Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Minden munkanélküli egyben...

Minden munkanélküli egyben életművész is?

Figyelt kérdés
Pl ha én nem dolgozom, mert van passzív jövedelmem, és anyám ad kaját, szállást meg minden, akkor mondhatom magam életművésznek? Van elég pénzem inni, cigizni, és csajozni is. Az egyetlen oka amiért nem dolgozom, mert kegyetlen lusta vagyok. Életművésznek számítok így?

2021. júl. 5. 14:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
98%
Azt írtad, anyád mos, főz rád, és az ő lakásában élsz. Ez mióta jelent kötetlen életmódot?
2021. júl. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem vagy életművész. Az életművész az, aki okossággal, ügyességgel a jég hátán is megél a saját erejéből. Te szimplán gyerek vagy még, mert rád anyád költ rád, nem te élnél meg magadtól.
2021. júl. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
De figyu, ha már ennyi időd van, miért nem végzel el egy egyetemet olyan szakon, ami érdekel? Nem mindig lesz ilyen kényelmes életed, gondolnod kéne a jövőre is.
2021. júl. 6. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nem lusta vagy hanem depresziós sokat voltál otthon.
2021. júl. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Kicsit olyan vagy, mint én. Mondjuk én most fejeztem be az egyetemet, de nem tetszenek azok az állások, amikbe beleillene a profilom. Legalábbis a nagy részük. Én is itthon élek, nekem őszintén nem igazán jutott eszembe elköltözni, mert így kényelmes és nem vagyok magányos sem. De munka csak kéne valami nyilván, de nem tudom, mit is szeretnék, ha lenne egy célunk ugye egyszerűbb lenne, az ember kitanulja és annyi. Ha valaki nem tudja, mi érdekli és nagyon otthonhoz szokott, akármit tanul ki, csak elméleti tudása lesz max.
2021. júl. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ha van passzív jövedelmed, akkor van bevételed. Ez lehet kevés, de lehet sok is. Ha te is fizeted a rezsit, a kaját, stb. és még italra, cigire, csajozásra is telik (ezek költséged dolgok), akkor lényegében neked mi a problémád?
2021. dec. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Sokak jól megélnek a passzív jövedelemből, akár a szüleikkel, akár nélkülük, most az lényegtelen. Saját lakásra ugyanúgy nincs pénze annak sem, aki dolgozik (általában), így ez mindegy most. A baj inkább az, hogy a társadalom elítéli azokat, akik nem a konvencionális napi 8-9 óra formában dolgoznak, vagy éppen elképzelhetetlennek tartják. Pedig meglepődnétek, mennyi ember él fekete munkából, fusizásból, örökölt vagyonból, egyéb passzív jövedelemből. Az egyetlen hátránya ennek egyedül pszichológiai, mert ha ennyire kiesel a mindennapokból olyan, mintha nem lennél a társadalom része, ha nem is teljes munkát, de valami hobbi tevékenységhez kapcsolódó vállalkozást lehet elindítanék, mert egyfajta egzisztenciára szükség van.
2021. dec. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!