Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Olyan lehetséges, hogy egy...

Olyan lehetséges, hogy egy főnök pusztán azért nem vezeti be a home office-t, mert akkor nem bír eléggé hatalmaskodni?

Figyelt kérdés

Vagy ha most be is van vezetve, a pandémia után majd 100%-ban visszavonja, heti egy nap lehetőséget sem hagyva, csak azért, hogy hatalmat mutasson?

Nem irodában dolgozom, elméleti szinten érdekel a dolog. Mert hallok embereket panaszkodni, hogy náluk simán mehetne a HO, de a főnök valamiért nem akarja.



2021. febr. 27. 21:32
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
80%
Persze, lehetséges. Ő a főnök, ő határozza meg, hogy hol és mikor történjen a munkavégzés.
2021. febr. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne létezne. Vannak ilyen selejtek.
2021. febr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Gondolom, arra hivatkoznak, hogy gördülékenyebben megy a szekér, ha személyesen tudnak a dolgozók körmére nézni. De elég ócska magyarázat.
2021. febr. 27. 21:47
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk, a most már csak volt munkahelyemen sem vezette be a főnök - aki egy hatalmaskodó barom volt, ja. Azért rúgott ki, mert nem voltam hajlandó az amúgy fűtetlen irodában létezni és vissza mertem neki szólni. De az fel sem merült benne, hogy esetleg, ahogy a betegségem idején, most is berakjon home office-ba...🤦
2021. febr. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
76%
Magyarországon? Simán.
2021. febr. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
81%
Nálam jobban senki sem pártolja a rugalmas, családbarát munkaidőt és ha megoldható, a home office-t. Viszont tavasszal megtanultam, hogy 5-ből 2 ember csinálja a munkát lelkiismeretesen, a másik 3-ból 1 úgy tesz, mintha dolgozna, a másik 2 még arra se vesz erőt, hogy legalább úgy tegyen. Sajnos nekem nincsenek munkáltatói, csak munkaszervezési jogaim, emiatt bármit megengedhettek maguknak. Az biztos, hogy ha munkáltató lettem volna, nem lett volna 3 hónap fizetett szabadság annak a 3-nak, de egy rettenetesen sunyi társaság. Ezek miatt nem pártolom már a home office-t. Természetesen az intelligens, gerinces és munkájára igényes kollégákkal abszolút jól működhet minden home office-ban is, ha a munka jellege engedi.
2021. febr. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
21%

#6: Nem igazán értem a problémád. Aki lógós, az melóhelyen is elmegy kávézgatni, a gépen mást csinál és hasonlók.

A munka meg definiált. Ha valaki nem csinálja meg, akkor nem kap fizut. Ilyen egyszerű. Ha az a 3 ember nem csinálta meg a munkát, akkor egyszerűen fegyelmit kell nekik adni és kész. Így megy ez a gyárakban is.

2021. febr. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
88%
Amíg bejártak, kénytelenek voltak valamennyit dolgozni, de nyilván bent is elmaradt a munkájuk minősége a többiektől. A 3 hónap home office-ban konkrétan nem csináltak semmit. Jeleztem a munkáltatónak, aki adhatna fegyelmit, de legalábbis ki kellett volna írnia nekik arra az időszakra szabadságot, azt felelte, hogy ez nem a szankciók időszaka és nem volt hajlandó nekik szabit kiírni. De persze elvárta a munkát, amivel villoghatott kifelé és rajtam behajtotta, meg azon a 2-n, aki dolgozott. Sejtéseim szerint volt közte meg az egyik semmirekellő között valami, a másik kettő meg ennek a sunyi munkakerülő nőnek a szárnyai alatt nem csinált semmit. Ez nem gazdasági szféra, itt érdekesen működnek a dolgok.
2021. febr. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
89%

Sosem értettem az ilyet. Dolgoztam olyan helyen, ahol a váltóim nem akartak rendesen dolgozni. Közöltem velük és a főnökséggel is, hogy ez nem lesz oké. Nem változott semmi, szóval egyszerűen én is alig dolgoztam. Rajtam is számon akarta kérni mindenki, hogy mi van és elmondtam, hogy annyit fogok dolgozni, mint más. Se többet, se kevesebbet. 1 hét után mások is dolgoztak, mert állt volna minden.

Ennyit kéne tenned. Ha rajtad akarnak valamit bevasalni, akkor egyszerűen közöld, hogy ezt a nem dolgozókkal beszéljék meg, mert neked nincs nagyobb jogköröd.

Engem elszomorít, hogy felnőtt emberek ennyire képtelenek kiállni magukért.

2021. febr. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
9-es, egy állat van fölöttem. Legutóbb berendelte az embereket és közölte, hogy mindenkinek be kell menni a munkaértekezletre, azoknak is, akik betegállományban vannak. Kettő közülük koronavírus gyanús, egy épp tesztelésre várt. Jeleztem, hogy ezt nem kéne, erre még velem ordítozott telefonban. Ha nem velem történik, nem hiszem el.
2021. febr. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!