Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szánalmas vagyok?

Szánalmas vagyok?

Figyelt kérdés
Sosem tudtam, hogy mit akarok, sosem volt jövőképem sem, ezért infó szakra jelentkeztem anno, de 5 év után kiderült hogy nem vagyok benne jó, és nem is érdekel egyáltalán, ezt az 5.évet is azért vállaltam be, hogy "gyerek" maradhassak még 1 évet. Ma elgondolkoztam, hogy mit is kéne kezdenem magammal és arra a döntésre jutottam, hogy pultosként szeretnék dolgozni. Végig gondoltam mindent és ez maradt az egyetlen munka amit reális szemmel nézve elérhetek és nem gyűlölném minden percét, ezen kívül az maradna hogy a szalag mellett állok napi 8-12 órát, aztán 22 évesen megölöm magam.

2020. nov. 16. 21:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
78%

#10: ne magadból indulj ki, nem mindenkinek ilyen sima az élete mint neked. Apám nekem is tudna lakást venni, kocsit, meg fhaszomat. Mégsem vett soha.


Diplomás, 32F.

2020. nov. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Apám nekem sose vett semmit meg anyám se 👍👍👍


Bármit lehetne mondani az életre csak azt nem, hogy sima. Mert szerinted nem szívesebben jártam volna el bulizni mintsem a kva munkába? Egyből öngyivel " fenyegetőzni" ez a divat

2020. nov. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
+ ha akartak se tudtak volna mert olyan szegények voltunk, hogy nem is egyszer az áram is kilett kötve, zseblámpánál tanultam.
2020. nov. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

"Bakker nem vagyok sokkal idősebb nálad de ezek a mai fiatalok manapság.."

Talán talpraesett vagy, de segíteni nem tudsz a másik emberen, annak ellenére se, ha ellenszenvet érzel iránta. Eléggé szomorú.


"Szánalmas vagyok?"

A szánalmasság sajnálni valót jelent. Mindenki sajnálni való, aki nem boldogul, nem találja a helyét, nem tudja, milyen ember akarna lenni. Csak azt éled át, amit minden ember átélt már az életében.


"Ma elgondolkoztam, hogy mit is kéne kezdenem magammal és arra a döntésre jutottam, hogy pultosként szeretnék dolgozni. V"

Egy nap gondolkodtál el rajta komolyan, és máris találtál megoldást? Én éveken át gondolkodtam rajta, és sok tévút után találtam meg, mit szeretnék csinálni igazán.


Szerintem azt kéne megértened, hogy attól hogy nem találtad még meg a tökéletes munkádat és életképed, nem vagy elveszve. Egy utat jársz be, s ez erről szól, hogy még sokszor elfogsz cseszni mindent az életedben.


Meg kellene értened, hogy amin átmész, egy időszak. Bármikor megtalálhatod azt, amit szeretnél, és bármikor találhatsz jó lehetőséget arra, hogy ezt a vágyad ki is elégítsd. Te mégis úgy éled meg, mintha örökkévalóságig el lennél veszve, elfelejtve az elkövetkezendő évek rejtelmeit, lehetőségeit, a személyiségfejlődésed, létszemlélet változásod.


Másik feladatot, hogy szembenézz azzal, amit gyűlölsz. Én gyűlölöm a gyárat. "Az ember gyakran találkozik azzal az úttal, amit el akart kerülni." Pont azért találkozik gyakran azzal az úttal, hogy szembenézzen vele. Én mégis bekerültem a gyárba, romák és idegbetegek közé. Semmi keresnivalóm nem volt ott, de meg kellett tennem. Amikor belső bölcsességre teszel szert, a hatalmas nehézség és kín nagyon kicsi és nagyon nevetséges lesz. Te sokkal nagyobb leszel akkor, mint a világ és a veszélyei.

2020. nov. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Kedves 10.

Gondolkoztam, így jutottam erre a következtetésre. Az én koromban? Nem hiszem, hogy leírtam a koromat.

Még ebben a tanévben iskolába járok.

2020. nov. 16. 23:12
 16/23 anonim ***** válasza:
10es én is otthon lakok még, nem akarod privátban megosztani a sikered történetét?
2020. nov. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

14-es

Nekem nincs olyan amit szeretnék csinálni, vagyis van csak, abból nem lehet nekem megélni. A pultos azokból a lehetőségekből jött ki, amit nem gyűlölök.

A másik lehetőség az ingatlan ügynök volt.

Diák melón voltam gyárban, láttam hogy bánnak ott a rendes dolgozókkal. Inkább a halál.

2020. nov. 17. 00:00
 18/23 anonim ***** válasza:

Ne vedd magadra ezt a sok problémát. Ez generációs dolog. Velem is ugyanez van. Kiskoromban rám erőltettek egy szerepet, amit én nem tudok csinálni. Kicsit felresiklott a palyavalasztasom, de szerencsém volt. Én is depressziós vagyok mostanság, de ennek oka talán ez az intoleráns ország. Itt ha nincs gyereked, az alaptörvényben meghatároz családi allapotod semmit sem érsz.

Tudod mit javaslok? Tanulj meg angolul és németül és gyere ki hozzánk. :) Megertobbek itt az emberek és nem vagy rabszolga, nem kenyszeritenek ki belőled semmi. Itt van pl Ausztria: 13, 14 havi bér, sávos adózás. Meg fogszw élni és boldog leszel.

2020. nov. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Az IT nem érdekel, de gondolom a hírek sem...

Nem tűnt fel, hogy a vendéhlátás, turizmus lehúzta a rolót egy jó időre?

2020. nov. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Szia,

Itt egy olyan kérdés, amiben hasznos válaszok vannak, amik segíthetnek, ha van egy kis időd olvasni :

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1006..

2020. nov. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!