Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha van, aki nem nagyon szokott...

Ha van, aki nem nagyon szokott szabadságra menni, az alábbiak közül illik rá valamelyik indok, hogy miért nem?

Figyelt kérdés

1. Nem engedi a munkáltató


2. Nélkülözhetetlen szaktudás, nehezen megoldható helyettesítés


3. Ha szabadságra mennél, nem igazán tudnál magaddal mit kezdeni, inkább jobban leköt a munkád, kevésbé tudsz kikapcsolni


2020. szept. 23. 18:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
#10: Teljesen jogszabály ellenes.
2020. szept. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én mióta KATA-s bújtatott foglalkoztatottként dolgozom, azóta kevésbé szívesen megyek el szabira. Ugye lényegében nekem nincs olyanom, hogy fizetett szabadság.. :(


Most keresek épp új, normális állást.

2020. szept. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
#11: Nem hiszem, egy nagy multinál dolgozok, minden szabályosan megy itt.
2020. szept. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

#13: De, igen. Ez nem hit kérdése. Benne van a Munka Törvénykönyvében. Tessék olvasgatni.


122. §


(5) A szabadságot - a 125. §-ban foglaltakat kivéve - megváltani nem lehet.


125. § A munkaviszony megszűnésekor, ha a munkáltató az arányos szabadságot nem adta ki, azt meg kell váltani.

2020. szept. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Régen valóban volt olyan, hogy ki is fizethették a bent maradt szabit, de idejét sem tudom, mióta nem lehet ezt csinálni.
2020. szept. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!