Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért váltanak nehezen az...

Miért váltanak nehezen az emberek munkahelyet?

Figyelt kérdés
Jött egy új főnök, aki terrorba tart mindenkit én kerestem új munkahelyet és úgy néz ki találtam is.. a többi kolléga meg csak szó nélkül tűri és abszolút nem tervezi a váltást... nem értem..
2021. nov. 13. 00:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%

Én sem értem. A saját nézőpontomból nem tűnik túl nehéznek

De elismerem, hogy másoknak lehet bonyolultabb a helyzete, mint nekem.

Rengeteg a felszín alatt meghúzódó indokuk lehet. Neki sem állok találgatni.


28/F

2021. nov. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
20%

Sokat elárul egy emberről, hogy ha valami problémába ütközik, meg sem próbálja megoldani, inkább elmenekül... :-)


Mellesleg semmi sem nehéz, csak vannak, akik megoldják azokat a problémákat, amiket ti nem tudtok! :-)

2021. nov. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
87%

Tapasztalatból mondom, te csináltad jól. Egyszerűen nem éri meg. Én 5 évet tűrtem és most már 140-160/99 a vérnyomásom egész nap, pedig vékony vagyok és mindig alacsony volt a vérnyomásom. Biztos vagyok benne, hogy semmi más nem gyógyíthatna meg, csak egy normális munkahely.

Nekem nem volt más választásom. Régóta itt dolgozok. A gyerekem 2-3 hetente lebetegszik, igaz, ilyenkor többnyire hazaviszem a munkát, de ezt nem tehetném meg bármilyen más munkahelyen. A 3 hónap próbaidő végét se érném meg ott. Esélytelen állást váltanom, amíg a gyerekem ennyiszer beteg.

2021. nov. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%

Mert van a Gyakorin kívüli, valódi, igazi, ÉLET nevű dolog.


Ebben az élet nevű fostengerben, nem keresnek diákmelóval havi 300-at, 15 évesek. Nincs az embereknek 5 nyelvvizsgájuk...ebből a koreait zenéből, a japánt meg rajzfilmekből tanulva anyanyelvi szintre. Nincs 3 diploma, IT-s + idegsebész + NASA űrhajós, viszont van hitel...röpke 38 évre.

2021. nov. 13. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%

Munkahelytől függően ezeket az okokat tudom kapasbol felsorolni:

- szeretik magát a munkát, és nem szívesen hagynák ott

- nehezebb előléptetést kapni, ha párévente lelépsz a munkahelyedről, és nulláról kezdesz

- a munkahelyváltás stresszes; új közegbe kell beilleszkedned, és ki tudja, hogy nem jobb-e az a hely, amit otthagysz (ami egyébként észben tartandó: MINDENHOL megy valamiért a sz0pás)

- sokan rühellnek feladni valamit, még akkor is, ha tényleg nehézségeik vannak

- valamilyen szempontból megéri nekik maradni, pl közel van a lakóhelyükhöz

2021. nov. 13. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 molnarmarcell21 ***** válasza:
95%
Egy új munkahely nagyobb létbizonytalanságot jelent, mint a régi, ezt sokan nem kockáztatják meg.
2021. nov. 13. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
71%
Aki a gyerek miatt nem vált azt teljes mértékben megértem. Viszont sok ember inkább elvan a langyos sz@rban ahelyett, hogy a kezébe venné az irányítást. Kockázat mindig van mindenben. Előbb utóbb úgy is talál mindenki olyan helyet, ami több szempontból megfelel neki.
2021. nov. 13. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
97%

Mert a biztos rosszat nem szeretjük, de tudjuk mire számíthatunk.

A bizonytalanban ott a nem kapsz új munkát vagy, hogy az rosszabb lesz mint a jelenlegi. És ez nem teljesen alaptalan.

2021. nov. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
81%
Új környezetet, kollégákat kellene megszokniuk...
2021. nov. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
49%

Ezt már én is megfigyeltem. Egyesek itt az oldalon is úgy hisztiznek a munkahelyükről, mintha oda lennének láncolva és azért fizetnék őket, hogy a feletteseik tuskóságát elviseljék. Szánalmas, hogy egy olyan ember malmára hajtod a vizet, aki emberi mivoltodban sem tisztel szerintem.


Persze, vannak kevésbé piacképes szakmák és kevésbé szerencsés régiók, de amikor valaki arra sem képes, hogy a folyamatos megaláztatások és igazságtalanságok mellett keresgéljen más lehetőséget, akkor azt mondom, hogy meg is érdemli a rabszolga szerepet.


Nekem is nehezen ment az álláskeresés eleinte, de volt egy határ, ahonnan elkezdtem nézni a hirdetéseket és előbb vállaltam volna el egy nem szakmai melót, minthogy kiégessem magam az aktuális helyemen. Szerencsére nem volt rá szükség, mert néhány hónapon belül akkor is találtam állást... Mostanában meg általában egy hét alatt megoldódik a probléma, gyakorlatilag folyamatosan küldenek ajánlatokat akkor is, ha látszik a profilomon Linkedinen, hogy dolgozom valahol és nem keresek állást. Volt már, hogy valaki úgy viselkedett velem, mintha a seggéből húzott volna ki és megmondtam neki, hogy vagy lehetővé teszi, hogy intelligens emberek között dolgozzak, vagy nem pazarlok el éveket egy kocsmára emlékeztető környezetben, mert nincs az az alulképzettség és az a pozíció, amiben ilyen hangnemet el kellene tűrni professzionális közegben.

2021. nov. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!