Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Azt hittem gépészmérnökből...

Azt hittem gépészmérnökből hiány van. Akkor miért nem kellenek most sehová?

Figyelt kérdés

2020. okt. 6. 22:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Mert sok van.


Sofőr, C és D, E, na az a kevés.

2020. okt. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Az autóipar most dőlt be, rengeteg gépész kerül ki a munkaerőpiacra. Túlkínálat lehet emiatt.
2020. okt. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ezért aztán megérte éveket sz.pni az egyetemen :/
2020. okt. 6. 23:15
 4/16 anonim ***** válasza:
60%
Van azon belül is olyan terület, ahova kapkodnak munkaerőért. Én mérnökinformatikus vagyok, ismerek kollégát, aki ugyanúgy nem tud magával mit kezdeni és folyamatosan arra veri magát, hogy a semmiért tanult 4 évet... Ez nem a piac hibája. Aki műszaki területen, diplomás munkaerőként nem tud elhelyezkedni, az valamit nagyon szarul csinál. Jellemzően nem megy eleget a munka után, irreálisak a bérigényei a nagy büdös semmire vagy pedig gyatra a munkamorálja. Vagy szar helyen lakik.
2020. okt. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A mostani álláshirdetések többsége baromság, már bocsánat. Nem tudom régebben is volt-e.
2020. okt. 6. 23:27
 6/16 anonim ***** válasza:
52%

Régen is így volt, szégyellik kiírni pl a fizetés összegét, vagy csak rizsáznak benne stb stb


Amúgy ha az vigasztal az elkövetkezendő 10-15 évben normális melót nem igazán fogsz találni, mint ahogy senki sem, szépen lassan omlik össze felé a gazdaság,"szépen egyesével rugdossák kifelé az építőköveket alulról", a forint még nem kezdett meredek zuhanásba, de minél később teszi annál durvább lesz, úgyhogy lesz olyan hogy egy tojás vagy egy kiló kenyér 10-20 ezer lesz.

2020. okt. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem is vicc kb. az összes álláshirdetés. Tök jól leírják a pozíció feladatait, tök jól írnak valami rövid bemutatkozót, tök jól körülírják a feltételeket a munkakör betöltéséhez (már amelyik, ez is csak a nagyobb cégekre jellemző, azok közül sem mindre), majd fizetésnél az összes egytől egyig kb. "versenyképes fizetést" ír, vagy valami rizsát. Miért nem lehet egyértelműnek lenni? A fizetés része eléggé fontos tényező, úgy korrekt, ha már az elejétől fogva tudja a leendő melós, mire számítson. Ha nem is konkrét összeget, de legalább bérsávot írhatnának...

Ennél egyel jobb, mikor írják, hogy nálunk x év eltöltött munka után a bruttó fizetés ennyi meg ennyi. Legalább valami halovány viszonyítási alapot adnak, még ha nem is tudod, hogy mennyiről fogsz indulni amúgy. Ennél konkrétabbat tényleg ritkán látok, nagyon nagyon ritkán. Két éve nézegetem az álláshirdetéseket (nem munkanélküliség miatt, csak folyamatosan nézem a kínálatot), de két, sőt talán egy kezemen meg tudom számolni hányszor láttam olyat, hogy konkrét összeget írnának.

2020. okt. 7. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Vodafonelive ***** válasza:
11%
#7.: az a vicces az aldi es lidl-nel a fizikai allomany beret ki merik irni de a gazdasagi, mernok beret mar nem! (Meg a boltvezetot is kiirjak) Sajnos ilyen vilagban elunk, gepeszmernokkel Budapesten ha az ember szeretne el fog tudni helyezkedni, ne feltetlenul mernok allasokat nezzen ebben az idoszakban, abba is elmehet de ott vannak azon helyek, mint amit egy bolcsesznek mondanak, Big4 cegek, call center stb. igaz oda nyelv fog kelleni de a mernoki diploma is egy diploma, csak viccesebben mutat. Amugy rajzolo ceget ami kifizet percrol percre tudok irni, kerdes mennyire szeretsz agyatlanul rajzolni.
2020. okt. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

És milyen kvalitásaid vannak?

Van bármi felmutatható a kézhezkapott diplomán kívül a kezedben?

Sokan mondják, hogy bedőlt az autóipar, ehhez képest nem győzünk gyártani...

2020. okt. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

Bedőlt, csak a szele még nem ért el titeket, nagyon sok bedőlés túltermeléssel kezdődik,jelenleg túltermelés amiatt fog létrejönni mert 1 az emberek félnek pénzt költeni, 2 eleve nincs miből költeni.

A gyár nem csökkenthet legyártott darabszámot,mert különben minuszos lesz a fenntartása, maximum úgy csökkenthet ha részlegeket zár be/embereket rúg ki, jelenleg hivatalosan nagy létszámban nem bocsáthatnak el embereket, mert az állam "odaver".

2020. okt. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!