Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Váltanátok a helyemben munkahe...

Váltanátok a helyemben munkahelyet?

Figyelt kérdés

Még 1-2 éve elkezdtem azon gondolkodni, hogy hasznosabb munkát szeretnék végezni mint akkor. Ezért idén elhelyezkedtem ápolónőként közben csinálom hozzá az iskolát. Viszont azzal nem számoltam, mennyire leleszek nézve… én ezt álmomban nem gondoltam volna, hogy ez lesz. 12 óra munka alatt kb alig tudok leülni, minden szart rámsóznak, hogy csináljam meg, aztán annyit kapok cserébe , hogy az én munkám sehol sincs egy végzett nővéréhez, és amúgy is mivel én felnőtt oktatásban csinálom itt úgy se tanulok kb semmit ahhoz képest mint aki nappalin végezte.

Családom is mondta, hogy ne menjek el ápolónőnek, de én mindenáron ezt akartam… most meg ott vagyok, hogy egy szabad hétvégém, se ünnepnap, párommal alig találkozunk, minden munkát elvégzek amit csak rám osztanak, besegítek mindenkinek, cserébe meg semmibe vagyok nézve.

Még van egy évem a suliból szóval azt kikell bírnom, főleg, hogy egy vagyont fizettem érte hogy tanulhassak… de tényleg nem gondoltam, hogy a kollegák lesznek azok akik ilyen szinten fúrnak majd. Mert még eltudtam volna képzelni, hogy esetleg a vér, sebek, halál esetek lesznek amiktől besokallok, de nem a kollegáktól.


2021. okt. 27. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Minden tiszteletem az ápolóké és az ápolónőké, mert valóban kemény munka, nem mindenki képes ezeket a dolgokat megcsinálni, gyomor kell hozzá és lelkierő. Ugyanakkor te választottad ezt a munkát, tudtad jól, hogy mivel jár, a pénz se valami sok ugye és az elismerést kb. egyik munkahelyen se kapod meg, csak ha tényleg szharrá dolgozod magad. Ha nem bírod elviselni és úgy gondolod, hogy ez már nem éri meg neked, akkor nyugodtan kereshetsz másik helyet, senki nem haragszik meg érte, nem vagy a rabszolgája senkinek.
2021. okt. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
1-es nem a munkával van baja. A Kollégái hozzáállásával. ÚGY tesznek mintha ő nem dolgozna , pedig gondolom ugyanúgy kihajtja a belét napi szinten.
2021. okt. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2 Igen tudom, erre is reagáltam a válaszban.
2021. okt. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

"Családom is mondta, hogy ne menjek el ápolónőnek, de én mindenáron ezt akartam…"


Ha ez volt életed álma, akkor a helyedben én biztos nem váltanék néhány ember miatt!

Én is szakmát tanultam - más területen - de a tanulókat, fiatalokat mindig csicskáztatták az idősebbek. Életemben annyit nem volt a kezemben a felmosóvödör, mint azokban az években, a "szaladj ide-szaladj oda, hozd-vidd!" dolgokról már nem is beszélek, ami sokszor még csak a szakmába sem vágott.

Az ápolás a jövőben sem fog a könnyű munkák és könnyű pénzkereseti lehetőségek közé tartozni, nagyrészt elhivatottság kell hozzá, hogy ne roppanj bele, ezzel jobb ha már most számolsz!

Nagyon kevés az elhivatott ápoló, de aki az, arra mindig fog emlékezni a betege. Ahogy én is visszaemlékszem 5-10-20 év távlatából is 2-3 angyalra, akik segítettek túlélnem komoly bajaimat.

Az iskolát semmiképp ne add fel!

Ez egy olyan szakma, hogyha nem intézményes keretek között, hanem privát beteget vállalva, (esetleg külföldön), mindig ragyogóan meg fogsz élni belőle, mert idős, beteg, mindig lesz, míg világ a világ!

2021. okt. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
6 évig csináltam, a kollégák miatt(is) hagytam végül ott. A betegek szerették, sok ember életét megmentette, volt, hogy a többiek kollektív beültek az ebédlőben trécselni és egyedül én vettem észre, hogy az egyik bácsi 70/50-es vérnyomással ébreszthetetlen. Persze, mindig én voltam a rossz, 2-3 ember rámszállt, addig piszkáltak, míg elmentem máshová. Ott is ugyanez volt, megelégedtem, gyárba mentem. A gyártósoron a sokak által leszólt, alacsony iskolázottságú munkatársak be tudták fogadni, jól is érzem magam, már 4 éve gyárban vagyok. Bánom, hogy nem hallgattam azokra, akik próbáltak lebeszélni. Főleg most, hogy a közalkalmazotti jogviszony helyett közszolgálati lett, nem lehet másodállásod sőt, semmi más kerested sem, egy lakást nem adhatsz ki. Mindenki bolond, aki most ápolni megy, vagy annyira mindegy már neki...
2021. okt. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hidd el, hogy (engem is beleértve) rengeteg ember nagyon tiszteli az olyanokat, mint te. Persze sajnos te ezt nem érzed úgyhogy hiába is mondom... de azért legyél magadra nagyon büszke, mert hatalmas dolog, amit csinálsz.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak, szerintem így sajnos közel állsz a szakmai kiégéshez, emiatt én azt javasolnám inkább próbálj másik melót keresni. Esetleg a magánszférában nem tudnál elhelyezkedni? Szerintem egy OKJ-s eü-s szakembert is sok helyre keresnek, nem kell feltétlen a diploma hozzá.

2021. okt. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!