Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A HR egy teljesen felesleges...

A HR egy teljesen felesleges álszakma?

Figyelt kérdés

Nem látom, hogy mi a kézzelfogható szerepük egy cégnél.

Egy HR-es feladata röviden ugye az, hogy hozzáértő, motivált munkaerőt biztosítson a cég számára (nagyon komolynak hangzik). Első kérdésem az, hogy ezt miért ne tudná megoldani a helyi osztály- /részlegvezető annál is inkább, mert a HR-essel ellentétben ő ismeri a konkrét csapatot, maga is közöttük dolgozik? Hogyan választja ki pl. egy HR-es a munkaerőt az adott közösségre specializálva, ha nem is ismeri az ott dolgozó embereket?

Egy példa: én médiában, művészeti ágon dolgozom, sok nálunk a különc. Ki volt szervezve egy HR-es cégnek a munkaerőszerzés, akik olyanokkal utasították vissza a jelentkezőket, hogy pl. tetoválása volt végig a karján, meg azzal, hogy a fészbuk odalán fűvel kapcsolatos viccelődések vannak - jelzem, hogy ebben a szakmában az a ritkaság, ha valaki nem tolt még füvet vagy kokaint. Ezt kideríteni (megnézni egy fészbuk oldalt) amúgy nagyon nagy kutatómunka lehetett. A porfóliójukat ráadásul továbbküldték nekünk, jelezve, hogy ők nem értik a mi szakmánkat - ez rendben is van, de akkor mégis mihez ért? :)

Másrészt, amikor interjúztattak, mindig volt a HR-t követően magával a részlegvezetővel, vagy pár prominensebb jövőbeli kollégával is interjúm. Nincs kétségem affelől, hogy itt dőlt el valójában a felvételem, nem pedig a HR-es trükkösnek szánt kérdésein, mint pl. hogy a barátaim mit mondanának rólam...

Mit godnoltok, mi az, amit konkrétan egy HR-es jobban csinál, vagy egyáltalán megcsinál, mint ami nélkülük is megtörténne egy felvételiztetéskor? Mert én leginkább eddig csak akadálynak éreztem a rajtuk keresztül történő kommunikációt, ami a cégnek is csak többletproblémát okoz, mintsem bármiféle hasznot hajt.



#HR #álszakma
2021. máj. 12. 15:28
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
60%
#9 szívemből szóltál.
2021. máj. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
(#7)
2021. máj. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
36%

A HR feladata általában egy cégnél:

- toborzás kiválasztás

- bérszámfejtés, vagy annak előkészítése (ha erre nincs külön szerződött partner)

- továbbképzések, tréningek menedzselése

- munkahelyi integráció segítése (amennyiben erre nincs külön munkapszichológus)

- munkahelyi egészségfejlesztés (amennyiben erre nincs külön szakember)

Ja, és olyan szakma hogy "HR-es", nem létezik.

2021. máj. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

13:

és a legelsőt kivéve látott bárki HR-est, aki a többivel is foglalkozott?

Bérszámfejtés pl. a könyvelő feladata, ami minden cégnél van.

2021. máj. 12. 17:16
 15/30 anonim ***** válasza:
33%
...Csak többet akar magyarázni a semmi mögé, - felesleges... Államvizsgás paraziták.
2021. máj. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
36%

Nyilván ha nem láttam volna, nem írom. Nálunk ezekre a feladatokra 1-1 külön HR részleg van.

Talent Acquisition - Toborzás

Learning & Development - Tréningek, továbbképzések

HR Business - Az összekötő csapat a cégen belüli más részlegekkel (számlázáés, ügyfélszolgálat stb)

Payroll - Bérszámfejtés előkészítése

2021. máj. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
24%

...Kiírom az ajtómra, hogy "Kötéltánc"! Ettől el fogod hinni, hogy hasznos, tevőleges dolgot csinálok, - remélem!

Nem kételkedem abban, hogy látták ilyen feliratokat, de ennek érdemi értelme nincs - a felesleges széttudományoskodáson kívül.

Van egy főnök.

Bemész hozzá - hívásra.

Beszélgettek a leendő jövőről, számításba jöhető opciókról, juttatásokról, követelményszintekről, bérezésről, és a végén, ha kellően értelmesnek, agilisnak, rátermettnek ítél meg a leendő főnököd, akkor felajánlja a munka megkezdésének lehetőségét az aktuális lehetőségekkel összehangoltan, - amit vagy elfogadsz vagy nem. Ha igen, akkor írásban foglaljátok a megállapodás elemeit. PONT.

Nem kell ehhez 10-15, légkondicionált irodában, munkaidejének 70 %-ában körmét reszelgető agyonképzett!

Ja, de itt igen, mert ez Magyarország!

Bocsi!

2021. máj. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
67%

"De még kisebbek voltak, és egyszerűbbek."


Mik voltak kisebbek? Az állami nagyvállalatok? Ne vicceljünk már.

2021. máj. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
69%
Gondolom kedves #17, te sem jártál még multi cégnél. Amit leírtam fentebb, egy több mint ezer főt foglalkoztató multi cég HR struktúrája. És igen, nem csak a körmüket reszelgetik. Egy irodában dolgoztam az összes HR csapattal (én magam a TA tagjaként) és láttam, mi minden szart meg keleltt csinálnia, pláne a Payroll csapatnak a bérszámfejtéstől a szabadságok regisztrálásán a ki- és beléptetéstől kezdve mindent. De ne higyj nekem, nyilván csak kitalálom.
2021. máj. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
23%

"és a legelsőt kivéve látott bárki HR-est, aki a többivel is foglalkozott?"


Én pl. nem láttam.

A bérszámfejtés a bérelszámoló feladata a cégeknél, erre van külön csoport. A munkaügy az munkaügyi osztály (vagy csoport).

Én csak interjúztatni láttam még HR-est.

Nem mellesleg engem eddig mindig a szakmai vezető interjúztatott, HR 3,14csa sosem, szerencsére.

2021. máj. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!