Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Problémás kolléga?

Problémás kolléga?

Figyelt kérdés

Egy munkaerő kölcsönző cég munkaügyén dolgozom. A kiszervezett cégnél csak én vagyok ott személyesen mint kapcsolattartó.

És van egy fickó akivel már volt több probléma, mert sztrájkot szervezett, egyéb fajta módokon lázítja a dolgozókat, de mivel rendkívül jó beszélőkéje van, jól is dolgozik, meg egy ijesztő nagy izmos férfi, ezért az alkalmazó cég hallani sem akar az elbocsájtásáról, viszont átvenni sem akarják, ugyanakkor elő lett lépteve mert hogy mindenki hallgat rá.

Na és ez a fickó covidos lett és elkezdett levelezni velem, hogy nálam adja e majd le a táppénzes papírját meg ilyenek, plusz rákérdezett arra, hogy reméli nem gondolom komolyan, hogy azért mert ő most beteg, ezért le fogjuk vonni a jelenléti bónuszt a fizetéséből.

Én meg írtam neki, hogy mivel táppénzen van a jelenléti bónusz pedig akkor jár ha jelen van ezért sajnos az le lesz vonva.

Erre írta, hogy azért mert ő önhibáján kívül nem tud bemenni dolgozni ezért nem büntethető fizetéslevonással és gondolkozzak el, hogy megéri e nekem xx ezer forint miatt bajba keverni magam.

És dobjuk össze a pénzt mire megy, neki papír sem kell róla, mert komoly bajba fogok kerülni ha nem kapja meg.

Bizonyíték nincsen rá de több neki ellenszegülő embert intézett már el a cégnél, úgyhogy rendesen híre van.

Én meg beszéltem vele párszor személyesen, ismerem és simán kinézem belőle, hogy bejön és akár tényleg összever ha nem kapja meg a pénzt, aztán meg felmond.

A főnökömnek is elmondtam, ő is ismeri, ő vette fel, de ő annyit mondott felhívja majd beszél vele és ennyiben hagyta, de nem neki kell majd vele beszélnie személyesen.

Mit tegyek?

Szerdán jár le a karanténja és csütörtökön jön dolgozni.


2021. nov. 23. 05:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

És a főnök ezek után nem hívott rendőrt, vagy tett feljelentést?

Miért nem?

2021. dec. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Szerintem érthető, hogy miért nem tette.

50 ezer forint neki nem sok.

Ha pedig bevonja a rendőrséget lehet, hogy elégtételt nyer, de a pali társai meg elkapják és kórházban karácsonyozna.

2021. dec. 24. 01:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!