Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A HR egy teljesen felesleges...

A HR egy teljesen felesleges álszakma?

Figyelt kérdés

Nem látom, hogy mi a kézzelfogható szerepük egy cégnél.

Egy HR-es feladata röviden ugye az, hogy hozzáértő, motivált munkaerőt biztosítson a cég számára (nagyon komolynak hangzik). Első kérdésem az, hogy ezt miért ne tudná megoldani a helyi osztály- /részlegvezető annál is inkább, mert a HR-essel ellentétben ő ismeri a konkrét csapatot, maga is közöttük dolgozik? Hogyan választja ki pl. egy HR-es a munkaerőt az adott közösségre specializálva, ha nem is ismeri az ott dolgozó embereket?

Egy példa: én médiában, művészeti ágon dolgozom, sok nálunk a különc. Ki volt szervezve egy HR-es cégnek a munkaerőszerzés, akik olyanokkal utasították vissza a jelentkezőket, hogy pl. tetoválása volt végig a karján, meg azzal, hogy a fészbuk odalán fűvel kapcsolatos viccelődések vannak - jelzem, hogy ebben a szakmában az a ritkaság, ha valaki nem tolt még füvet vagy kokaint. Ezt kideríteni (megnézni egy fészbuk oldalt) amúgy nagyon nagy kutatómunka lehetett. A porfóliójukat ráadásul továbbküldték nekünk, jelezve, hogy ők nem értik a mi szakmánkat - ez rendben is van, de akkor mégis mihez ért? :)

Másrészt, amikor interjúztattak, mindig volt a HR-t követően magával a részlegvezetővel, vagy pár prominensebb jövőbeli kollégával is interjúm. Nincs kétségem affelől, hogy itt dőlt el valójában a felvételem, nem pedig a HR-es trükkösnek szánt kérdésein, mint pl. hogy a barátaim mit mondanának rólam...

Mit godnoltok, mi az, amit konkrétan egy HR-es jobban csinál, vagy egyáltalán megcsinál, mint ami nélkülük is megtörténne egy felvételiztetéskor? Mert én leginkább eddig csak akadálynak éreztem a rajtuk keresztül történő kommunikációt, ami a cégnek is csak többletproblémát okoz, mintsem bármiféle hasznot hajt.



#HR #álszakma
2021. máj. 12. 15:28
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

16:

ezt az álprofi kódnyelvet is imádom:

"Talent Acquisition - Toborzás"

:DDD

Ugye a sima toborzás vagy recruiting nem hangzik olyan jól, ezt bárki meg tudja csinálni (amúgy ja), de nem, ide egy HR-es kell csúcsfizetésért, aki "talenteket" hajt fel, mintha az minden sarkon megteremne.

Aztán meg dönt az alapján, hogy mennyire jön be neki a pasi - mert ebben a szakmában túlnyomórészt ugye máshoz nem igazán értő nőkről beszélünk.

2021. máj. 12. 17:57
 22/30 anonim ***** válasza:
86%
Higyjetek amit akartok. Nem érdekel, jobb dolgom is van mint veletek vitázni. A szakképesítésemet azért ne kérdőjelezd meg: szervezeti szakpszichológus vagyok. De nektek felesleges itt bármit is bizonygatni. Nem is értem, miért mentem ebbe bele. Leírtam, hogy nálunk hogy van. Ennyi.
2021. máj. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Csak a fő kérdésre válaszolok: igen, van benne igazság, mert van, hogy mellélőnek, és van, hogy nem a legmegfelelőbb embert veszik fel, akiit elsőre meg nagyon annak gondoltak.
2021. máj. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
22: arra inkább neked van szükséged kiindulva abból, hogy már egy puszta kérdés a gyakorin is ki tud billenteni a lelki nyugalmadból :D.
2021. máj. 12. 19:30
 25/30 anonim ***** válasza:
88%

A HR egy baromi fontos poszt lenne a cégeknél, de 10-ből 9 háeresnek lövése sincs hogyan lehet az adott munkára a megfelelő embert alkalmazni. És sajnos a cégvezetők nagy része is munkabér kiszámoló részleggé alacsonyítja a HR-t.

Szóval a probléma eléggé mélyen gyökerezik.

2021. máj. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk (több ezer fős multi), a HR nélkül 2-3 nap alatt összeomlana az egész cég.


Mielőtt elkezdtem dolgozni itt, előtte én sem tudtam elképzelni, hogy mi a fenét csinálhatnak. Aztán rájöttem, hogy az irodai munkakörök közül rajtuk van szinte a legtöbb felelősség.

2021. máj. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
84%

Le lehet engem pontozni, ettől még nem a részlegvezető, vagy akármelyik kolléga feladata a munkaerő felkutatása, szűrése.


Én egy nem túl nagy 25-30 fő cégnél vagyok. Itt nincs HR. Ami nagy szopás azoknak a kollégáknak, akik kénytelenek a munkájuk mellett a HR feladatokat is ellátni, szűrni, interjúztatni a jelentkezőket. Nincs is kapacitásunk arra, hogy hirdetéseket kezeljünk, embereket keressünk meg, amit én elég nagy hibának látok.


Kicsit olyan ez az egész, mintha azon vitatkoznánk, hogy nem kell a takarító, mert hát fel tudja mosni minden kolléga maga után a WC-t és porszívózni is tud. Meg úgy alapvetően osszák be, hogy mikor ki takarítson.


Egyszerűen nem ez a dolguk.

2021. máj. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
24%
A HR-esnek semmi köze a bérügyekhez munkaügyekhez pláne a bérszámfejteshez ami eleve egy pénzügyi es egyúttal egy jóval komolyabb képességeket igénylő szakma. Ha engem kérdezel egy semmit érő nulla pozíció ami semmire nem jó. Buta ostoba jó esetben az egyetemkről épp h kiesett taknyos 25 éves libák interjúztatnak akiknek fogalmuk nincs még az életről pláne az emberekről. Ha már HR eleve egy tapasztalt érett korú szakembernek kellene ezt végeznie aki mindenféle himi humi bohóc feladványok s se füle se farka kérdéssorozatok nélkül az első 5 percben el tudja dönteni hogy milyen személyiségű emberrel van dolga. Ezt sajnos semmilyen iskolába/ pszichologia/ nem tanítják ezt az élet iskolája az évek és a rutin tanítja. Masodsorban egy dörzsőltebb jelentkező meg is eszi reggelire a picsogó HR kolleginát. Ezek csak a pálya kezdőkön tudnak kifogni. Semmire nem jók csak arra h jatszak az Istent 25 évesen.🙂
2021. máj. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

28: szívemből szóltál.

Érdekes ez a felhozatal amúgy, hogy tényleg emnnyire komolyan vehető ez a szakma, hogy pályakezdő, éretlen kis csinoskákkal van jellemzően tele. Nem látsz egyetlen tapasztalt vén rókát, amire lehet persze mondani, hogy fiatal a szakma, de egy olyan veterán, aki sokat dolgozott mondjuk vezetőként és ismeri őket, nem egy akadna. De ezeknek valamiért nincs helyük ebben a szakmában.

2021. máj. 20. 01:04
 30/30 anonim ***** válasza:
HR Orbániában=gyògytornász/magyar tanár barátnői messengerezés vagy például köröm reszelés. A HR is Orbániában olyan szinten van mint minden pl egészségügy. Vagyis Európa egyik legrosszabbja.
2021. máj. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!