Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkanélküliek mióta nem...

Munkanélküliek mióta nem találtok munkát?

Figyelt kérdés
Én kb. 10 hónapja nem találok semmi munkát. Eközben persze voltam interjúkon, behívtak próbanapra de semmi visszahívást nem kaptam. Itthon szétunom magam, hiába segítek itthon is a munkákban, egyszerűen unatkozom. Hetek óta egy telefonhívást se kaptam. Van egy általánosom és egy olyan szakmám amiben nem lehet elhelyezkedni, csak arra jó, hogy mutassam, hogy van egy szakmám. Pénzem is csak tartalék van amit nem szívesen bontok fel. Összesen csak 22 ezrem van. Próbáltam jeletkezni többféle munkára amire még egy kis esélyem is van, meg olyanokhoz ahova elég 8 általános, meg betanítanak de semmi. Pedig már a 3 műszakos gyári melót is szívesen vállalnám mint itthon üljek és reménykedjek. Láttam pár kérdésnél, hogy vannak akik 1 vagy 2 éve munkanélküliek, ti hogy bírjátok? 25l

2020. szept. 10. 08:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly decemberben dolgoztam utoljára. Vírus előtt sem találtam semmit, alatta meg reménytelenné vált a helyzet. Rosszul bírom, itthon rohadok.
2020. szept. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
86%
Fél éve, engem a vírus miatt építettek le. 1 hónapon belül találtam magamnak pozit, de azt visszavonták utána pedig kórházba kerültem. Még mindig lábadozok de félek én is, hogy milyen lesz ekkora kieséssel nekiállni keresni...
2020. szept. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Március.
2020. szept. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
57%

Március óta. De volt némi bérem, mert ahol felmondásban vagyok, meg egy másik melóhelyen is, időnként behívnak dolgozni. Így több összejön, mint az a szaros segély.

De egyébként abszolut nem értem azokat, akik sírnak hogy annyira unatkoznak otthon. Ezek nagyon élettelen emberek lehetnek. Otthon talán nincs tennivaló? Nekem állandóan van mit pakolni, takaritani. Szabok-varrok. Mivel kevesebb pénz jut új ruhákba, divatossá szabom a régieket. Végre jut időm filmeket nézni, olvasni. Olyan ételeket sütök, főzök, amikhez munka mellett nem volt kedvem és időm, edzek. És még ezernyi dolog... Egy pecig sem unatkozom, ha mégis, akkor lefekszem és élvezem, hogy ezt most bármikor megtehetem, ezt is ki kell használni, amíg nem dolgozok.

2020. szept. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
2 éve, gyorsan eltelt, én sem unatkozom, háztartás, gyerek, hobbi, ha adódik valami alkalmi, akkor azon dolgozom. Tavaszi online oktatásban a gyerekkel tanultam, utána nyári szünet, ebben az időszakban hanyagoltam az álláskeresést, de most újra belevágtam, hogy elkezdődött a suli, addig meg ami beesik alkalmiba. Gondolkodtam tanfolyamon is, de ami érdekelne, mindennel együtt 500e körül van, azt korántsem biztos, hogy utána találnék vele állást.
2020. szept. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Szia.

Én amikor fel évvel ezelőtt kerestem munkát, vagy 4-6 hónapig voltam munkanélküli. Én erősen azt javaslom, fejleszd magad, tanulj valami otthon végezhető szakmát. Akár online, akár.. Valami kézműves, nem tudom, vagy olvass. Ilyenkor ezzel tehetsz a legtöbbet. Képzeld el, mi lenne ha nem lehetnél többé alkalmazott. Hogy keresnél pénzt akkor?


Legalábbis, a helyedben én ezt csinálnám, visszanézve az én életemet.

2020. szept. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Hát igen, jó is lenne ilyenkor valami hasznosat tanulni. De mit?! Ami értelmes tanfolyam lenne, azok több százezerbe kerülnek. Egy munkanélküli miből fizeti?? Ami ingyenes, az gagyi. Most a fotós tanfolyam érdekelne, de nem nagyon találni. Ha van, nagyon drága.

Jobb híján beiratkoztam esti gimibe. Hogy mennyire veszem hasznát, azt nem tudom, de ingyen van és remélhetőleg egy fokkal talán jobb állást is szerezhetek majd vele. Csak ez viszont újabb nehézséget gördített az álláskeresés elé, mert nehéz olyan munkahelyet találni, ahol elfogadják, hogy heti 2 napot nem leszek elérhető és ebből az egyik hétköznap.

2020. szept. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 drummer33 válasza:

Nyugis munkakör, 220-270 nettó próbaidő után, jó légkör, egy próbát megér: hajrá :--))


[link]

2020. szept. 11. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, a HR a cégednél kicsit gáz, mert én pl jelentkeztem hozzájuk egy másik pozira és egy sablon visszautasítás se kaptam több hónap alatt... :D Csak mondom.
2020. szept. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

9 hónap. Egy olyan szakmával amit - bár sok év tapasztalatom van benne - utálok, és egy olyannal, amiben 0 tapasztalat. Itthon töltött időm alatt próbálok rajonni h mit kezdjek az életemmel, mellette csinálom a sablon háztartási munkákat, ffi létemre gyakorlom a főzés tudományát,új nyelvet kezdtem el tanulni és rendszeresen edzek. Elvagyok, meg a tartalék is kitart, csak hát elég szár h nincs bevetel

Jovo héten viszont lesz 2 interjúm - sok hónap után ujra -, kereskedelem, nem álom de a semminél több

2020. szept. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!