Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek is gáz a munkahely...

Szerintetek is gáz a munkahelyem (részleteket lásd alább)?

Figyelt kérdés

Már az álláshirdetésben valótlanságokat állítottak.

Oda volt írva, hogy extraként van cafeteria, éves bónusz, mozgóbér.


Namármost, kiderült, hogy a mozgóbér az egy részlet kerete a béremnek, amit levon, ha valami anyagi kárt okoznék a jövőben. Ez így hogy lehetett extra?


Aztán mikor rákérdeztem a cafeteriára, azt mondta a főnök, hogy arról ő nem rendelkezik. Mikor megmutattam neki, hogy tessék itt a hirdetésed, oda van írva, azzal védekezett, hogy ő alapjövedelemről beszélt és annak része minden együtt. Én erre nem is emlékeztem, hogy mondott volna ilyet, de a hirdetés félrevezető volt, szóval direkt kevesebb bért kértem, gondoltam rájön a cafeteria. Tehát most kevés bérem van, bármi extra nélkül.


Ezek után az évi bónuszra rá se tértem...


Kénytelen voltam elfogadni az állást, mert nehéz találni covidban, de már most érzem, ezt nem tudom lenyelni, a főnök alapból se szimpi.


Diplomás, értelmiségi munkakör egyébként.


Szerintetek mit tegyek?



2021. febr. 27. 21:09
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszi, megnézegetem majd, ha lesz időm.
2021. febr. 28. 08:36
 12/17 anonim ***** válasza:
Az első rész teljesen egyértelmű, van egy bónusz, ami alapból jár de hiba esetén vonható. Ebben semmi nincs. Te nem tudod értelmezni a hirdetést, ezek után feltételezhetően a többi is hasonló helyzet
2021. febr. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Hidd el, egy fos cég, fos főnökkel.
2021. febr. 28. 10:38
 14/17 anonim ***** válasza:

Hidd el nem az!


Ahol van Cafeteria + Bónusz az nem “fos cég”

Máshol ez sincs.

Te voltál a hüje és most szívsz, mert alacsonyan szálltál be.


Csak meg kellett volna nézned a mozgóbér fogalmát és máris tudod h az nem extra juttatás


Nálunk a mozgobért csapták az alapbérhez a 13. Haviból meg mozgobért csináltak és havonta fizetik.

Így csak a zacskó lett nagyobb a tartalom ugyanannyi maradt.

Nekünk sem tetszik, de ez van.

2021. febr. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Nincs cafeteria ezt pofázom az eleje óta...
2021. febr. 28. 11:17
 16/17 anonim ***** válasza:

Bocs, akkor tényleg félrevezették

Így nincs más valasztásod, mint kalap-kabát.

Ezt a békát én sem tudnám lenyelni

2021. febr. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Megfordítom a kérdésed. Mit tehetsz? Semmit. Vagy elfogadod, beletörődsz, és lesz munkahelyed. Vagy nem fogadod el, és felmondasz. Felmondáskor ígérhetnek fűt, fát, vagy elfogadod vagy mész. Amíg viszont nem mondasz fel, nem törődnek veled.

Akárhogy is nézzük csak két lehetőséged van. Felmondás, vagy lemondás. Mindkét esetben viselned kell a következményeket. Ez a demokrácia. Mindig Te döntesz a "saját szabad" akaratodból!

2021. febr. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!