Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Már tele a Budapesti agglomerá...

Már tele a Budapesti agglomeráció akkor minek mennek oda tömegével a lakni, van értelme?

Figyelt kérdés

A sok sületlen BP-i már divatként kezeli, hogy elhagyja a várost, de a városba jár be dolgozni.


A lakás árak 20 millióról 35-40 millióra emelkedtek 5 év alatt. Szerintem abszolút nincs értelme már BP- mellé költözni ilyen árak mellett.


Vidéken 10-15 millióért patika házat vesz az ember... szóval az 20-30 millió pedig kárpótol, hogy nem 300e a melós fizetés hanem 150-200e.


Én így látom, meg azt konkrétan egy vicc, hogy régi paraszt házat 2,3,4 fele osztanak és 10x10m nevezik kertnek...



2021. nov. 22. 17:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem beszélve arról hogy 150 000 forint az kb 400 euró lehet a mostani árfolyamon?

Lehet, hogy én nem bánok jól a penzzel, de ez egy családi ház és egy autó fenntartására és egy jobb színvonalú életre nagyon nagyon kevésnek tűnik.

2021. nov. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

10-15M ért nagyon vidéken ki lehet fogni patika de kicsi parasztház jellegűt.

Felújításra szorulót hamarabb lehet. Arra meg rá lehet locsolni sokat, bár lehet szép meg jó utána.


Nem régen még 3-6M körül kertel felújítandó házzal mentek falvakban házak. Most mi a helyzet nem tudom...

Ezek nem 2-3 generációs 100-150nm házakat jelentenek.

Hanem kádár kockát jobb esetben, vagy kisebb parasztházat, esetleg kisebb kádárkockát. ilyen 7*7 vagy 8*8 -as házakat.


lehet 10-20 év múlva ilyenben kötünk ki. Nem azért mert baj de öregen csendesen ilyenben éldegélni már jó.


150k ból egy 2 fős "család" házzal autóval nem jön ki. 2 ember kis panelben is szűkösen...

2021. nov. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

A CSOK-nak köszönhető ez a mostani agglomerációs kiköltözési hullám. Viszont annak már elég komoly politikai változásai is lettek, elég az önkormányzati választás eredményeit megnézni. Olyan városok mint Szentendre, Pilisvörösvár, Dorog, Vác, Szigetszentmiklós, Érd, leváltotta a fideszes vezetést és ellenzéki polgit választott. Ráadásul az előválasztás alatt a legtöbb Pest megyei körzet országos szinten jól mozgosított.


Akkora lett már az agglomeárció hogy szerintem Esztergom környéke (Dorog, Leányvár, Piliscsév, Csolnok, Tokod , Pilismarót, Dömös) valamint a Velencei-tó térsége is a pesti agglomeráció részének tekinthető. Jó ott Fehérvár is vonzerővel bír. Szóval már túlnőtt Pest megyén az agglomeráció szerintem.

2022. jan. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
63%

Mi közöd hozzá?


Mindig is Pesti akartam lenni és most végre valóra vált.

2022. jan. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Tönkre teszitek Budapestet és az útjait, állandó zajt és bűzt csináltok!


Ki lesz tiltva az összes autó!

2022. jan. 9. 06:14
 16/20 anonim ***** válasza:
35%
Pestre belvárosba minek használnánk autót?
2022. jan. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
23%
Nem tudom miről beszéltek, hogy Pesten sok az autó, benzingőz stb? Egyáltalán nem igaz! Én Angliában lakom, egy közepes méretű városban, itt próbálok meg összekínlódni egy lakásra valót, de ami a lényeg, hogy Bp.-en sokkal jobb a levegő, sokkal több a zöldterület, és sokkal kevesebb az autó, mint itt. Örömmel laknék Budapesten, egyáltalán nem mocskos vagy zajos, tömeget se igen láttam sehol, hogy most otthon voltam hosszú idő után. Pest a legjobb hely a világon! Autóból főleg sokkal kevesebb van, mint amihez itt vagyok szokva.
2022. máj. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
17: Régen jártál nagyon BP -n. Zöld terület alig. Levegő elfogadhatatlan. Nézőpont kérdése persze. Egy szénerőmű mellett biztosan gázabb a helyzet. Napközben a belvárosban harapni lehet a szmog ot. Messziről egy kisebb domb ról BP felé nézve egyértelműen látszik hogy egy szmogfelhő ül a városon. Belvárosban mozogva napközben, annyira gáz a levegő...
2022. máj. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Én kb. 5 éve éltem egy fél évet Pesten, már akkor rohadt mocskos volt, rohadt zajos volt és rohadt sok autó volt. Tömeg meg kábé mindenhol volt.

Most ezt úgy tudom elképzelni, hogy azóta a tömeg meg a zaj csak nőtt.

2022. máj. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

19: 15 éve élek mellette és dolgozom bent. Kb ugyan az :)

Tömegen (ember) nem érzem, hogy nőtt volna, autókon igen. Zaj, mocsok, szmog 15 éve is elviselhetetlen volt. Ha át akarok vergődni rajta autóval vagy tömeggel, akkor időben is kb ugyan az.

2022. máj. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!