Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy leendő munkáltatónak joga...

Egy leendő munkáltatónak joga van felhívni a mostani munkahelyemet az én kifejezett engedélyem és referenciamegjelölésem nélkül?

Figyelt kérdés

Beadtam a pályázatom egy helyre. De még van állásom itt ahol vagyok.

Csöng a telefon, történetesen én vettem fel.

Az új hely telefonál és fogalma sincs róla hogy épp azzal beszél, aki beadta hozzájuk a pályázatot.

és infót és VÉLEMÉNYT kér rólam, és nem is tudja hogy épp én ülök a telefonnál.

Ehhez joga van? Ez nem úgy megy hogy ha én írásban kifejezetten és külön engedélyt adok erre referencia megjelöléssel akkor és csak akkor hívhat?


2021. szept. 7. 08:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
Mi? Ezt honnan vetted? Én munkáltatóként, de akár szabad emberként azt hívok fel akit akarok és arról kérek véleményt, akiről akarok. Ha a jelenlegi munkáltató megfelelően tájékoztatva van a felmondásról, akkor szívesen megfogja osztani rólad a véleményét.
2021. szept. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

" tájékoztatva van a felmondásról,"


MILYEN FELMONDÁSRÓl azt elárulod?

2021. szept. 7. 08:33
 3/19 anonim ***** válasza:
82%
Ez legalább vicces sztori volt. Elkezdődött a tanév az alapítványi iskolában is.
2021. szept. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
A saját kérdésedet határozottan megválaszoltad a válaszodban tehát nincs értelme a kérdésednek. Ha meg bizonytalan vagy akkor nézz utána a neten.
2021. szept. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%
Nyugodj már meg, ez csak szimpla józan paraszt ésszel vitt logika. Az már a te bajod, hogy ezt személyes támadásnak veszed, mert valaki megsértette a kis lelkivilágodat. Egy teljesen ismeretlen személlyel kapcsolatban kell tartani háttérellenőrzést, ez akár lehet szociális médián keresztül, vagy akár teljesítmény értékelést kérve a volt/jelenlegi munkáltatóitól. Ha ez zavar, akkor hagyd ki az önéletrajzodból.
2021. szept. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%
Azon én mondjuk már gondolkodtam, hogy abban végülis mi a logika, hogy felhívják referenciáért azt a helyet, ahonnét a jelentkező el akar jönni, mert nem gyerebe neki ott?
2021. szept. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
46%

#7 Mérlegelni kell ilyenkor. Érthető, hogy miért vált az ember, de az nem mindegy, hogy milyen teljesítményt nyújtott a munkája során.


Viszont az se feltétlenül állja meg a helyét, hogy mindenképpen magától vált az ember, de persze az a jellemző.

2021. szept. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
8: Ha én mondjuk azért akarok váltani, mert túl soknak és keménynek érzem az elvárt munkamennyiséget, a leendő hely felhívja őket, és azok bénának festenek le, akkor ha ezért nem vesznek fel, akkor az igencsak minősíti a logikájukat és a gondolkodásmódjukat. Másfelől meg így két szék közé eshetek, mert a jelenlegi helyet nyilván nem informálom a felmondási szándékomról, amíg nem találok valami biztosat. Onnantól viszont már tudják, és így a határozott szerződésem lejártakor nyilván mindenképp meg fognak válni tőlem.
2021. szept. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
65%

#9: ez szimplán benne van a pakliban és nem lehet vele mit kezdeni. Versenyszférában a munkáltató minél jobb alkalmazottra törekszik. Ha az előző munkahely rosszat mond, az megbélyegezhet bizonyos szinten, de egy normális munkáltató/HR-es ezen túl lát, a többi munkáltatótól is kér véleményt, illetve az összképet nézi, amely magába foglalja a CV-n feltüntett munkatapasztalatot, az állásinterjún való szereplést, és magának az embernek az eddigi életpályáját.


Viszont az nagyon vörös zászló, ha valahonnan valakit kirúgtak.

2021. szept. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"a jelenlegi munkahely az én kifejezett előzetes írásos engedélyem nélkül rólam SEMMIT nem mondhat, se semmit se, max annyit hogy "igen itt dolgozik" mást nem."


Most mi a problémád? Azt írod, hogy te vetted fel a telefont. Mondtál valamit magadról a jelenlegi munkahelyed nevében?

2021. szept. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!