Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tehetnék ha nem akarok...

Mit tehetnék ha nem akarok dolgozni?

Figyelt kérdés

28 éves férfi vagyok. Érettségi után - 19 éves korom óta melózok, max. 1 hónapos kihagyásaim voltak 2 munkahely között. Kipróbáltam több mindent, sőt elég sokrétű munkaköröket. Volt ahol csak egy hónapot volt ahol 2 évet is voltam. Munka mellett tanultam 3 szakmát is és lett egy nyelvvizsgám.

Tavasszal elveszítettem a munkám a covid miatt de nagyon nincs kedvem újra dolgozni menni. Egyszerűen nincs ami érdekel, ahol hosszú éveket el tudnék képzelni magamnak. Szenvedni egy sz@r helyen meg tudom, hogy milyen azt nem akarom... Ti voltatok már hasonló helyzetben? Hogy találtátok meg a számotokra megfelelő karrier utat? És tényleg nagyon gáz, hogy így gondolkodom? Lehet lustaságnak nevezni, de szerintem csak foglalmam sincs mihez szeretnék kezdeni..



2021. jún. 20. 20:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%

Azt nem tudjuk helyetted kitalálni mi érdekel és mivel foglalkoznál szívesen. Pláne ennyiből.

Ha nem akarsz dolgozni, akkor találj fel valamit, ami sokat ér, örökölj, fektesd be a pénzed valamibe, amivel a szinte nullából nagyon sok minden lesz, menj golddiggernek.

2021. jún. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
98%
Ha nem akarsz dolgozni, akkor találj egy bolondot aki finanszírozza a megélhetésedet.
2021. jún. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%
Majd elmulik ez a gyerekes nyavogas, amint elfogy a penzed.
2021. jún. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
61%

Majd ha nem lesz kaja,akkor majd felkelsz és elmész dolgozni.


Ne haragudj,de erre csak ennyit lehet válszolni.


Szívesen adnánk mi tippeket,ha nem nyavajognál és elmondanád,hogy mi érdekel egyáltalán.

2021. jún. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%
Én idősebb vagyok nálad és nő, de nagyon unom már, hogy folyton dolgozni kell és se a hobbijaimra, se az otthoni teendőkre nem jut elég időm. Nagyrészt mindig hülye adminisztratív munkakörökben sikerült elhelyezkednem, pedig gyűlöltem. Aztán elegem lett és elmentem futárnak. Nem mondom, hogy ezzel teljesen elégedett vagyok, de legalább autót vezetni szeretek, meg minden kiszállítást kb egy videójátékbeli küldetésnek lehet megélni. XD Mindig akadnak benne kihívások. :D Amúgy ha anyagilag úgy állnék, hogy nem lennék rászorulva a munkára, akkor max szórakozásból dolgoznék heti 1-2 napot, azon kívül bőven lenne dolgom.
2021. jún. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

Én ugyanígy vagyok. De dolgozni pénzt szerezni muszáj, valamiből enni kell meg lakni. Viszont már most depresszióssá tesz a gondolat hogy egész életemet végéig dolgozni egy munkahelyen. Pedig most nem keresek rosszul van szabadidőm is és nem megterhelő fizikálisan. De hányok ettől az egész pénz orientált rendszertől. Sokszor van az eszembe ha eljön az a pillanat amikor bekattanok veszek valahova az utolsó pénzemből egy oda repülő jegyet valamilyen tengerpartra aztán felőlem ott ér véget a történetem ahol.azt se bánnám.csak ne legyek egy kib.szott rabszolga egy idióta cégnél ahol semmibe se veszik a munkavállalókat.

De ahhoz még most túl sok mindenkinek okoznék bánatot, hogy mindent magam mögött hagyjak

Eme rabszolga világ rendszeréből történő kilépésemmel még várnom kell. Vagy a másik, az elvonulás valahol egy kis házba. De ahhoz is kell ám befektetés.

Lényeg a lényeg, senki ne vegyen példát rólam. Kiírtam magamból hogy érzek. Aki karrier után vágyik sok sikert hozzá. Én sose vágytam erre.

2021. jún. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Az utolsó két valaszoval nagyon egyetértek köszönöm!
2021. jún. 20. 21:08
 8/19 anonim ***** válasza:
38%
Azért nem találtátok fel a melegvizet. Ez a gondolat már sok ember fejében megszületett, erre épül a "korai nyugdíj" mozgalom is. Olvasgassatok a témában, ha érdekel. A lényege az, hogy elmennek egy jólfizető helyre X évre dolgozni, legyen mondjuk 10 év attól függően, hogy mennyi tőkére van szükségük és utána befektetéseikből élnek, dolgozni meg hobbiból, amennyit jólesik.
2021. jún. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
28%
Szurkolj hogy bevezessék itthon is a feltétel nélküli alapjövedelmet :)
2021. jún. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
4%
Mennyivel könnyebb dolgod lenne, ha szép nő lennél, igaz?
2021. jún. 21. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!