Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjún nem pofátlanság...

Állásinterjún nem pofátlanság ha megkérdik az ezelőtti munkahelyemet miért hagytam ott? És az azelőttit? És így visszamenek legelső munkahelyemig?

Figyelt kérdés
Vagyis ami munkahelyem volt mindet megkérdik miért hagytam ott. Több évtizedet visszakérdeznek.
2021. nov. 16. 20:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem etikátlan eljárás, - teljesen más lenne a gyerek fekvése, ha megkérdeznék, hogy megosztanád-e velük az okát a legutóbbi váltásnak, amennyiben saját elhatározásból döntöttél emellett.

Nem zavartatom magam azon, hogy sokan nem értenek velem egyet, de azért leírok ide egy hasonlatot. Ha vásárlok jegyet valamilyen koncertre, akkor én arra vagyok kíváncsi, hogy aki fellép, az a fellépés idején mire képes, - és nem arra, hogy 300 éve mit sikerült összegányolnia egy stúdióban. Tehát - visszalépve a munka vonalára: az érdekel, hogy a munkavállaló mire képes, nem arra, hogy mire volt, ill, mire nem is az. Ha nem tudok megtartani egy munkavállalót, akkor közös a felelősségünk vele: ő valami olyat szeretne elérni, amit én nem tudok vagy nem akarok neki megadni - és ebben az esetben térdre borulhatok előtte a perzsaszőnyegen, akkor is menni fog.

2021. nov. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja, egyébként nekem is van egy ilyesmi történetem: amikor váltani próbáltam, az akkori munkahelyemről a sajtóban is megjelentek bizonyos cikkek. Elkezdett a HR-es az interjún erre az infóra utaló kérdéseket tenni de ilyen együttérzést mutatva (mert feltételezte, hogy emiatt váltok) Én meg spontán őszintén mondtam, hogy nem, nem olyan rémes a helyzet meg nem lesz várható leépítés.


A HR-es erre kb felcsattanva kérdezte, hogy "de hát akkor miért akarok váltani"?

Majdnem instant válaszoltam, hogy ember, örüljetek neki hogy x év szakmai tapasztalattal és továbbképzésekkel, eredménnyel itt vagyok és beszélünk, ha kell ember, nem tök mindegy miért akarok onnan eljönni? :D


Kicsit felcseszett a dolog akkor, egyébként fel is vettek.

2021. nov. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!