Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bunkó voltam vagy elmaradott...

Bunkó voltam vagy elmaradott vagy ezek az irodisták mind ilyen gyökerekk?

Figyelt kérdés

Telefonon beszéltünk, mert valami probléma volt a rendszerrel. Mondta hogy írjak neki emailen mert most le kell raknia de ott válaszol és folytatjuk a rendszer probléma felderítését. Írom a levelet de se megszólítást se semmit nem írtam csak azt ami nek feljött mert ugye kvázi folytatólagosan kommunikáltunk. A visszaválaszban ott volt hogy Szia Lilla!


Majd sor kihagy bla bla a végén üdvözlettel stb ahogy kell.


Néztem nagyot, mivel egy perce beszéltünk. Nekem ez nagyon fura és erőltetett, mintha ilyen görcsös lenne a cég hogy betartja az email illemet.


Ha nem beszélek vele és aznap irok valakinek akkor én is így csinálom de ez így fura volt. És akkor a következőben is megszólítás stb. rengeteg idő elment vele mivel oda-vissza írtunk.


Új hely, oké, hogy ez a szokás náluk de ez nem gáz picit?


2021. aug. 7. 15:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Veled mi van?!
2021. aug. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Miért? :D
2021. aug. 7. 15:35
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Az ügyfélszolgálatos nem magánszemélyként levelezett veled, hanem hivatalosan tette ezt egy szervezetet képviselve, ill. az ő megbízásukból. Így teljesen érthető és abszolút rendben van, hogy betartotta a hivatalos levelezés kulturált, udvarias formáját.
2021. aug. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Dehogy ügyfeles, ugyanaz a munkánk mellettem ül, tegeződünk, egésznap beszélünk csak aznap véletlen nem volt bent.
2021. aug. 7. 15:44
 5/21 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem inkább te voltál "bunkó", de ha úgy vesszük akkor egyikőtök sem.


Az e-mail meg a chat nem ugyanaz. Oké, hogy azt mondja rögtön folytatjátok e-mailben, de lehet hogy valamiért csak negyed óra múlva tud foglalkozni a problémáddal. Az meg már minden, csak nem folytatólagos csevej. Mint ahogy ha megbeszélek valakivel valamit telefonon és leteszem a telefont és rögtön e-mailt írok, akkor úgy kezdem a mondatot, hogy "Szia XY, küldöm az YX mellékletet ahogy megbeszéltük". Egy annyi tőled is belefért volna, hogy "Szia XY, a telefonon megbeszéltekre hivatkozva várom válaszod/segítséged". Nem gondolnám, hogy gyökérség mert odaírsz egy Szia megszólítást... A chat (akár cégen belüli, akár privát) az más, de nekem az is úgy kezdődik hogy Szia, vagy Na hello, akármi. Ez szimplán illem. Ha ez miatt valaki gyökérnek tart akkor nem hiszem, hogy velem van a probléma :D

2021. aug. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Najo, latom komoly a kerdes. Szoval az uzleti levelek hivatalosak, adott esetben perdontoek, formatumukra az uzletszabalyzatban foglaltak az iranyadok. Te nem a jatszotarsa vagy az ugyintezonek, o pedig kenytelen betartani az eloirast. Az email sokkal hivatalosabb, mint pl egy telefonhivas (plane, ha nem rogzitett). Ez nem rugalmatlansag, egy peres eljaras soran ennek meg kell allnia a helyet. Meghat az allasaval jatszik, ha nem igy jar el.
2021. aug. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
De maganlevel volt, magan emailrol? Vagy cegesrol?
2021. aug. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Aha értem. Hát kb barnő kategóriában vagyunk mert mindenről beszél ami nem rám tartozik, együtt ebédelünk szval így nekem nettó bénaság amit csinál. Na mindegy kössz
2021. aug. 7. 15:49
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha az a sztenderd, akkor be kell tartani a hivatalos email formátumot.
2021. aug. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem bénaság. Etikett. Így illik.
2021. aug. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!