Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Volt már olyan valakivel,...

Volt már olyan valakivel, hogy az első héten elküldtek a munkahelyedről?

Figyelt kérdés
Mert próbaidő során bármelyik fél indokolatlanul felbonthatja a szerződést.

2021. szept. 7. 01:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Háromszor is. (Illetve nem pont az első héten)

Egyik munkahelyen az olasz főnök szeretője mellett dolgoztam... Mindegyik nap dicsérte a munkámat a főnök,

Hogy egész jó, bele jövök, ügyes voltam stb, ugyanúgy megdicsért a harmadik nap végén is,

Másnap reggel elkezdtünk dolgozni 6 órakor, én is meg a főnök szeretője is,

Reggel nyolckor jött a főnök, köszönt, majd a szeretője bement vele az irodájába, 20 perc múlva jött ki a csaj, rá egy percre jött a főnök és behívott az irodába, csak annyit mondott, hogy nem sikerült a próba idő.

Mégse nézte, hogy az nap abban a két órában mennyit haladtam a munkával, és előtte nem megdicsért. Szóval..


Aztán egy másik helyen öreg nyanya mellett dolgoztam, akinek minden baja volt, soha semmi nem volt neki jó... Én 20 éves voltam.. azt hazudta a főnöknek, hogy 250 darabot csináltam meg, a darabszám 8 óra alatt 600 volt,

Amikor behívtak az irodába, mondta a főnök, hogy hallja milyen keveset csináltam, akkor még csak 5 órája dolgoztam azon a munkafolyamaton, meg se nézte, hogy valóban mennyit csináltam, simán elhitte,

Vissza volt még egy óra a napból,

Visszamentem dolgozni, és megszamoltam 500 körül csináltam meg 6 óra alatt.... Az irodista kiállt mellettem elintézte volna, hogy maradhassak, de már az egész gyár azzal nyaggatott, hogy tényleg kirúgtak stb... Nem erőltettem ezt a helyet....

Itt hét hetet dolgoztam.



A 3. Ott összesen egy hetet+ 1 napot dolgoztam. Második héten hétfőn munka után elmentem deszkázni egyet, aztán jól ráestem a vallamra, kiugrott, bár visszament a helyére, de nagyon fájt és nem tudtam használni. Kedden elmentem dolgozni, gondoltam megpróbálok egy kézzel dolgozni, de nem tudtam, el keretoztem a dokihoz,

Ő táppénzre küldött, két hétre ki akart írni kezdetnek, de rábeszéltem hogy következő hétfőn mehessek dolgozni, mert nem olyan vészes,

Gondoltam, ha minél kevesebbet vagyok beteg szabin akkor még vissza várnak (persze egy hét alatt nem jött rendbe a vállam, de kellett a munka)

Pénteken telefonáltam, hogy hétfőn megyek dolgozni, és akkor mondták, hogy már ne menjek...

Mérges voltam akkor, mert simán ki irathattam volna magam akár 2-3 hétre is, hiszen kellett annyi idő a gyógyuláshoz,

Ha ki is rúgnak, legalább tovább kaptam volna egy kis pénzt.

Így kirúgtak, és utána még 3 hétig nem tudtam új munkába állni. Sőt még hónapok kellettek mire 100%os lett újra

2022. dec. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
88%
Volt, a senior ex mumkatárs aki 5 évig dolgozott vissza akart jönni.
2023. jan. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Kb 1 óra után, mikor a leendő kolléganő már lelkesen elkezdett magyarázni, meg bemutatni másoknak, én pedig megnyugodni, hogy talán jó helyre kerültem végre.. 🤣


Az volt a kamu indok, hogy a nettomat ők valójában brutto-ban értették és rá akartàk húzni a közvetítő lányra a hibát.. de amíg ott beszélgettem, elejtette a kolléganő egyszer hogy úgy tudta a “főnök lánya jönne ebbe a poziba, de akkor nem”


Nem volt nehéz összerakni a képet… a kolléganő is sajnálta és lesokkolodott, látszott, hogy szimpi voltam, és én is hazáig bőgtem kb. :D

2023. jan. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Engem az első napon küldtek el. Több embert vettek fel, meg volt hirdetve a pozíció 2-4hèt betanulással. Első nap 6-an kezdtünk el betanulni, kaptunk is kártyát , oktatási anyagot stb.ez telefonos munka lett volna, így több rendszer mellett a telefonos rendszert is meg kellett volna tanulni. Majd mondtuk 3-an, h nem ismerjük a telefonos rendszert. Igaz volt már tapasztalatom telefonos ügyfélszolgálaton.Kb 15.00körül szóltak, hogy mi 3-an ki vagyunk rúgva mert nekik nincs idejük ezt a rendszert megmutatni (mondom 2-4hèt alatt!?). Amúgy meg ők megmondták, h csak olyan ember kell nekik, aki ezt a rendszert ismeri. Igaz, hogy se nem volt az állás hirdetésben leírva se pedig interjún nem kérdezték.


Gyanítom sok jelentkezőből akartak maguknak még választani embert.


Hát nem mondom de mindenki megdöbbent, még a közvetítő cég is! Bementem reggel 8-ra és 15.00-kor már munkanélküli voltam megint. Rosszul esett nagyon.

2023. jan. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 NTBS ***** válasza:
Nem.
2023. jan. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem küldtek el, én mondtam már fel 6 nap után, mert ba.sztak bejelenteni, meg amúgy is a vezetőség tapló paraszt volt.


Van egy ismerősöm, aki sosem marad próbaidő utánig, mindig elküldik. A rekord az egy nap volt :D

2023. jan. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Decathlonból. Azt mondták mindenre betanítanak. A betanítás annyi volt hogy kezembe adtak egy rakat szerszámot és állítsam be a kerékpárt. Mivel életemben nem állítottam még kerékpárt, elővettem a telefonomat amire kaptam a pofavágást, megnéztem youtube-on hogy kell és beállítottam. Azt mondták hogy rendben van, de nekik nincs arra idejük hogy minden alkalommal mikor feladatot kapok megnézzek egy videót hogyan is kell azt csinálni. Erre így meglepődtem, mert a betanítás meg volt ígérve, amit végül magamnak kellett megoldani. És az hogy ezt megoldottam nem pozitívumként volt betudva hanem negatívumként. De megpróbáltam elkönyvelni magamban annak hogy az arcom nem tetszett, csak azt nem mondhatták.
febr. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
17-es vagyok. Hozzáteszem hogy 6 perces videó volt aminek nagy részét áttekertem. Szóval nem két órát youtube-oztam ott.
febr. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!