Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondáskor derül ki valójába...

Felmondáskor derül ki valójában mennyit is ér az ember a cégnek és mit is gondolnak róla a kollegák valójában?

Figyelt kérdés

Felmondáskor kiderül akarja-e egyáltalán megpróbálja-a a cég tartóztatni az emberét vagy vállat von és mehet ha akar....


meg a kollegák is megy a puncsolás a jópofizás de ha felmond akkor derül ki hogy puncsolnak -e még vele .... ha már nincs érdek lehet a köszönését se fogadják...


a felmondás tehát egyfajta fokmérő is?


2021. jún. 12. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha nem érdekled a munkahelyedet, akkor azt már előtte is érzed.
2021. jún. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

miből? mondj példákat ami azt jelzi hogy semmitérőnek tartanak?


(ja és ha annak tartanak miért vagyok még állásban?)

2021. jún. 12. 15:06
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Engem megbecsülnek a munkahelyemen ezt onnan tudom, hogy

- ha valami újítási/jobbítási ötletem van, azt a főnököm meghallgatja (aztán vagy megvalósítjuk, vagy nem, de általában igen)

- ha valami extra dolog van, túlóra, nehezebb projekt, stb., akkor a főnököm megköszöni nekem

- simán ki merem jelenteni, ha aznap nem vagyok túl motivált, olyankor próbál lelkesíteni valamivel

- érdeklődik a munkán kívüli életem iránt, volt, hogy munka után még egy órát csevegtünk

- Nem állandó beosztásban vagyunk, hanem teljesen össze-vissza dolgozunk, viszont legalább egy hónapra előre tudjuk a beosztást. Ha valami miatt változás lenne, akkor először megkérdezi, hogy jó-e nekem a változás, és csak utána fixálja. (Ha én szeretnék változást, akkor is előbb a többiekkel megbeszéli, hogy az nekik jó-e úgy.)


Dicsérni nem nagyon szokott, de valószínűleg azért nem, mert ha megdicsér, akkor mindig fizetésemelést kérek. :)


Ha téged nem így vagy hasonló módon kezelnek, akkor valószínűleg nem érdekled őket.

2021. jún. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

"Engem megbecsülnek a munkahelyemen ezt onnan tudom, hogy..."


Sokszor a nagy megbecsülés mögött az van hogy kevesebbet fizetnek neked mint kéne, ezért "szeretnek" ennyire. Sajnos igen, csak felmondásnál derül ki hogy mit gondolnak rólad. Én is voltam cégnél ahol mindenki mosolygott, előre köszönt stb. Aztán egy szép napon megmondtam a főnökömnek hogy következő hónaptól 2x annyi bér vagy viszontlátásra. Na az után mintha valami leprás lettem volna. Persze máshol egyből fel is vettek 2x annyiért szóval nem mondtam irreálisan sokat :)

2021. jún. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez hallgatólagos szabály volt régebben, hogy nem tartóztatják aki menni akar, hanem ráadják a kabátot. Mindig az volt a duma, hogy 10-en jönnek a helyedre, persze nem jött, úgyhogy az illető munkáját a maradéknak kellet elvégezni. Aztán azok is elkezdtek felmondani, csökkenteni kellett a termelést, ezért vevőket és piacokat vesztettünk. Le is csúszott a lejtőn, töredék megrendelés van, ez már az agónia.
2021. jún. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Brühühü brühühüüüüüü! Nem kellek a cégemnek és a kollégáim sem siratnak! Brühühü!
2021. jún. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"Nem kellek a cégemnek és a kollégáim sem siratnak! Brühühü!"


Egy jó ajánlattal és egy új állással a "nagy bánat" igen hamar nullává apad ám.

2021. jún. 12. 18:19
 8/10 anonim ***** válasza:
De akkor ne itt siránkozz, hanem keress másik állást.
2021. jún. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"hanem keress másik állást."


Rég megvan fel is mondtam már. Tán erről szól a kérdésem is nemde?

2021. jún. 12. 21:03
 10/10 anonim ***** válasza:
A kérdésedet általánosan fogalmaztad, nem derül ki belőle a te konkrét szituációd.
2021. jún. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!