Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A diákszövetkezeteknél,...

A diákszövetkezeteknél, munkaközvetítőknél miért dolgozik annyi ember, amikor alig van dolguk az irodában ?

Figyelt kérdés
2020. okt. 7. 10:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Figyelj, nem értem az első válaszom miért nem jutott el hozzád, de az, hogy te indokolatlannak gondolod az alkalmazottak számát még nem biztos, hogy fedi a valóságot.


Ha azt nézzük, hogy ilyen céghez kell minimum 1 ügyvezetó, 1 saleses, 1 kapcsolattartó, 1 recepciós, 1 bérszámfejtő és 1 könyvelő, esetleg egy belső HRes is, már ki is jön a kis cégnél az 6-7 fő minimum. A munkamennyiség tekintetében ezekből több is kellhet, főként saleses és kapcsolattartó kollégából, ha tényleg nagyon sok a megbízás, akkor a szupport funkciókból is lehet több kell majd. Az, hogy neked egy adott szakmára vagy munkahelyre mennyi rálátásod van, nem biztos, hogy fedi a valóságot.

2020. okt. 8. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Szerintem az én kérdésem nem jutott el tehozzád, ugyanis már több komenteben felvázoltam, hogy a kapcsolattartókból van rengeteg. Illetve hogy annak ellenére, hogy kapcsolattartó a nevük, NEM tartják a kapcsolatot. Nem lelkiismeretesek. Attól hogy leírod, hogy nekem biztos nincs semmire rálátásom, még nem lesz igazad és nem ad magyarázatot a felvetéseimre. A Meló-diáknál pl. teljesen máshol dolgozott az ügyvezető, a recepciós, a bérszámfejtő , nekik külön irodájuk volt. A recepciós csaj, ahogy mondtam is, mindig becsülettel elvégezte a teendőit (szerintem egydül többet dolgozott, mint a 10 kapcsolattartó együttvéve és még így is voltak üresjáratok a munkaidejében, sokszor csak én voltam bent ). Nehogy már az, hogy "nincs rálátásom" a cég belső működésére indokolja azt, hogy órákkal megvárakoztatnak, soha nem reagálnak email-ekre, nyögvenyelősen lehet náluk munkát szerezni, rendszeresen nincsenek benn munkaidőben...stb.Sok helyen dolgoztam, mindig van ugye műszak előtt névsrolvasás, elvétve voltak csak olyanok, akik nem jöttek be dolgozni. Azt az 5 percet, amin pl. hétvégén az ilyen problémás emberekkel kell töltenie egy kapcsolattartónak, ne tekintsük már mártírmunkának. Tényleg nem értem a rendszert. Egy postán azért tényelg sokszor egész nap ömlenek az ügyfelek, egész más munkatempót kíván.Illetve fura élmény volt, hogy mindenkin számon kérik, ha nem vette fel egy csörgetésre a telefont, de őket nem kérhetik számon, ha munkaidőben nincsenek benn vagy sorozatban nem reagálnak email-ekre. Minden munkám úgy jött össze a Meló-Diáknál, hogy többször kellett próbálkoznom a kapcsolattartónál, hogy kommunikáljon velem. És nem, nem azért, mert épp nem volt üres munkahely nála, csak nem volt kedve kiosztani.
2020. okt. 8. 08:02
 13/15 anonim ***** válasza:
74%
Az, hogy nincs bent, még nem jelenti azt, hogy nem dolgozik. A nyitvatartási idő az irodára és az ügyfelesre, illetve az adminra vonatkozik, akik meg szervezik a munkákat kötetlen munkaidőben vannak és otthonról is tud dolgozni. Persze van, aki flegmázik, meg nem veszi fel a telefont vagy nem válaszol, de nem ez a jellemző. Aki sokat ráér, és szinte bármilyen melót bevállal, annak lesz munkája, mert a jollyjoker embereket szeretik a kapcsolattartók. Az a szerencsésebb eset, amikor 5 perc alatt megoldódik a dolog, de van amikor egy órát is eltelefonálgat az ember, hogy elsimítsa a dolgokat. Ha keresnek embert kapcsolattartónak, menj, jelentkezz, a hallgatói jogviszony úgyis előny, aztán csináld jobban :D
2020. okt. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem neked még nem volt adminisztrációs munkád ahol emberekkel kell tartanod a kapcsolatot, kérdező :D
2020. okt. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

14. De, volt már több adminisztrációs munkám is, 2 call centerben is voltam.

Mondjuk mi végig is dolgoztuk a munkaidőt. Ha hozzászólsz egy témában, légyszi érdemben is írj valami érvet, ezzel a megjegyzéssel nem tudok mit kezdeni érvek és kifejtés nélkül.


13.Tisztában vagyok azzal, hogy aki házon kivül van, az céges ügyben is lehet házon kivül ,meg azzal is, hogy a ti munkaidőtök kötetlenebb és munkaidőn kivül is előfordulhat, hogy valakivel gond van. De ezek a megjegyzések továbbra sem arra reakciók, amiket én felvetettem. Mivel minden Meló-Diákos ezt csinálja , ezért feltételezem, a főnök belelegyezésével megy ez így (pláne, hogy a mi Meló-Diákunknál a mostani főnök is ügyfeles volt előtte évekig, még régebben meg diákmunkás évekig).

De bizonyára ti is érzitek, hogy ez egy elég kivételes eset az ügyfélszolgálatosok között, hogy simán ki-be lehet mászkálni órákra, meg minden nap hazamenni órákkal korábban, meg senki nem fog rád szólni, ha az elmúlt 1 hónapban kb. 100 emailre nem reagáltál. Egész gyűjteményem lenne már olyan emailekből, amikre a Meló-Diákosok nem szoktak reagálni. Holott ezért kapnátok a fizetéseteket. Máshonnan 2 nap után repülnének az ilyen hozzáállású alkalamzottak. Aztán tudod, az ügyfélszolgálatosok egyik alapelve az (lenne), hogy az ügyfélnek mindig igaza van. Ehhez képest nekem volt, hogy a fél iroda előtt szólt be az egyik ügyfeles erős hangon, hogy "kkkkkkkkkkeresteleeeeeeeeeek, te meg nem vetted feeeeeeeeel", mintha joga lenne számonkérni, persze arról hallgatott, hogy legalább 3-szor irtam már neki emailt, amire sosem reagált vissza, és akkor jártam benn személyesen másodjára, hogy elcsípjem. Ne haragudj, de ultra gáz dolgok ezek, én egyik felhozott példámban sem túloztam, talán az volt a legviccesebb, amikor szó szerint 10-ből 10 ügyfelesnek irtam emailt és küldtem önéletrajzot ,és tényleg egyik sem irt vissza, a recepciós meg visszairt, pedig neki tényleg nem ez lenne a dolga elsősorban.

2020. okt. 8. 10:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!