Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A diákszövetkezeteknél,...

A diákszövetkezeteknél, munkaközvetítőknél miért dolgozik annyi ember, amikor alig van dolguk az irodában ?

Figyelt kérdés
2020. okt. 7. 10:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
És miből gondolod, hogy semmi dolguk? :) Mármint egy diákszövetkezetnél valakinek csak be kell hozni új ügyfeleket, egy másik a bérszámfejtést csinálja a diákoknak, a harmadik a könyvelést. Akkor van aki, a diákokat keresi az állásokkal, a recepciós őket üdvözli, a marketinges a honlapot csinálja és hirdetéseket csinál. És akkor ezek csak az alap funkciók, plusz ha nagyobb a cég több is kell ezekből az emberekből.
2020. okt. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Abból gondolom, hogy 6-ban voltam már tag, számtalanszor jártam bent náluk, a nagyobbaknál (Meló-Diák) akár 10 alkalamzott is van, aki a diákoknak keresi az állást, a kisebbeknél is az egyfős irodák 2-5 fővel szoktam működni és nekik csak az a dolguk, hogy a személyesen vagy online érdeklődő diákokkal kontaktust tartsanak fenn, kiközvetitsék őket, esetenként ők irják a beosztást, de ez se mindenhol az ő feladatuk ás áltlaában pár pillanatba telik. Nyilván recepciósból csak egy van.. Ezen kivül a kis irodáknál 4-5 alkalommal jártam már leglaább úgy, hogy hivatalos nyitvatartási időben mentem hozzájuk (pl. zárás előtt 1-2 órával) és a szomszéd irodától (ahol teljesen más munka folyik) kelllett megtudnom, hogy nem sokkal előttem mentek haza, igy ezek miatt kellett kétszer vissza caplatnom hozzájuk, máshol még nem tapasztaltam ,hogy a munkaidő vége előtt hazamenne a dolgozó. A Meló-Diáknál szó szerint könyörögni kell, hogy szóba álljanak veled, volt, hogy mind a 10-nek írtam emailt, hogy jeelntkznék erre-arra a munkára, mik a teendők, küldtem nekik önéletrajzot, még csak vissza sem irnak az email-re, hogy egyáltalán be vna-e töltve az állás. Náluk mindig úgy lett munkám ,hogy személyesen is bementem, több kört lefutottam, mire elcsiptem valamelyiket és méltóztatott egy munkát felajánlani. Ha nem járok a nyakára, nem is lett vonla munkám. Mondjuk 10 meghirdetett munkakör van náluk egyszerre nyitva, erre tartanak 10 embert főállásban, hogy felvegyen és beosszon diákokat (esetleg napi bejelentéses felnőtteket, nyugdijasokat). A kisebb irodáknál átlagban 2-4 féle munka van nyitva, erre tartanak 2-5 alkalamzottat főállásban, hogy beosszon. Mivel az adataimat online is meg kell adni, és valahol recepciós is van, még az sem az ő feladatuk sokszor, hogy felvegyék az adataimat, de ha igen, az is csak első beiratkozáskor kell és 5 percbe telik. Tulajdonképpen mit csinálnak benn egész nap ?
2020. okt. 7. 11:33
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Figyi, többszáz, ezer diákkal tartanaknl kapcsolatot és ügyféllel. Emiatt kell sok kapcsolattartó, a fent említett munkakörök pedig még mindig kellenek.
2020. okt. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Figy, most írtam le, hogy több tucatszor meggyőződtem már róla, mennyire kevés energiát fektetnek a munkájukba, nehogy azt gondold már, hogy sorba állnak náluk napi 8 órában az emberek, mint a postán meg a Tescoban. A kérdésem továbbra is fenn áll, kíváncsi vagyok akár ottani dolgozó kommentjére is.
2020. okt. 7. 12:31
 5/15 A kérdező kommentje:
Ja, és épp ez az : NEM, nem tartanak kapcsolatot. Rengetegszer ütött már meg a guta amiatt, hogy 3-4-szer kell visszamennem, mert elérhetetlenek, egy 1fős irodából 10/10 alkalmazott nem reagál emailekre, ami munkaköri kötelességük lenne, órákkal a nyitvatartási idő vége előtt már nincsenek benn, de ha én egyszer nem vettem fel nekik a telefont (egyszer megcsörrintenek , náluk ennyi a telefonálás), mert épp más dolgom volt, automatikusan az orrom alá fogják dörgölni.
2020. okt. 7. 12:39
 6/15 anonim ***** válasza:
56%

A meló-diáknál szerveznek felnőttet és nyugdíjast is. Amúgy meg le kell osztani a munkákat, dolgoztam ott, tudom mi megy. Állandóan csörgött a telefonom, hol a partner, hol a diákok hívtak, plusz ha ember kellett vhova, akkor nekem is hívogatni kellett a diákokat. Jah és nem volt se nappalom, se éjszakám se hétvégém. Mert baromi jó arra kelni, 4 órakor hogy csörög a telefon mert a gyerek lekéste a buszt és nem ér ki 6ra műszakkezdésre vagy hív szombat délután a partner, hogy létszámhiány van, mert cseszett kimenni a diák.... Stb

Ha ember kellett nem értem rá megvárni míg valaki méltóztatik felvenni a telefont 5 csörgés után hívtam a következőt.

Hó elején a bérszámfejtést mi csináltuk a diákost, volt igen, hogy előbb hazamentünk csak az ügyfeles meg az admin maradt, mert szervezni otthonról is lehet vagy bérezéskor kell a nyugalom, mert te lennél a legjobban felháborodva, ha félre lenne számolva az órád.

De igazad van, neeeeedm csinál senki semmit. Egy hétig nem bírnád.

2020. okt. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Én soha nem tapasztaltam ilyen jellegű káoszt, utolsó, volt nem egy alkalom, hogy 30-40 percig ültem a Meló-Diáknál, mire megjött, akire vártam. Gyakorlatilag semmi nem történt az irodában.
2020. okt. 7. 13:34
 8/15 A kérdező kommentje:
Az "egy hétig nem birnám" megjegyzésre csak annyit reagálnék, miután megfordultam kb 8 gyárban diákmunkán, légyszi ne mondd nekem, milyen nehéz sorsa van egy iskolaszövetkezeti dolgozónak. A Meló-Diáknál egyedül a recepciós csaj volt mindig korrekt, ő iratkoztatott be, egyedül ő reagált az email-emre és válaszolt is a kérdéseimre, mert a 10/10 munkaerő, akit ezért fizetnének, egyikre sem irt vissza, és a csaj intézte az összes papirmunkámat a tagságim körül .
2020. okt. 7. 13:39
 9/15 anonim ***** válasza:
Mert az ügyfelesnek az a dolga, hogy a papírmunkát intézze. Én is voltam gyárban, sőt polcot is töltöttem, ganét is lapátoltam. Ez más jellegű terhelés mert vagy a diák baszogat vagy az irodavezető vagy a partnerek. És modom szinte mindig készenlétben kell lenni. A városban ahol voltam azért is csinálták meg úgy az irodát, hogy a mentorokkal csak a legszükségesebb esetekben találkozzon a diák.
2020. okt. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ok. Akkor visszatérve a kérdésre, miért dolgoznak aránytalanul sokan mindegyikben ? Szimplán kíváncsiságból érdekel .
2020. okt. 7. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!