Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Új munkahely, beilleszkedés,...

Új munkahely, beilleszkedés, hogyan?

Figyelt kérdés

1 éve dolgozok a jelenlegi munkahelyemen,de utálok itt lenni,mert mindig,minden áldott nap, csak a kibeszélés,pletykálás megy, amibe én nem veszek részt,nem állok be a "birka"sorba,ezért a többiek kiutáltak,hogy én nem pletykálom ki xy,ezért inkább férfi kollégákkal beszélgetek,mert ők nem foglalkoznak ilyenekkel,hogy ki,mikor,hol,mit csinál,mit nem csinál....


Jelentkeztem egy új helyre, voltam interjún is,őszinte leszek nekem nem tetszett,hogy a hirdetésben targoncavezetőt keresnek, engem meg be akarnak rakni raktárosnak pakolni.

Rá is kérdeztem,hogy most kell targoncavezető, válasz hát egyenlőre nem,és ők a raktárban keresnek két embert.

Ne haragudj,de ha 2 embered is felmondott és ők raktárba pakolják a nyers anyagot,miért hirdetsz meg egy tök más állást. Eléggé megtévesztő


A másik problémám,hogy nagyon nehéz egy megszokott csapatba beilleszkedni...


Nekem a munkalyen,mindig a beilleszkedéssel volt a bajom,mert,90%- mind 45-50-60+

nők voltak,akik megkeseredett pletykások,jobban érdekelte őket ki, mit, csinál,és kivel


Őszintén így,hogyan illeszkedjek be,sajnos nem fogok olyan munkahelyet találni, ami tele van 25-30 éves nőkkel,mindenhol lesznek pletykás 50+osok.


Én azzal szoktak kezdeni,hogy mesélek magamról pár dolgot

Hol élek, kivel, van egy kutyám, szeretek főzni..

Érdeklődők a másik iránt is,hogy van,meséljen magáról pár dolgot, ami eszébe jut

Mióta dolgozik itt ...


Örülnék ha nem közösitenének ki mindenhonnan.


Értem én a nőket,jön egy csinos fiatal,és riválist lát benne, féltékeny,de miért kell ehhez kiutálni a másikat, ha tök normális vagyok,nem bunkozok,nem beszélek ki senkit, és segítek mindenkinek akinek tudok.


Amúgy én nem tartom magam csinosnak,de egyszer meghallottam két nőt, ahogy kibeszélték a külsőmet.

Mindenféle mutogató ribinek elhordtak .

Közlöm egy fekete sima rövidujju pólóban és egy fekete melegítő nadrágban dolgozom és sport cipő

25N vagyok



2021. máj. 31. 05:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Maradj önmagad. Légy szűkszavú. Egy pár hét,hónap,s kitapasztalod,hogy kivel mit lehet .
2021. máj. 31. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Elég rossz az,hogy ott vagy velük minden nap 8-9 órát

Sokat számít a hangulat a munkahelyen

2021. máj. 31. 06:12
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Én megértelek, konkrétan átéltem, amiről beszélsz. Abban láttam a kiutat, hogy továbbképeztem magam egy inkább "férfias szakmára", és most zömében férfiak a munkatársaim. Sokkal de sokkal jobban érzem magam.


Volt olyan munkahelyem, ahol 100 főből kb. 95 volt nő, és mikor bekerültem, azt hittem, megőrülök. Minden egyes nap ment a kibeszélés, az áskálódás, irigykedés.

A kedvencem az volt, hogy próbáltam minél többet dolgozni, hogy ne kelljen üresjáratban lennem. Ezért is úgy utáltak, mert ugye ha én dolgozom, nekik is kell... értem, hogy más szeret napi 2-3 órát csacsogni, én hasznos és hatékony szeretek lenni.


A jelenlegi munkahelyemet imádom. Hasznos vagyok, nincs pletyka, szépen végigdolgozom a kis időmet, és nyoma sincs annak az egésznek, amibe régen belecsöppentem.

Pedig komolyan mondom, jó az alkalmazkodókészségem, szeretek én is haverkodni, segíteni, de tényleg léteznek olyan helyek, ahol egyszerűen nem lehet. Vagy hát ahova én nem illek.

2021. máj. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Kavezoban dolgozom, egy 26, es egy 53 eves nővel. Pokol! Ugy kibeszelik egymást, a masik kapcsolatat, kinézetét, mar ket kolleganonk mondott fel miattuk. Ha a masikon nem all valami jol, lefotozzak es küldözgetik egymasnak. Ha valamit nem ugy csinalok, ahogyan ok, egyből pusmognak es sutyorognak. Ha van egy torzsvendegem es megállít beszélgetni, akkor milyen r*ibanc vagyok. A multkor a férjem irt vagy ket uzenetet egymás utan es az idosebbik egyből ugrott a telefonomèrt, hogy megnezze, kinek vagyok olyan fontos. Mondtam neki, hogy semmi köze hozza, tegye le a telefonom. Ugy odavagta, hogy elrepedt a hatulja. Azt mondta, hogy ugy volt, o nem fizeti ki.. A főnök elott mindig panaszkodnak a masikra, pedig egymas előtt olyanok mint ket legjobb barátnő. Rossz indulatuak, ami egyértelműen otthonról jon. Mind a ketto folyamatosan panaszkodik a családjára, es a parjara. A fiatalabbik kb minden nap feldulva jon be es kotekedessel kezd mindent. volt egy par kedves kolléganőnk de ugy elpletykaltak őket, hogy felmondtak. Most ott tartok, hogy nem beszélek velük. Reggel köszönök es annyi. Szerintuk testkepzavarom van, mert jarok futni... az idosebbik mindig panaszkodik a mai generációra, a fiatal pedig mindenkit lehülyéz. A főnökünk nagyon sokat kinlodik velük, kb a helység hire is kezd ramenni a rossz kiszolgalas miatt. En meg hiaba huzok ott mellettuk, túlságosan rossz hatással vannak ram. Minden reggel gyomorgorccsel megyek be dolgozni es sokszor sirok ha hazaerek. :) de most otthagyom őket. Nekik nem is szolok, csak az utolso napomon.
2021. máj. 31. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Álltalában minden munkahelyen van egy két főkolompos és a többiek nagy része megy is utánuk csak azért, hogy ne lógjanak ki a sorból, aki viszont nem, azt meg ki utálják és ki utáltatják csak azért, mert nem akarnak egyenrangú kollegáik alárendeltjei lenni és bólogatni a hülyeségre.

A te esetedben is a sorral van a baj nem veled.

A legnagyobb baj az, hogy mindig a normális ember mint te kénytelen odébb állni a hülyék miatt és nem fordítva.

2021. máj. 31. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Katona Dius ***** válasza:
95%

Ez annyira nagyon függ attól, hogy milyen környezetbe kerülsz be. Én is hasonló vagyok, jobban kedvelem a férfiak társaságát, mert ott nincs ez a kibeszélősdi. A jelenlegi munkahelyem viszont ebből a szempontból egy álom. 4 nővel dolgozok egy irodában és nincs ez a baromkodás. Kincs kibeszélősdi, nincs ujjal mutogatás másokra. Nagyon nagy szerencsém van, ez egy nagyon jó kollektíva.

És milyen meglepő, így is van beszédtémánk nem is kevés, ha meló után vagy meló közben kicsit leállunk beszélgetni.

2021. máj. 31. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Kedves Kérdező, értem, hogy mások pletykálnak, kibeszélnek stb, de miért is kell emiatt neked boldogtalanná tenned magad? Honnan veszed, hogy felelős vagy mások cselekedeteiért?
2021. máj. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
29%

keress rá az énhatárok kijelölése nevű pszich. fogalomra

hasznodra lesz

2021. máj. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Tavaly szeptember közepén alkalmaztak egy kínai üzletben ahol ruhákat, cipőket, alsó neműket meg mindenféle kütyüket árulnak. Október és november borzalom volt, mert a munkatársam (nő) minden egyes nap szidott, hogy semmi nem jó amit csinálok, nem szolgálom ki a vásárlókat, stb. Ott volt a "hajdani" barátnőm akivel óvodás koromba ismertem meg és konkrétan legjobb barátnőm volt akire csak számíthattam, semmit nem tett annak érdekében hogy barátnők voltunk. Csak védte a bőrét, ami egyfelől érthető is volt. Aztán kezdtem megszokni, beletörődni a munkába, de a szemünkbe szépen beszélt, aztán mikor szabadnaposak voltunk, mindennek lehordott. Ami annyira nem is baj, leszarom ki mit gondol rólam, viszont a baj ott hogy folyamatosan nyal a kínai főnökeimnek (ketten vannak, férj és feleség). Az épület két emeletes és a kínaiak vannak a kasszánál. És amikor fent nincs vásárlónk, ő szépen lemegy a földszintre és ellenőrzi, hogy ki mit csinál, és ha nincs ott se vásárló akkor gyere csináljuk ezt, csináljuk azt. És ha ez megvan akkor megy beszélgetni a főnöknővel. A saját szememmel láttam és saját füleimmel hallottam, nekem ne mondja senki hogy nem igaz, mert a vak is látja és ba süket is hallja 😂 És én erre hétre kértem szabadnapot csütörtökre mert a földszinti munkatársam szabadnapos és ez a főnökösködő munkatársamnak pedig időpontja van a nagyvárosban, de én még múlt héten szóltam előre hogy kell nekem a csütörtök. Közben közbejött egy probléma amit sürgősen tegnap tudtam megoldani, és amiért nem szóltam (mert hívtam csak a szerencsétlennek nem jött értesítés hogy hívtam 🙄) ezért nem tudják megoldani hogy nwkem kiadják a csütörtököt, smi számomra fontos. És tudom hogy meglehetne oldani csak tesznek rá, mert a vörös fejű nyal és a főnökök a pártját fogják.

Úgy hogy röviden annyit, hogy bárhová is mész, mindig lesznek pletykás vagy főnökösködő munkatárs ami miatt felmondunk, de én nem fogom hagyni magam, megbírkozom az igazságért ha kell, egyedül is.

2021. jún. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Azt tudom,hogy mindenhol leszek

Nekem az a bajom,hogy 25 évesen már ez a 6 munkahely ahonnét menekülők.

És már szeretnék egy fix hosszútávú munkát,ahol vannak vele egykorúak és nem csak 40-50-60+ osok

2021. jún. 2. 05:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!