Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen gyakori, hogy valaki...

Milyen gyakori, hogy valaki marad a próbaidő végéig és csak az utolsó napon/héten tudja meg, hogy ennyi volt?

Figyelt kérdés

Tehát ha mondjuk valakit megtartanak 2+ hónapig, akkor az növeli az esélyét és "szinte biztos", hogy véglegesítik?


Vagy ha tudják, hogy az ember nem felel meg akkor minél hamarabb megválnak tőle?


2020. nov. 17. 12:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul, hogy már a felvétel előtt tudják, hogy az utolsó napon fogják kidobni.
2020. nov. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem kis cég hanem multi. Decemberben lejár a próbaidőm, de őszintén szólva fogalmam sincs mi lesz, jelenleg is ott tartok, hogy egy emailt sem küldhetek el anélkül, hogy az éppen aktuális kolléga aki felügyel jóváhagyná...
2020. nov. 17. 12:41
 3/13 A kérdező kommentje:
Azt még hozzáteszem, hogy nem azért mert ennyire nem tudom miről van szó, hanem ilyen lassan megy a betanítás. 3 hónap végére is csak nagyon alap dolgokkal fogok tudni foglalkozni szerintem.
2020. nov. 17. 12:42
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Féreg világ van, simán húzhatják az utolsó napig. Annyira dolgozol jól, hogy ne egyből rúgjanak ki, de annyira lehet nem vagy robot, hogy megtartsanak. Ez majd kiderül a 3 hónap leteltekor.


De Borsodban jártam úgy egy melóhelyen vagy 8 éve, hogy 3 havonta kirúgtak 1 napra, csak azért, hogy újra és újra csak próbaidő alatt dolgozzak. De nem volt más, leszartam...

2020. nov. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ott szokták az utolsó nap kirúgni a dolgozót, ahol a próbaidő alatt betanulás címén kevesebb bért adnak. Vagy ahol addig be sem jelentik.
2020. nov. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
4-es, csak nem a Jabil? Onnan hallottam ilyen sztorikat.
2020. nov. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az, hát... De el is jöttem Győrbe dolgozni a p|csába.
2020. nov. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Girlll3 ***** válasza:
100%
Igen, sőt kétértelmű jelzéseket adnak. Majd utolsó napon közlik, hogy a szerződést nem hosszabbítják meg. Igaz, esetemben nem volt betanítás, és hát bem is értem minek tartottak meg próbaidő végéig. Úgy...hogy tulajdonképpen hitegettek, meg úgy állítitták be, hogy terveznek velem. Egyébként voltak hibáim, viszont nem érzem ezt fairnek a mai napig. Nem kellett volna megvárni a próbaidő végét.
2020. nov. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
Főleg kölcsönzött munkaerőnél bevett szokás, hogy a próbaidöt kimaxolják és az utolsó pillanatban felmondanak az embernek... az a legdurvább és megéltem többször is, mikor probaidő 3.hónap vége péntek müszak végén hoztán a leszámolós papirokat...
2020. nov. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam egy multinál, ahol ezt rendszeresen eljátszották. Nem mindenkinél, a többséget megtartották, de akit nem, azzal az utolsó nap közölték, hogy bocsi, de ennyi volt. Nem volt ennek reális oka, tehát próbaidő alatt nem fizettek kevesebbet, vagy ilyesmi, egyszerűen azzal magyarázták, hogy ennyi idő alatt derült ki, hogy alkalmas-e vagy sem, és hogy esélyt akarnak adni annak, akivel amúgy nem lenne gond, csak kicsit lassabban tanul.

Ügyfélszolgálat volt amúgy.

2020. nov. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!