Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez csak szerintem kivételezés?

Ez csak szerintem kivételezés?

Figyelt kérdés
Üdv. A történetünk lényege csupán annyi,hogy adott egy kolléga,aki most megy férjhez.Erre a felettesünk elkezdett szervezkedni,hogy adjunk be x összeget (persze nem kötelező jelleggel),hogy aztán vegyünk neki valamit. Azt mindenki tudja,hogy ez a kolléga a főnök kedvence,hiszen nagyon sok ballépését elnézte már a munka terén,amit másoknak nem szokott. Ugyanakkor,volt két kolléganő,akik elmentek szülni,illetve egy másik kolléga,akinek gyereke született.No,szerintem a várandósság és az új gyermek születése is ugyanolyan életesemény,mint a házasság és dacára annak,hogy ennek a kollégának,aki most házasodik szervezkedik. A másik három pedig nem kapott semmit,még gratulációt sem. Szóval csak én gondolom úgy,hogy vagy adjunk mindenkinek,vagy ne adjunk senkinek?
2021. máj. 21. 16:25
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
90%

De az,ez kivételezés...és nagyon bosszantó tud lenni!Szintén azt az elvet vallom,vagy kap mindenki egyformán vagy senki se kapjon.Hogy ki-kinek mit ad munka helyen kívül,vagy hova megy el vele lényegtelen, de azt ne mások előtt ecseteljék a munkahelyen mert úgy jön ki a másik munkás nem ér annyit.A főnöknőm adott egyszer az egyik munkásnak aki az ismerőse is egy csomag bárány bordát miközben én épp a kukákat ürítgettem az meg semmit se dolgozott meg úgy általában sem ...rosszul érintett.Vagy a fejem fölött beszéltek meg pár hete mit rendeljenek enni és meg se kérdeztek. Azt szóvá tettem.Nem jó,és nem lenne szabad hogy egy főnök részrehajló,személyeskedő legyen.

Ahogy a 10-es hozzászóló is írta nem is a másiktól sajnáljuk hanem érthetetlen a főnök viselkedése.Az esetemben is ha bordát adott a kollégának megvárhatta volna ameddig elmegyek és intézhette volna munkaidőn kívül. Vagy ha rendelnek valamit meglehet a másikat is kérdezni,kifizetném.Ez tapintat.Lehet nem is ennék mindig de ez a másik kitúrása főleg hogy a főnök ebben benne van.

2021. máj. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Akkor nem én vagyok az egyedüli, aki ezt így gondolja.
2021. máj. 23. 09:33
 13/28 A kérdező kommentje:
Mondtam is neki tegnap, hogy : Az, hogy a cifra gömbvillám kétszer egymás után belém csapjon, annak nagyobb az esélye, mint annak, hogyha ez rólam szólna, akkor én bármit is kapjak a csapattól. Főleg a te jóvoltadból. Teljesen el volt vörösödve a feje. Azt is mondtam neki, hogy a kismamák se kaptak semmit, pedig a terhesség is egy életesemény és itt mindenki egyenlő. Nincs kivétel az emberek között. Csak hebegett, habogott össze vissza.
2021. máj. 23. 09:36
 14/28 anonim ***** válasza:
27%
Ebbe mégis mi a kivételezés? Ha kötelező lenne beleadni, akkor az lenne, de az, hogy a másik kollégák csak neked voltak szimpatikusak, az egyéni szoc problem. Te sem kezdtél el nekik ugyanúgy gyűjteni akkor, pedig ugyanannyi jogod van rá, mint a főnöknek. Ez szimpla hiszti
2021. máj. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Nézőpont kérdése minden, mint ez is. Én az egyenlőségről beszélek, hogy vagy adunk egyformán mindenkinek, vagy senkinek. Nálam nincs olyan, hogy xy szimpatikusabb, mint a másik. Ha rajtam múlna, mindenki kapna ilyen alkalommal valamit, kivétel nélkül. Ennyi.
2021. máj. 23. 09:44
 16/28 A kérdező kommentje:
Itt most nem rajtam van a hangsúly, vagy a többi kollégámon, hogy mi is adhattunk volna. Arról van szó, hogy ennél az egy kollégánál szervezkedik a főnök, a többinél pedig semmit nem csinált. Pont.
2021. máj. 23. 09:46
 17/28 A kérdező kommentje:
De már tegnap le lett fújva az egész gxujtee6, dacára annak, hogy a csapat 85%-a nem akar ebben részt venni. Nem is ok nélkül.
2021. máj. 23. 09:48
 18/28 A kérdező kommentje:
Gyűjtés *
2021. máj. 23. 09:48
 19/28 anonim ***** válasza:
41%

"Nézőpont kérdése minden, mint ez is. Én az egyenlőségről beszélek, hogy vagy adunk egyformán mindenkinek, vagy senkinek. Nálam nincs olyan, hogy xy szimpatikusabb, mint a másik"


Akkor te adakozz mindenkinek, a te dolgod. De ne várd, hogy mindenki ilyen tesze-tosza legyen. A gyűjtés meg nem lefújva lett, szimplán s főnök jófejségből megkérdezte, ti be akartok-e szállni, ti hisztiből nem tettétek, ti dolgotok, ő vesz majd egyedül valamit és kész.


Ez szimplán arról szól, hogy te azokkal, akik korábban elmentek szülni, azokkal jóban voltál és sértve érzed magad, hogy bezzeg nekik nem gyűjtött senki, beleértve saját magadat is, mert ahhoz nem voltál elég tökös, aki meg most elmegy, arra meg gondoltak, pedig te nemnis vagy jóba vele. Ez a történet ennyi.

2021. máj. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Ezért szeretem az anomnim oldalakat és prejudikált kijelentéseket,mert jobban ismernek,mint én saját magamat. Hát elárulom neked,hogy aki most elmegy,azzal is kifejezetten jó a viszonyom és sokat szoktunk egymással diskurálni. ;-) Ennyi a történet. Kedves, TakahashiKenshi.
2021. máj. 23. 10:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!