nem kellett az én laptopom.


Ha meg a cég talál helyetted 20 másik embert és jobban megéri őket felvenni, betanítani, mint neked adni egy olcsó laptopot, az a munkád és a céget is minősíti.

(Mondjuk, ezt a 20 másik emberes dolgot se vedd komolyan. Nálunk is erőlteti a főnök. Páran ettől beijednek, de a többség röhög rajta. Volt, aki konkrétan közölte, hogy mutasson már valakit, akit talál a helyére. Hát, nem ment...)

2020. aug. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

"de a többség röhög rajta"


Na hát én meg egyáltalán nem röhögök rajta!! Főleg mostanában úgy március óta nagyon nem! nincs is fenn egy db céges álláshirdetés se, és nincs olyan nap hogy 4-5 vagy több pályázat ne jönne kéretlenül is!


Még lehet hogy óvatos is voltam azzal a 20 emberrel a helyemre! Lehet van az 50-100 is és ez nem vicc!

2020. aug. 27. 11:00
 10/38 A kérdező kommentje:

Ismerős az eonhoz jelentkezett ügyfélszolgálatosnak.

A pályázati sorszáma a pozícióra 452....


Ő a 452. aki kifejezetten csak erre a pozira adta be a pályázatot.

És max 8-10 ember kell. És van rá 452 jelentkező (csak addig a napig..)

Hát akkor?

2020. aug. 27. 11:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!