Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljak, ha csak én...

Mit csináljak, ha csak én takarítok az ebédlőben?

Figyelt kérdés
Főleg a férfi kollégáim nagyon rendetlenek. Otthagyják a morzsát az asztalon, van akinek ott penészedik meg a kenyere, a hűtőben romlik meg az étel, és nem dobná ám ki. De a lányok közül se söpörne föl senki, vagy mosna föl... én meg nem tudok és nem is akarok disznóólban enni, így mindig én rakok rendet. Ebéd után összesöprök, és péntekenként fölmosok. Mondtam, hogy nyugodtan lehet segíteni, de senki nem kapkodta magát. A fiúk sokszor csak bedobják a mosogatóba a tányért, és ott hagyják, mondván nincs idejük elmosni, vissza kell menniük dolgozni. Volt hogy napokig ott állt, mire nem bírtam tovább elnézni és elmostam. Azóta, mivel tudom hogy úgyse fogják elmosni, mindig elmosom az enyéimmel együtt. A főnök is látta, hogy ez így nincs rendben, meg már én is szóltam neki, hogy beszéljen velük mert nagy a rendetlenség az ebédlőben, de semmi nem változott. Takarító nincs, aki jön hetente egyszer, csak a wc-t csinálja meg. Már gondolkodtam rajta, hogy nem megyek többet az ebédlőbe és fürödjenek ők az ételmaradékban. De akkor meg én kapnék előbb utóbb, mert az irodában nem szabad enni. Nem tuom mit csináljak, ti mit tennétek?
2021. márc. 29. 07:22
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egy hétig rohadt az iroda mosogatójába a teás bögre. Megígértük, hogyha a fene fenét eszik, akkor se mossuk el helyette! Lett belőle 2 hét! :)
2021. márc. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy összesöpörnék helyettük, de a tányért biztosan nem mosogatnám el. Hidd el, ha 2 hét múlva nem találnak tisztát, akkor el fogják mosni, ha ebédelni szeretnének.

Ne csinálj magadból cselédet. Te szoktatod őket rá a rendetlenségre, mert "úgyis van valaki", aki ezt megcsinálja. Hát ne legyen.


Én a fiammal csináltam meg azt - mindig beviszi a szobájába a kaját, és nem hozza ki a tányért -, hogy nem szóltam. Aztán elfogyott a tiszta tányér. Csodálatos módon rögtön össze tudta szedni őket, kihozni és el is tudta mosni.

2021. márc. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Volt, olyan hogy megkért a kolléga hogy mosogassam el neki a személyes tárgyát. Konkréten cselédnek nézett mindenkit! Egy kenyeret nem volt képes megkenni!
2021. márc. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Csinálj takarítási beosztást, vidd be a főnöknek és beszéljétek meg a kollégákkal. Ha nem vezet sikerre, mond meg neki előre, hogy az irodában fogsz ezentúl enni, amíg nem oldja meg ezt az állapotot, punktum.

Az is az alapprobléma, hogy nincs probléma, mert Te takarítasz. Tehát a többiek nem érzik ennek a súlyát.

2021. márc. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is megy..ott vannak hagyva a csészék,minden szét van hagyva és sokan még a munkafelület se tisztítják maguk után.Az a gond hogy ha kupi is van előbb-utóbb megcsinálja valaki azok közül akik nem ilyenek.Sokszor jómagam is elmostam a poharakat,csészéket is.Van amikor csak a sajátomat mosom el...ha én hagytam ott véletlenül sose volt elmosva...Egyébként nálunk a munka is elvan hagyva...az egész rendszer ilyen szétfolyva működik és mindenért hibásnak a vezetőt tartom...
2021. márc. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
15# Az a hülye, aki másoknak csicskázik! Úgyis onnan indul a történet hogy majd a hülye megcsinálja!
2021. márc. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Az is az alapprobléma, hogy nincs probléma, mert Te takarítasz. Tehát a többiek nem érzik ennek a súlyát.


Itt a pont.


3 variáció van.

1. Vagy kitakarítasz - a motiváció jelen esetben nem fontos -, de utána nem nyafogsz, még a gyakorin sem.

2. Keresel rá megoldást, ötleteket kaptál rá fentebb.

3. Hagyod az egészet a fenébe, majd megoldják.

2021. márc. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
3-as pont a nyerő, mert az olyan mint a halott feleség! Szaporodik a mosatlan!
2021. márc. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Ne csináld meg helyettük. Igazából a főnöknek kéne lecsesznie a társaságot, ha már őt is zavarja.
2021. márc. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Még van egy 4-ik variáció! A főnök áll be takarítónak!
2021. márc. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!