Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljak, ha csak én...

Mit csináljak, ha csak én takarítok az ebédlőben?

Figyelt kérdés
Főleg a férfi kollégáim nagyon rendetlenek. Otthagyják a morzsát az asztalon, van akinek ott penészedik meg a kenyere, a hűtőben romlik meg az étel, és nem dobná ám ki. De a lányok közül se söpörne föl senki, vagy mosna föl... én meg nem tudok és nem is akarok disznóólban enni, így mindig én rakok rendet. Ebéd után összesöprök, és péntekenként fölmosok. Mondtam, hogy nyugodtan lehet segíteni, de senki nem kapkodta magát. A fiúk sokszor csak bedobják a mosogatóba a tányért, és ott hagyják, mondván nincs idejük elmosni, vissza kell menniük dolgozni. Volt hogy napokig ott állt, mire nem bírtam tovább elnézni és elmostam. Azóta, mivel tudom hogy úgyse fogják elmosni, mindig elmosom az enyéimmel együtt. A főnök is látta, hogy ez így nincs rendben, meg már én is szóltam neki, hogy beszéljen velük mert nagy a rendetlenség az ebédlőben, de semmi nem változott. Takarító nincs, aki jön hetente egyszer, csak a wc-t csinálja meg. Már gondolkodtam rajta, hogy nem megyek többet az ebédlőbe és fürödjenek ők az ételmaradékban. De akkor meg én kapnék előbb utóbb, mert az irodában nem szabad enni. Nem tuom mit csináljak, ti mit tennétek?
2021. márc. 29. 07:22
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
#20, na tényleg :-D
2021. márc. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Megkértem a főnököt, hogy hadd ehessek a helyemen, és elmondtam neki miért. Megengedte, azt mondta kitalál valamit, addig ehetek fönt.
2021. márc. 29. 09:15
 23/27 anonim ***** válasza:
Még ehetsz is! Zseniálisak ezek a főnökök!
2021. márc. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Nálunk ez úgy van megoldva, hogy nincs közös tányér, pohár, evőeszköz. Mindenki otthonról hozta a sajátját és rajta van a neve. A hűtőben a kajára szintén ráírjuk. Ha valaki huzamosabb ideig otthagyja a hűtőben a romlott kaját vagy a mosatlan edényt, akkor szépen bevisszük az irodájába, és otthagyjuk az íróasztalán. Onnantól kezdve nézegetheti ő a koszt egyedül, majd ha megunta, akkor elmosogatja/kidobja.
2021. márc. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Pont ez jutott az eszembe, hogy - ovis módon - mindenki írja rá a nevét, és az evőeszközéért legyen ő a felelős. Amíg van 12 egyforma fehér tányér, na abból lesznek ezek a "közös, de senkié" állapotok.
2021. márc. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Körmail
2021. márc. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
24-es egy józan megoldás! Bizony!
2021. márc. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!