Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelyek világát is...

A munkahelyek világát is felkavarta a járvány?

Figyelt kérdés
Kevesebb fizetés, kevesebb a kereslet munkaerőre, már a munkavállalók vannak a munkaadónak és nem fordítva, munkahelyi "szadizmus" illetve nagyobb pofára játszás (mindegy, hogy szakmailag milyen jó vagy, ha nem vagy haver vagy családtag akkor repültél, mert járvány van, sok sikert a túléléshez), munkahelyi visszaélések (szexuális zaklatás, zaklatás, terrorizáció, zsarolás, stb.),vagy én rosszul látom a dolgokat, esetleg felnagyítom azokat?

2020. nov. 26. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
Szerencsére a környezetemben senki nem veszítette el a munkáját, és senkit se zaklatnak. Mondjuk eddig se hallottam szexuális zaklatásról meg terrorról. Van, ahol nem a legjobb az összhang minden munkavállaló között, de ott eddig is így volt.
2020. nov. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Igen, - az elhalálozások után a második nagyon is komoly dráma a kórházakban, a harmadik a betegek otthoni kezelése körül, a negyedik pedig a munkahelyeken folyik mostanában. A cégek nyilvánvalóan nem akarnak belebukni a járványba és nagyon fájdalmas intézkedéseket kell meghozniuk házon belül. Ezeknek széles a skálája, de sok esetben elbocsájtásokkal végződnek. Ahol csak mód adódik erre és kigazdálkodható, megpróbálják átszervezni a munkarendet, - váltásokban járnak dolgozni az emberek és/vagy tartalékot is képeznek. Van ahol csökkentik - legalábbis a kifizetések szintjén - az óraszámokat. Csonkítják a járandóságok körét és/vagy mértékét. A dolgok menetének azon részével nem értek egyet, hogy olyan munkahelyeken is a direkt munkahelyi jelenlétet erőltetik a munkáltatók, ahol arra nem feltétlenül lenne szükség, - egyes munkáltatók attól sem riadnak vissza, hogy a munkakör megszüntetését helyezik kilátásba a dolgozóiknak, ha nem mennek be vagy orvoshoz megy valaki. Ez ellen azért nem lenne rossz fellépni valahogyan, de beleszólása nincs egy olyan hétköznapi embernek, mint amilyen én is vagyok. Közömbös, hogy ki, mit, miért, kivel kapcsolatban vél igazságtalannak - sajnos!
2020. nov. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk rajtam kívül mindenki be van sz.rva. Mivel kulturális intézményben dolgozom, az most zárva van, de mi dolgozunk és próbáljuk a munkánkat bizonyos keretek között végezni.
2020. nov. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1;örülj neki akkor.

2; szakszervezet van, csak érdemi hatalom nélkül (már ahol). Ha lenne egy univerzális szakszervezet, akkor az jó lenne... (biliben a kezem, mindjárt kiveszem) akkor túl éles van ott is.

3;kitartást ott is!

2020. nov. 28. 16:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Aha, én is azt látom, amit a kettes leírt. Sőt, csak láttam, azóta már kirúgtak engem is.
2020. dec. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!