Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit szóltatok volna, ha...

Mit szóltatok volna, ha migrénes p*csának hívott volna titeket?

Figyelt kérdés

Átraktak egy másik irodába, mert a régit felújítják. Egy nálam idősebb férfi kollégámhoz raktak be, aki eddig egyedül volt, és nem örült neki, hogy “bepofátlankodtam”. Nem mondta ezt így nyíltan, de éreztem rajta, meg másoknak mesélte. Egyszer arra mentem vissza, hogy telefonál, és azt mondta “ennek a migrénes p*csának semmi nem jó...” Biztos rólam volt szó, mert előtte elcsesztek valamit a logisztikán, és én nem akartam annyiban hagyni, hogy én vigyem el a balhét. A főnököm nem akart foglalkozni vele, de én erősködtem, hogy járjon utána, mert tudtam, hogy nem én hibáztam. Ő ekkor is forgatta a szemét, meg összenézett a főnökkel többször is. Ezért gondolom, hogy rólam volt szó, meg akikor beléptem abba is hagyta a beszélgetést.

Ti mit tennétek? Hagyjam hogy ilyeneket mondjon, vagy hozzam föl neki?

L/25


2021. ápr. 29. 13:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Következőnél megmondod neki, hogy "Öreg, anyukával lehet otthon így beszélni! Ha hagyja."
2021. ápr. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Csak tedd a dolgod a lehető legjobban, onnantól pedig nem kell törődnöd a kretén kollégákkal.

Sajnos minél inkább belekeveredsz az ilyen nézeteltérésekbe, annál inkább elmérgesedik a helyzet (hiszen minden nap látnotok kell egymást).

DE! ha szemtől szemben tiszteletlen, vagy ha átlép egy bizonyos határt a pletykálkodásban, akkor nyugodtan mond meg neki, hogy lehet véleménye rólad, de tartsa meg magának, mert nem a napköziben vagytok, hanem egy munkahekyen.

2021. ápr. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Sunshinedoll ***** válasza:
90%

Én biztos nem foglalkoznék vele nagyon, ha aktívan nem lehetetleníti el a munkámat, max ha úgy hozza ki a szó, valahogy elejteném, hogy tudom, hogyan beszél rólam a hátam mögött pl. "de hát én már csak ilyen migrénes p-csa vagyok", vagy valami.

Vajon mennyire lesz nagy arca szemtől-szembe?

2021. ápr. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

Hidd el hogy ez nem rólad szól, sokkal inkább a saját frusztrációjáról. Nem is ismer igazán, miért is lehetne rólad ilyen véleménnyel? Most azt láthatod, hogy ez nem megalapozott.

Legyél vele tisztelettudó, mégiscsak munkahely. Nem kell kedveskedni, jópofizni, azt elfelejtheti. Ha konkréten veled beszél így szemtől szembe, akkor viszont intsél neki, hogy kicsit találjon magára a stílusával. Egyáltalán nem férfihoz méltó viselkedés.

2021. ápr. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
17%
Jobb mintha ikrás szendvicsnek hívott volna szerintem :)
2021. ápr. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
32%
na megint az irodás csaj, őrület.....egy sorozatot kéne csinálni belőled és az irodai életedből.
2021. ápr. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem egyáltalán nem biztos, hogy rólad van szó - úgy meg elég gáz, ha szóvá teszed, mert akkor meg te leszel a hallgatózós.


Én a helyedben elengedném a fülem mellett, amíg nem direkt neked intézik a sértést. Te a jó dolgot tetted, ami másoknak nem volt kényelmes, így jártak.

2021. ápr. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#6 1 kérdést mutass, amit szerinted én írtam ki... nem tudom miről beszélsz.
2021. ápr. 29. 14:28
 9/14 anonim ***** válasza:
93%
Ilyenkor kellett volna azt mondani, hogy "ez a vén f.sz azt hiszi, hogy süket vagyok."
2021. ápr. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
59%

Lexartam volna. Igen, irodában dolgozok, igen vannak ott faxkalap pletykás férfiak, meg egy rahedli nő. De sosem foglalkoztam ilyenekkel. Ha tudtam is hogy valaki utál, kedvesen mentem oda hozzá.

Nem kell mindenből önérzeti problémát csinálni, mint egy migrénes pitsa. :)

2021. ápr. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!