Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez csak szerintem kivételezés?

Ez csak szerintem kivételezés?

Figyelt kérdés
Üdv. A történetünk lényege csupán annyi,hogy adott egy kolléga,aki most megy férjhez.Erre a felettesünk elkezdett szervezkedni,hogy adjunk be x összeget (persze nem kötelező jelleggel),hogy aztán vegyünk neki valamit. Azt mindenki tudja,hogy ez a kolléga a főnök kedvence,hiszen nagyon sok ballépését elnézte már a munka terén,amit másoknak nem szokott. Ugyanakkor,volt két kolléganő,akik elmentek szülni,illetve egy másik kolléga,akinek gyereke született.No,szerintem a várandósság és az új gyermek születése is ugyanolyan életesemény,mint a házasság és dacára annak,hogy ennek a kollégának,aki most házasodik szervezkedik. A másik három pedig nem kapott semmit,még gratulációt sem. Szóval csak én gondolom úgy,hogy vagy adjunk mindenkinek,vagy ne adjunk senkinek?
2021. máj. 21. 16:25
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
87%

Nem csak te gondolod. De itt ugye van személyeskedés oda vissza részedről is.

De szerintem szülni nem nagy cucc, eleve bent sincs akkor már. Ha meg egy esküvőre esetleg meg is hívják az ember, akkor illik ajándékozni

2021. máj. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező bele adni, ti is elkezdthetettek volna azoknak a bizonyos személyeknek gyűjteni, nem tettétek. Mit kéne olyannak beleadni bárkinek is, akit nem kedvel? Nem kivételezés
2021. máj. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Senki nincs meghívva,csak a főnök. A szülés alatt pont arra értettem,hogy mivel elmegy,egy ajándékkal kedveskedhettünk volna a másik két kolléganőnek is. Szerintem. Ez fontos,szerintem. Lehet személyeskedek,csak ezt nem tartom fernek.Azért nem,mert mindenki ugyanolyan ember,ugyanolyan munkatárs. És nincs olyan,hogy az egyiknek adok,mert ő szimpatikusabb és közelebb áll hozzám,mint a második,harmadik,vagy a negyedik ember.
2021. máj. 21. 16:43
 4/28 A kérdező kommentje:
Igen elkezdhettünk volna szervezkedni a másik háromnak is. Oké. Én most arról beszélek,hogy a főnök ennél az egynél szervezkedik,a másik három kolléga pedig gratulációt sem kapott.
2021. máj. 21. 16:44
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Ezrk nem kötelező dolgok. Ha őket nem kedveli, akkor nem. Nekem 8 alkalmazottam van, csak 1-el szoktam elmenni sorozni, a többit nem hívom. Nem kell mindenkivel jóba lenni
2021. máj. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Én sem azt mondom,hogy mindenkivel jóba kell lenni.Szó sincs róla. Én csak azt mondom,hogy vagy adjunk mindenkinek egyformán,ha adunk. Vagy ne adjunk senkinek. Csak érdekelt mások meglátása is. Ennyi. Én nem fogok bele adni és nem a pénz miatt,vagy,mert irigy vagyok.Csak ezt nem tartom korrektnek.
2021. máj. 21. 16:48
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Ti is megszervezhettétek volna az ajándékozást a kisbabás kollégáknak. Ez mindig úgy alakul, hogy valaki megszervezi, nem kötelező, hogy a főnök csinálja. Mivel az esküvő és a gyerek is a magánszféra része, ezt nem főnök-beosztott viszonylatban kell nézni, hanem ismerősként, és egyformán vagytok ismerősei ti meg a főnök.
2021. máj. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Eddigi munkahelyeimen úgy működött, hogy mindig az kezdeményezte a meglepetést aki jóban volt az illetővel. Néha főnök de nem mindig mert ez már nem a munka része és ilyen tekintetben egyenlőek vagyunk.
2021. máj. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Erről van szó. 🙏✌️
2021. máj. 22. 04:58
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a cégnél ez abszolút nem szokás. A férjeméknél igen, de itt is fura a helyzet. Egy kollégája 200 ezer forint hozzájárulást kapott az esküvőjük előtt. Mi egy üdvözlő lapot és egy apró ajándékot családi kulcstartó formájában. Nyilván valahol rosszul esik a kivételezés, de nem ér annyit, hogy ezen fennakadjunk. :) Szerintem egy vállalat kultúráját tükrözi az, hogy hogyan reagál az ilyen eseményekre. Én is azt mondanám, hogy az a természetes, ha vagy mindenki hasonló értékben kap egy eseményre, vagy senki nem kap semmit. Ha differenciálunk az csak ellentéteket szülhet. Hogy érezzem magam egy munkahelyen, ahol Katika több százezer forint értékű ajándékot kap ugyanarra az eseményre, amire én lófüttyöt sem, pedig ugyanaz a beeosztásunk!? Ez inkább amolyan elvi kérdés kéne legyen. Nem Katikától sajnálnám, csak a munkáltató részéről érthetetlen.
2021. máj. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!