Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy leendő munkáltatónak joga...

Egy leendő munkáltatónak joga van felhívni a mostani munkahelyemet az én kifejezett engedélyem és referenciamegjelölésem nélkül?

Figyelt kérdés

Beadtam a pályázatom egy helyre. De még van állásom itt ahol vagyok.

Csöng a telefon, történetesen én vettem fel.

Az új hely telefonál és fogalma sincs róla hogy épp azzal beszél, aki beadta hozzájuk a pályázatot.

és infót és VÉLEMÉNYT kér rólam, és nem is tudja hogy épp én ülök a telefonnál.

Ehhez joga van? Ez nem úgy megy hogy ha én írásban kifejezetten és külön engedélyt adok erre referencia megjelöléssel akkor és csak akkor hívhat?


2021. szept. 7. 08:25
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

"Mondtál valamit magadról a jelenlegi munkahelyed nevében?"


1) nem mutatkoztam be, volt annyi eszem, csak cégnevet mondtam be telefon felvételkor

2) és megmondtam hogy ezek bizalmas infók tudtommal nem adhatóak ki csak úgy


erre letették

2021. szept. 7. 10:07
 12/19 anonim ***** válasza:
65%
És ezzel sikeresen el is játszottad az esélyed.
2021. szept. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
okafogyottá is vált a jelentkezésem.iylen helyre nem is megyek, nem is mennék.
2021. szept. 7. 10:19
 14/19 anonim ***** válasza:
60%

Nehéz az élet az alapítványi iskolában...

Megkaptad a végkielégítést, hogy megint keresel?

2021. szept. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Teljesen bevett szokás. Én elmélyítettem volna a hangom, vagy odaadom egy bizalmas kollégámnak a telefont, hogy mondjon rólam minden jót XD


Szóval nem tudom mi értelme, ha a vezetőség nem tud arról, hogy te melót keresel és így értesül, akkor eléggé be is pöccenhetnek, mert te "mocskos áruló", ott akarod őket hagyni, aztán minden rosszat mondanak. Én ha munkavállalót keresnék, hanyagolnám is, mert nem hiszem, hogy korrekt választ kapnék. Egy ember véleményére, akit nem is ismerek, arctalanul a vonal végén határozza meg, hogy kit vegyek fel??? Érdekes :)

2021. szept. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
52%
Ti normálisak vagytok b+? Az engedélye nélkül referencia megjelölés nélkül hívtak fel. Az csak véletlen hogy ő vette fel. Amit tőlem kapnának.. Nincs joguk hozzá, teljesen evidens.
2021. szept. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
52%
Az a minimum hogy ide nem mennek, de megkerdeznem mégis hogy képzelik engedély nélkül? Remélem ez vmi rossz vicc.
2021. szept. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
#16 #17 Ti tényleg ennyire naívak vagytok?
2021. szept. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok naiv, úgy picsan rúgnam hogy a Holdig szállna, ha kiderul hogy az engedélyem nélkül érdeklődött. Sőt kifejezetten az interjún kérném hogy kezeljék diszkréten. Ha engem választ és engedélyt adok utána nyomozgathat. Ha én megengedem. Soha nem mennek olyan helyre ahol a tudtom nélkül informalódik.
2021. szept. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!