Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az, hogy egy munkahe...

Miért van az, hogy egy munkahelyen sem akarok dolgozni?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy nem érdekel semmi? Semmi olyan ahol vannak kollégák, ahol meg kell felelni? Miért nem akarok bizonyítani?

Lustának nem mondanám magam, minden nap főzök-sütök, a hatalmas udvarunkat rendezem (nőként füvet nyírok egy hatalmas telken, fát hasogatok, kertészkedem) takarítok, a gyerekemmel tanulok, a kicsire vigyázok. Mások ugyan nem minden napos szinten, de csinálják ezt munka mellett. Én viszont nem dolgozom munkahelyen, háztartásbeli vagyok. Máskor meg rosszul érzem magam, hogy a férjem fizet mindent. Ugyanakkor neki így jó és végülis nekem is. Csak néha eszembe jut, hogy én képtelen lennék dolgozni, nem érdekelne semmi. Sokkal szívesebben csinálom itthon a fizikai munkákat, mint egy munkahelyen valami mást aminek esetlegesen tétje van, meg kell küzdeni a főnökkel, kollégákkal. Nem azzal van a bajom, hogy nem szeretem az embereket, mert vannak barátaim. A munkavállalástól pedig mégis félnék és nem érezném jól magam. Miért van ez? Egy ideje kicsit böki az oldalam, hogy kéne egy melóhely.

Talán ha lenne egy vállalkozásom...de ott is az ügyfelekkel kéne egyeztetni stb.

A másik meg az, hogy csak érettségim van, 18 évesen már szültem és azóta nem dolgoztam/nem tanultam tovább. Most kezdem érezni esetenként, hogy én nem tartom ennyire kevésnek magam, de amint írtam a munkával, pénzekereséssel járó dolgoktól pedig írtózom.

27/nő


2021. jún. 5. 12:56
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Mintha rokonomat hallanám aki lent a pusztába ahol baromfik voltak es igen egy tanya nagysagú telken éltek. 3 gyerekkel a férje maszekolt gurizett reggeltol estig. Mindig jott azzal h a fovarosi anyukák rázzák a rongyot meg karrieristák a gyerekeiket meg az ovoda, suli neveli meg az utca. Aham igen ő egybefuggoen így szépen 15 évet otthon volt mert a gyerekek jottek mint az orgona sipok 2 év eltérésekkel igaz kellett pucolni a ganét reggeltol napestig tyukokkal kelve de a ferje is melozott rohadasig jol eltek persze nem a feleseg miatt mert az allatokra a táp, takarmány mind mind pénz. Aztan a faszi szepen ugy tett h ő már ennyit nem bír melozni nem jart maszekolni stb. Kis felesegnek 15 evi tanyavilagon valo gürizés utan a legkozelebbi gyarba kellett mennie. Most 54 eves es roncs. Persze a ferje is. Mit mondott 20on evesen amit te es h ez jo stb stb. Hiszen abba bele sem gobdolt h 20 ev mulva mi lesz? El adták az allataikat par gyumolcsfa es egy kis kert van mar csak. Se a kora miatt sem a munka miatt nem tudja művelni már/ itt tobb hektárról beszelunk/ sajnalja is h nem tanult tovabb anno s 8 oras irodai helyett ennyi idosen 3 muszakba kell gurizni szerencsere csak kettőjükre most már. Az életét nem irigylem s nem is irigyeltem soha. Elozo voltam.
2021. jún. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

19: Mint mondtam a kérdésben : többre tartom magam ennél.

Szeretnék valamit kezdeni, de egyszerre van iszonyom is az egésztől.

Itt mindössze arra válaszoltam, hogy a házimunka ha aktív igenis leterhelő és fizikailag sokkal kimerítőbb lehet mint irodában lenni. Ott is el lehet fáradni csak másképp. Én is hordom iskolába a nagyomat, jövőre oviba is fogok járnia kicsivel, boltba is járok mint mindenki más és ügyeket is intézek bármennyire meglepő. A különbség annyi, hogy én itthon dolgozom. Nem akaruk bejárónőt, bébiszittert fgadni és a férjem is szereti, hogy mindgi itthon vagyok és neki nincs dolga a házimunkával. Jött ez a posztmodern, feminista hullám és már amelyik nő otthon dolgozik, mindent megcsinál a családjának le van nézve. A munkának, fejlődésnek csak akkor látom értelmét ha van olyan amit szeretsz és érdekel. Én nem találtam meg. És amit itthon csinálok abban örömöm lelem. Attól, hogy neked/nektek nyűg a házimunka, muszájból csináljátok én élvezem is.

2021. jún. 6. 12:04
 23/33 A kérdező kommentje:

Én sem irigylem a bejáró dolgozók életét. Nekem tetszik így. Mások vagyunk, nincs ezzel gond.

Tudom, hogy képes lennék dolgozni, ezért tartom magam többre, de ugyanakkor szeretem ezt az életet. :)

2021. jún. 6. 12:05
 24/33 anonim ***** válasza:
8%
Akkor a naganyáitok is litartottak voltak, igaz? Mert anno még a nők 90 %-a háztartásbeli volt. Igaz, legalább nem laktak disznóólban és nem a tv illetve rádió nevelte fel a gyerekeket.
2021. jún. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
93%
Akkor mire fel a kérdésed? Te tokeletesen elégedett vagy a jelenlegi ideig oraig fenttartható életeddel. Vagy mégsem. Magadban mélyen lenézed magadat mert semmi nem érdekel mert semmihez nem értesz.Igényed sincs rá h fejlődj, művelődj csak a saját kényelmed tovabbra is a fontos. A kert kapirgálás, boltba járás, babázás. Ez persze téged leköt egy jó ideig mivel budos a munka de azért kozben zavar is h a férjed tart el. Ha zavar tanulj es dolgozz ugyanis a gyerekeid fel fognak nőni elobb utobb. Akkor mit fogsz csinalni, mire fogsz hivatkozni. 40 evesen ugyanugy otthon fogsz ulni, fat vagni, fuvet nyírni, kertet kaparni? Persze van akinek csak ennyi az igénye csak mondjuk a ferjedre is gondolni kellene mondjuk. Nem erted a lenyeget az a baj. Nem azzal van a gond hogy most nem dolgozol hanem azzal h bele se gondolsz abba hogy mi lenne ha..erted? Vagy esetleg az anyagi terheket szepen megosztani egy ido utan. Tb- ét azert fizeted ugye? A masik a jogviszony. Tudom messze a nyugger díj de ezen is elgondolkodsz h 0 munkaviszonnyal mi jarna neked?
2021. jún. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Mitol tartod te megis magad tobbre?🙂attol h eltartanak? Vagy attol mert anya vagy s kaparod a foldet? Holott életedbe nem dolgoztal 1 napot se, s csak egy érettsegit sikerult letenned. En nem vitatkozom ezen tovabb. Majd ra fogsz jonni h ez a kitartott kiralyno elet nem fog olyan sokaig tartani.Sok eltartott haztarzasbeli esett pofára évekkel kesobb. Remélem nem így lesz.🙂engem is el lehetne tartani csak van eszem.
2021. jún. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Én nem írtam, hogy lenéznék bárkit is. Ti jöttök ide és írtok csúnyábbnál, csúnyább szövegeket. Az "értelmiségi" nők. Gratulálok! Remélem a gyerekeitek nem ezt a példát lesik el tőletek, mert belőlük is ugyanilyen utálkozós, önző, fujjogós felnőtt lesz.

Teljesen eltértek az eredetri kérdéstől, csak hogy a saját erőtöket fitogtassátok. Közben valószínleg hétfő reggelente az undortól öklendezve mentek be dolgozni.

Nézzetek magatokba is egy kicsit! Nem nektek akarok megfelelni, mert senkik vagytok nekem, ahogy én is nektek. Felesleges a ki ha én nem-et játszanotok.

Sikerült volna letennem bármilyen iskolát, ha akarom. Éppenséggel így alakult és már nem is érdekel semmi. Ne hidd azt utolsó, hogy azért mert bármiféle tanfolyamot/egyetemet elvégeztél te leszel a világ közepe és nálad intelligensebb, többet dolgozó ember nem lesz. .🙂🙂🙂Nem, nem magamra céloztam.:)

2021. jún. 6. 14:31
 28/33 A kérdező kommentje:
Mi nem osztjuk meg az anyagi terheket. Ahogy a ház körüli munkákat sem osztjuk meg. Egyik az én reszortom, a másik a férjemé.
2021. jún. 6. 14:36
 29/33 anonim ***** válasza:
93%
Te kezdted az egészet azzal, hogy az irodai munkákat lézengéssé degradáltad. Hát akkor ne csodálkozz, hogy kapod a savat. Ilyet csak a tudatlan prolik írnak.
2021. jún. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Aki nem dolgozott otthon soha, kérem, az se degradálja más munkáját! (Van irodista ismerősöm és én is dolgoztam már hasonló helyen diákként) Tudatlan, önző nők vagytok!

Lehet, hogy nálatok más a módi. Nincs párotok, vagy a férjetek elvárja, hogy dolgozzatok, esetleg ti akartok dolgozni. Nálunk meg ez a módi. Slussz.


Na de, okos enged, szamár szenved. 👋👋👋

2021. jún. 6. 14:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!