Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mikor lesz már vége a korona...

Mikor lesz már vége a korona hisztinek? szinte képtelenség állást találni.

Figyelt kérdés

Nagynehezen találtam ,rendes munkaidőben mert kisgyerek mellett ez megoldható , erre pedzegetik az iskola bezárást , akkor meg fel kell mondjak mintmarciusban ....

Nemtudom már mi lenne a jó


2020. nov. 7. 15:12
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

13 más kormány támogatta akik elvesztették a munkájukat vagy otthon maradtak a gyerekkel az online iskola miatt.

Itt mit kaptunk/kaptak? Semmit.

Igen jól írja az előző, ha Orbán hobbija a bulizás lenne most a fős ok nyitva maradnának de így a foci megy amíg csak lehet ...

Meccsen mikor orditoznak habzó szajjal kb akkor a vírus szintén nem terjed ??!! Vagy az emberek egymás után isszák a sört egy korsóból ?


Nincs itt logika és tényleg az egyszerű melós szív csak.

2020. nov. 7. 15:44
 12/29 A kérdező kommentje:
15 én az iskola bezárástól rettegek csak, és leirtam miért ha ciki ha nem.
2020. nov. 7. 15:45
 13/29 anonim ***** válasza:
85%

Amúgy ha a férjed végstádiumos akkor gondolom amúgy is egész nap fűtesz, nem csak akkor kéne ha a gyerek otthon lenne...

Édesapám is rákban halt meg, előtte kb két évig szenvedett, és mi is legatyásodtunk, de azt nem tudtuk volna elnézni hogy a szenvedései mellett még fázik is.

2020. nov. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
62%

Most kezditek látni, hogy mennyire a csőd szélén áll az egészségügyünk. Az, hogy eddig néha kivonultak sztrájkolni az egészségügyi dolgozók csak egy irritáló kis hír volt nektek a többi között, amire legyinteni tudtatok, hiszen ha mindenki tudja végezni a dolgát, akkor ők miért nem?


Nem voltunk felkészülve egy világjárványra, és ez meglátszik azon, ahogy kb minden beteg kezelve van - akár koronavírusos, akár más baja van.


Az a probléma, hogy gyakorlatilag nincs egészségügyünk, és csak magánpraxisokban lehet emberhez méltó ellátást kapni, NEM pedig az, hogy az emberek félnek egy teljesen kiszámíthatatlan vírustól, aminek nagy valószínűséggel életre szóló következményei lesznek valamilyen formában a betegre nézve.


Az a hiszti, amit TI csináltok. Nem lesz semmi sem olyan, mint régen, kár károgni emiatt. Amit tenni tudsz, az az, hogy elgondolkozol, hogy működőképes-e egyáltalán egy olyan társadalom, és annak az alkotóelemei, ami összeomlik egy nyamvadt járvány miatt, amit amúgy ki lehetne pusztítani 1-2 hónap alatt, ha 1, az emberek össze tudnának fogni 2, ha lenne lehetőség olyan összefogásra, ami nem kényszeríti térre az egész országot.


Márpedig ez lehetséges. Mások megcsinálták. Dél-Koreában az állam kiutalt 2 hétre ételt az embereknek, és házi karantént kellett vállalni. Mostanra gyakorlatilag alig van náluk esetszám. Ha egy 50 illiós ország meg tudja ezt csinálni, akkor mi, akik 10millióan sem vagyunk miért nem?


Nem azért kell verni az asztalt, hogy hagyjuk elszabadulni a vírust, és dobjuk ki a kórházból azokat, akik megbetegedtek. Baromira fordítva ültök a lovon.

2020. nov. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
61%

Most nem azért, de én nem járok sehova, munkám sincs, egyelőre otthon ülök és várok a csodára, annak a megoldására, amit a sok ökör okozott. Ha majd elfogy a pénzem, megyek a híd alá, mert ugye munkát azt nem kapok, pedig nem egy tanulatlan suhanc vagyok.

Szóval, aki nekem ugat, hogy miért nem lehet otthon maradni, annak szólok hogy attól még hogy meg van a saját véleményem erről a szarról, attól még betartom amit kiszabtak mert amúgy sincs sok választásom. Akiknek van munkája és váltig állítják, hogy itt a világ vége egy kis influenza szerű fostól, azok legyenek kedvesen és akkor lépjenek ki a munkahelyükről vagy dolgozzanak otthonról, mert ugye elkell szeparálódni. Máskülönben ugye nem lesz vége, mert hordozzák a kis csodájukat végig a városon. Köszi!

2020. nov. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
23%

Oké, ha kidühöngtétek magatokat, lássuk, mit is lehet tenni.


Kedves Kérdező!

Látod, a bajban mennyire lehet számítani az államra, az intézményeire. De nem vagy egyedül a problémáddal, nyugi. Kezdj el adományokat gyűjteni a facebookon magad és a sorstársaid számára. Alkossatok védszövetséget, segítsétek egymást. Mire -esetleg- bezárják a sulikat is, neked és a közelben lakó sorstársaknak legyen egy akciótervetek arra, hogy napi beosztásban kinél (ki nagyijánál -legyetek kreatívak!) tartózkodjanak, tanuljanak a gyerekek. Találjatok ki "magán gyerekmegőrzőket". Ha öt-nyolc családot találsz, akinek hasonló problémái vannak, könnyebben oldódnak meg a problémáitok. Ötleteljetek. Legyetek kreatívok. Annyi minden problémát megoldottál már, kedves Kérdező, igaz? Ezt is meg fogod tudni.

2020. nov. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

16 Sajnos kérni nem kérhetek , itt azokat lenézik és megszólják,még azok is akiknek ennyi sincs de elő tudják adni magukat.

Inkább próbálom megoldani abból ami van.

Nekem a kevés pénzen kívül az a baj,hogy van pl lanyom iskolatársa nagyon kedves és az anyukája is , de ők mintha nem is értenék mi a gond , hiszen nekik két nagymama van kéznél ha bármi lenne és segíteni kell vigyázni a gyerekre.

Én nem irigylem csak ugye aki nincs benne az nem tudja/érti meg.

2020. nov. 7. 16:32
 18/29 anonim ***** válasza:

16:28-as vagyok


Hol az az "itt"?

2020. nov. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Borsod megye, nem túl tehetős vidék. Mégis sokan inkább megjàtsszák mintha lenne ,mert ha nincs az szégyen.
2020. nov. 7. 16:36
 20/29 anonim ***** válasza:

16:33-as vagyok


Köszönöm a kiegészítést. Sok szerencsét a továbbiakban! Látom, küzdeni azt tudsz, le a kalappal.

2020. nov. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!