Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez dicséret vagy megalázás...

Ez dicséret vagy megalázás volt szerintetek, ti minek vettétek volna?

Figyelt kérdés

Egy munkatársam (férfi) "megdicsérte" az új profilképemet, azt mondta nagyon csinos vagyok a képen, mintha nem is én lennék... Hát mondom kösz, szóval a való életben ronda vagyok. Aztán persze jött, hogy jaaj nem úúgy gondolta, ő ezt dicséretnek szánta... Komolyan nem érzi, hogy ez mennyire nem dicséret volt?? Na azóta kb. rá se nézek. Oké, ha nem tetszem neki, de ki kérdezte? Tartsa magába, ne akarjon megalázni, hogy a képen milyen jól nézek ki, mintha nem is én lennék... Én túlzom el, vagy valóban bunkó volt? Ti hogy reagáltatok volna?

L/24


2021. jan. 5. 19:21
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolta végig, nem direkt mondta úgy ahogy, ergo nem volt bunkó. Valóban rossz megfogalmazás, de ennyire azért nem kellene túlreagálnod, főleg ha neked ő nem tetszik, hiszen akkor elvileg nem is kellene, hogy ennyire érdekeljen, hogy ő mit és hogyan mond.


Szerintem vagy tetszik neked, és ezért esett a kelleténél rosszabbul amit mondott, vagy extra nagy önbizalomhiányban szenvedsz.

2021. jan. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
De szólj, ha rosszul látom :)
2021. jan. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Ő dicseretnek szánta - te pedig vérig sèrtődsz, aminek egy oka lehet: hogy nem vagy elégedett a külsőddel,nincs onbizalmad, amit a Facebookra felrakott, nyilván jól megkomponált képpel próbálsz kompenzálni, és onnan gyűjteni dicséretet, hogy a sérült önbecsülésed kicsit vigasztalódjon. Erre a fájdalmadra talált rá véletlenül a kollégád.


Tedd magad helyre - ha kibeszéled másokkal, vagy őt ignoralod, az alapproblema akkor sem fog megszűnni, és állandóan ilyen megbántódással fogsz találkozni.


Önismeret, pszichológus, önbizalom erősítés - hajrá!

2021. jan. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Te egy idióta vagy.
2021. jan. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Egy konfliktusnál két eset van.

Vagy az egyik fél tényleg sértő, ez a ritkábbik eset,

vagy a mésikfél túlérzékeny, ez bőven a gyakoribb eset.


Jelen helyzetben te nem csak túlérzékeny vagy, hanem egy önérzetes picsha is.


Ha másoknak kibeszéled, és egyetértenek, az nem annak a jele, hogy igazad van, hanem hogy a kollégáid konfliktuskerülők, és nem akarják, hogy a hisztirohamoddal esetleg rájukförmegy.

2021. jan. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Az mindegy, a lényeg hogy nekem adnak igazat.
2021. jan. 6. 14:15
 27/28 anonim ***** válasza:
Kérdező, te troll vagy?
2021. jan. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Sak te vagy egy kényes hiszti kisanyám. Na ezért nem dícsérek lányt! Fujj gusztustalanok vagytok!!
2021. jan. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!