Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért ellenzi mindenki, hogy...

Miért ellenzi mindenki, hogy Budapestre költözzek?

Figyelt kérdés

A fateromnak nem tetszik (én vagyok a legkisebb gyereke) a legidősebb 13 éve költözött el.


Akkoriban még rosszabb volt a helyzet mint most.



Én azért akarok elköltözni egy részről a pénz miatt, más részről külön életett akarok.


4 év munka alatt itthon azt értem el, hogy lett autóm, jogosítványom és saját garázsom, és el sajátítottam két szakmát amit egyedül nem tudok vállalkozásba csinálni.


Utóbbi két évem azzal telet, hogy reggeltől estig dolgoztam. Besokaltam mert balesetek sokasága ért és felmondtam.



Barátnőm sincs 3 éve próbálkozok de valahogy nem jön össze.


Persze haza járnék és az se biztos, hogy BP-n maradnák.

Csak azért BP. Mert nem beszélek egyetlen idegen nyelvet se.



Kevés a pénz és rendbe szeretnék tenni két házat.


Hitelt semmi esetre se.



2020. okt. 4. 13:38
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
34%
Elhiheted, hogy Bprol szinte mindenki menekulne, meg az is, aki 6-700at megkeres also hangon es oltonyben pozol (irodai meloban), ezt magamrol is tudom. Persze talalsz kertvarosi reszeket a peremkeruletekben, marmar olyan, mintha videken volnal, csak minden 3x annyiba kerul, es ez nagyon nem mindegy. Az agglomeracioban meg 2x annyiba. Tomegkozlekedni dragabb es hosszabb, mintha falubol egy kozeli varosba jarnal be berlettel, es itt is leutazod a 2x20 km-t reggel/este. Nyilvan albiban laksz majd, valaszthatsz egy lyukat 150tol, vagy egy kertes megoldast ugyanennyiert, 20km-rel odebb. Persze +rezsi, na meg a 2-3 havi kaucio. C itt is van, konkretan egesz keruleteket "birtokolnak", amit jobb, ha messzire elkerulsz. Es nem am olyan fainak, mint videken, ahol szegrol-vegrol ismered is oket, itt ez az elony nincs meg. Ha pedig megszunik a melohely, az egesz eleted, penzed derekba torik egy pillanat alatt.
2020. okt. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem meg nem rossz hely. Számos olyan lakótelep van, ami nekem teljesen a vidéki hangulatot idézi, merthogy én se idevalósi voltam. Nyilván a belváros zajos, de minden nagyváros az. Aki szerint ez nem élhető, még nem járt más világvárosokban. Budapest és szerintem Bécs is abszolút kellemes.

Egy kisvárosban is vannak gáz helyek és gáz arcok, én egy 30 ezer fős kisvárosból jövök, és higyjétek el nem volt jobb ott élni. Sokkal kevesebb ember, kevesebb lehetőség, és a gáz alakok aránya nagyobbnak tűnik a kis létszám miatt.

Nem tudom miről beszéltek, Budapest király.

2020. okt. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
33%
Én mindig vidéken laktam 60 km-re, de mindig Budapesten dolgoztam. Ezt javaslom, Pest csak dolgozni jó, élni nem.
2020. okt. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
72%
Most egy 12 milliós városban élek plusz agglomerációja, ahonnan bejárnak dolgozni. Higgyétek el Budapest egy élhető kisváros. Természetesen nem mindegy, hogy hol és milyen körülmények között él, de akkora dugót még nem láttam, mint ami itt megy minden nap.
2020. okt. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
63%

Ne legyenek illuzioid... Pest rettenetesen lezullott, sajnos ez tendencia. Sokkal drágább, mint vidék és annyival sem keresel többet.

Ja és veszélyes, néhány éve még csak a 8 kerben féltem - ahol laktam is átmenetileg -, most már mondhatom, hogy a drogosok, cigok mindenhol ott vannak... Napi szinten járok a budai, elit oldalon, ahol campusok vannak, irodaházak és tele van bedrogozott idiotakkal. Múltkor a budai oldalon, az Újbuda központnal egy szetdrogozott hajléktalan feküdt keresztbe a peronon és rakás kaki mellett. Ez kb mindennapos már. Reggel amikor megyek a melóba a körút (és nem a Hungária...!) Olyan retkes mocskos és olyan válogatott szánalmas emberek tenferegnek már korán reggel, hogy az ember eletkedve elmegy. Én ha tehetném vidékre mennék...

2020. okt. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező, nem ismered Budapestet, ezért gondolod olyan csodálatosnak. Pedig borzalmas hely, hidd el.
2020. okt. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

15# gyere, itt csodás a környék ahol én lakom, a szomszéd falu teli cigókkal. Ott már lopások és betörések is mennek.


Mióta van folyamatosan közmunka azóta ez csökkent. A szlovákok viszont ide járnak lopni.


A nagyobb városok, nálunk meg tele van retkes alpári cigókkal. Többnyire kötekednek, ha egyedül vagy. Este lehetetlen lemenni az állomásra annyian vannak és koldulnak.


Buszokon hó elején és végén rengeteg a büdős kissszcsalad.


A gyárakba ezért nem szívesen megyek.


A falvakban meg az a tendencia mutatkozik, fiatalok elmennek és a retkek beköltöznek kifertőzik a falut. Két helyen ami 20 éve egyetlen egy retkest se látott, mára már színig az.

2020. okt. 8. 08:29
 18/26 A kérdező kommentje:

Ja és a földbirtokosok "kiskirályok " uralják a vidéket, utána jönnek a vállalkozók akiknek mindegy kivel tud dolgoztatni, csak olcsó legyen és több profit maradjon a zsebében. A munka meg trehány.


Ismerek olyan helyet ahol az alpári réteget 500Ft ért dolgoztatja a földbirtokos. Mondjuk a munkájuk is annyit ér, mert dolgoznak 20 percet ülnek 15 percet...


A Fidesz nálunk még nem osztott krumplit...


Az a baj vidéken meg főleg nem akarnak fizetni... van az embernek egy kis pénze megcsinál ezt azt a házán és már az egész éves félretett pénze elúszott.


És drága kormányunk, még rátesz 27% áfát mindenre. 2x,3x adózunk a fizetésünk után ez korrekt?

2020. okt. 8. 08:38
 19/26 anonim ***** válasza:

Akkor ugyanúgy jársz, mintha felkoltoznel Pestre, csak még kevesebbet fog itt érni a pénzed. De te tudod.

Ha koltoznel akkor költözz: Vas, Veszprém, Békés, Csongrád-Csanad megyeszékhelyeire. Elhetobbek

2020. okt. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Én vidékről költöztem fel Pestre, mivel ahol laktam (viszonylag nagy város) diplomával 0, azaz 0 lehetőségem volt elhelyezkedni. Kb. 2 hét alatt találtam lakást ( drágán, igaz), 1 hét alatt munkát, ahol ugyanazért a munkáért több, mint dupláját keresem meg, mint amit vidéken kaptam.

Így az sem okoz gondot, hogy többet visz el a lakhatás.

Azzal pedig nem értek egyet, hogy pest mennyivel drágább, mint vidék..a benzin, a tescoban, a lidlben ugyanannyiba kerülnek a termékek mint egy pl. Baranyai üzletben.

Szóval nekem a költözés tejesen megérte. Persze ez csak a saját véleményem. Minden nap a Hungárián járok dolgozni, nekem eddig a dugón kívül rossz tapasztalatom még nem volt. Ne féljetek Budapestre költözni, nem mindenhol olyan rossz a helyzet, mint azt előttem leírták!

2020. okt. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!